Brakonierius įkliuvo antrą kartą

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 m. sausio 5 d. gavo pranešimą, kad Trakų rajone, Miglinų kaime, esančioje sodyboje, yra rasta šerno jauniklio skerdiena bei kailis. Aplinkosaugininkai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, operatyviai reaguodami į pranešimą, nuvyko į nurodytą vietą patikrinti gautą informaciją.

Sodyboje buvo apklaustas įtariamasis asmuo P. N. Pas jį buvo rastos kilpos gaudyti medžiojamiesiems gyvūnams ir nemėgėjiškos žūklės įrankis – žeberklas. Aiškinantis aplinkybes nustatyta, kad šis asmuo jau ne pirmą kartą patenka į aplinkosaugininkų akiratį. Prieš du metus jis buvo baustas už neteisėtą medžioklę su nelegaliai laikomu ginklu. Apklausos metu įtariamasis prisipažino dėl neteisėto šerno pasisavinimo iš Semeliškių miško. Pažeidėjas taip pat prisipažino, kad netoli namų esančiuose krūmuose buvo pastatęs 4 kilpas gaudyti medžiojamiesiems gyvūnams. Paprašius P. N. parodyti kur stovi kilpos, jis neatsisakė ir geranoriškai nuvedė prie krūmuose pastatytų kilpų. Pažeidėjui įvykio vietoje buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 85 str. 1d., 85 str. 3d., ir 85 str. 7d. Jam gali būti skirta bauda nuo 579 iki 1737 Eur bei žala laukinės gyvūnijos ištekliams 952,27 Eur už neteisėtai pasisavintą šerno jauniklį bei kilpų konfiskavimas.

 

Šaltinis: www.vrd.am.lt

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.