Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Termovizorius elnių medžioklėje

Turinys:

Medžioklės sėkmę nulemia daugelio dalykų visuma. Ne išimtis ir tinkamos įrangos pasirinkimas. Manau daugelis dar prisimena tuos laikus, kai naktinio matymo prietaisas buvo iš aukštųjų technologijų srities ir tikrai ne dažnas medžiotojas jį turėdavo.
Dabar dažno medžiotojo kuprinėje galima rasti ne tik naktinio matymo prietaisą, bet ir termovizorių.

Pakalbėkime apie termovizorių naudojimą medžioklėje, o tiksliau kiek jis mums naudingas elnių medžioklėse.

Kaip žinome su termovizoriumi galime matyti objektus, kurie yra šiltesni nei -280°C, todėl visiškoje tamsoje galime gana gerai orientuotis mus supančioje aplinkoje ir matyti žvėris esančius net iki 2 km. atstume.

Elnių medžioklė yra ganėtinai dinamiška ir reikalaujanti gerai apgalvotų veiksmų. Dažnai trofėjiniai elnių patinai būna apsupti patelių haremo ir prieiti prie jų nėra taip paprasta.

Rujos įkarščio laikotarpiu, kai patinams hormonai susuka galvas, jie tampa mažiau atsargūs, tačiau jį supančios patelės atlieka apsauginio vaidmenį. Norint prieiti prie patino, reikia prasmukti pro pateles arba jį išsivilioti iš patelių būrio. Negana to, dažniausiai elniai rujoja sunkiai prieinamose vietose.

Šioje situacijoje termovizorius tampa nepakeičiamu pagalbininku. Su termovizoriumi lengvai pastebėsite pateles aukštoje žolėje, kas yra ganėtinai sudėtinga stebint plika akimi.
Žinant kur yra elnio patelės, galima išlaukti momento ir nepastebėtam prisėlinti prie rujojančio elnio.

Kalbant apie patino identifikavimą, galiu teigti, kad tai padaryti yra nesudėtinga, tačiau jūs turite turėti termovizoriaus naudojimo praktikos.
Kaip žinome elnio patinas yra didesnis nei patelės ir žiūrint su termovizoriumi tai aiškiai matosi.
Pastebėjau, kad kartais patinas laikosi šalia patelių bandos ir stebi viską iš šono. Kitas atvejis – kai patinas vaiko pateles, tada suprasti, kuris yra kuris tikrai paprasta.

Kalbant apie ragus, situacija yra šiek tiek prastesnė. Ne kartą esu minėjęs, kad per termovizorių galima matyti tam tikrus ragų fragmentus, tačiau normaliai elnio ragų nematysite ir tikrai negalėsite jų įvertinti.

Dar vienas pastebėjimas, kuriuo norėčiau pasidalinti yra preliminarus elnio amžiaus nustatymas. Noriu atkreipti dėmesį, kad tai nėra moksliškai patvirtintas būdas, tai tik mano pastebėjimai iš praktikos.

Dauguma su manimi sutiks, kad kuo senesnis elnias, tuo daugiau karčių jis turi ant kaklo. Tie karčiai labai gerai matosi per termovizorių.

Jei elnio amžius yra apie 10 metų, tai žiūrint per termovizorių atrodo, kad galva yra atskirai nuo kūno ir tarpe matoma tamsi dėmė. Tas tamsumas žiūrint per termovizorių atsiranda dėl to, kad karčiai užstoja kūno skleidžiama šilumą, ypač jei jie dar ir šlapi.
Jaunesnių elnių (iki 7 metų) kaklas bus tamsesnės spalvos nei kūnas, tačiau neatrodys, kad galva atskirta nuo kūno ir matysite vientisą žvėries siluetą.

Taip pat reikia nepamiršti kūno laikysenos, kuri taip pat nusako žvėries fizines savybes. Senų elnių kaklas dažnai eina tiesiai su nugaros linija ir yra atsikišęs į priekį, o jaunų elnių galva būna iškelta į viršų. Tik nesupainiokite kaklo laikysenos tada, kai žvėris yra įsitempęs, nes greičiausiai pajuto kažką įtartino.

Apibendrinant noriu pasakyti, kad termovizorius elnių medžioklėse yra geras pagalbininkas, bet nereikia pamiršti, kad medžioklės rezultatas priklauso tik nuo jūsų ir truputėlio sėkmės.


MISKE.LT
Autorius: Deividas Staponkus
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Teisutis
  Posted 2018.09.07 at 09:43

  Nu jo, tikrus medžiotojus galima ant pirštų skaičiuoti, o štai medžiotojams—brakonieriams tai tikrai geras daiktas

  1
  1
  • Lt100
   Posted 2018.09.07 at 15:27

   Pirmas dalykas, kaip ir sake autorius tai yra legalu.
   Antras dalykas, turi galimybe perki, neturi – neperki.
   Trecias dalykas, is tavo pasisakymo galima spresti jog tau lietuviskai tariant “nusisikt” ka sauni.

   Mano manymu termovizorius – prietaisas kuris leidzia kuo tiksliau apziureti gyvuna ir atrinkti ka medzioji.

 • Teisutis
  Posted 2018.09.07 at 09:40

  Nu jo, tikrus medžiotojus galima ant pirštų skaičiuoti, o štai mediotojams—brakonieriams tai tikrai

 • Ramas
  Posted 2018.09.07 at 07:51

  Nu jei jau naudoja termovizorius medziotojai. Tai as jau juos laikau brakoniereis. Dabar jau vadinami musu medziotojai isvis ispindejo visko jiems reikia tai gal dar norit kad tas žvėrelis pac nusišautu ir dar is savo kailio isoktu.

  1
  2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą