Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Akcijos „Elnias – 2014“ rezultatai džiugina – medžiotojai laikosi taisyklių

Turinys:

Praėjusią savaitę Kauno, Šiaulių ir Panevėžio regionuose, kurie pasižymi didžiausiu tauriųjų elnių gausumu, aplinkosaugininkai vykdė akciją „Elnias – 2014“. Akcijos metu tikrinta, kaip medžiotojai laikosi taisyklių medžiodami tykojant.

Praėjusią savaitę organizuota per 30 reidų. Juose dalyvavo 35 aplinkosaugininkų ir policijos ekipažai. Pareigūnai patikrino daugiau kaip 70 medžiotojų. Organizuotų reidų metu tamsiu paros metu buvo stabdomi medžioklės plotų naudotojų automobiliai, tikrinami medžioklės dokumentai, įrankiai bei įgyta produkcija.

Nors patikrintas gausus medžiotojų būrys, surašyti tik 5 administracinių teisės pažeidimų protokolai už nešiurkščius medžioklės taisyklių pažeidimus.

„Džiugu, kad pastaruoju metu vykdytos aktyvios aplinkosaugininkų priemonės ir prevencinė veikla davė rezultatų. Medžioklės plotų naudotojai žino teisės aktų reikalavimus, iš esmės jų laikosi, todėl šiurkščių pažeidimų nenustatyta“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Aplinkosaugininkai primena, kad šiuo metu leidžiama medžioti stambiuosius kanopinius žvėris – briedžius, tauriuosius elnius, šernus, stirnas ir danielius bei kitus gyvūnus – vilkus, lapes, mangutus, žąsis, antis. Nuo lapkričio 3 d. bus leidžiama medžioti ir pilkuosius kiškius.

Už medžiojimą neturint šios teisės, už neteisėtą gyvūno sumedžiojimą ar gabenimą, medžiojimą naudojant draudžiamus įrankius, priemones ar būdus gresia bauda iki 6 tūkst. Lt, teisės medžioti atėmimas iki 5 m. bei pažeidimo padarymo įrankių ir transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ar sumedžiotiems gyvūnams gabenti, konfiskavimas.

Apie pastebėtus pažeidimus galima informuoti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Visuomenės informavimo skyrius

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą