Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šiandien Kaimo reikalų komiteto posėdyje bus svarstomi Medžioklės įstatymo pakeitimo projektai

Šiandien vyks kaimo reikalų komiteto posėdis, kuriame bus svarstomi medžioklės įstatymo pakeitimo projektai. Peržiūrėjus kokie pakeitimai bus teikiami, norime atkreipti jūsų dėmesį į kelis iš jų.

Kaip pamenate buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kadencijos pabaigoje išleido įsakymą kuriuo buvo keičiamos Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės. Jose buvo numatyta, kad nuo 2022 turėjo bus leidžiama medžioti su lankais. Pakeitimai sukėlė dalies visuomenės pasipiktinimą, ko pasekoje buvo užregistruoti medžioklės įstatymo pakeitimo projektai, kurie šiandien ir bus svarstomi.

Seimo nariai Arvydas Nekrošius, Agnė Širinskienė, Mykolas Majauskas siūlo medžioklės įstatymo pakeitimą, kuriuo norima eliminuoti valstybės, savivaldybių institucijų bei medžiotojų visuomeninių organizacijų, vienijančių klubus ir būrelius, kompetenciją siūlyti ir spręsti kokie įrankiai yra draudžiami ar leidžiam naudoti medžioklėje.

1 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 3 straipsnio 2 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip: “3) tvirtina medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, kuriose nustato: medžiojamųjų gyvūnų rūšių sąrašą ir šių gyvūnų medžioklės terminus; draudžiamus ir leidžiamus medžioklės būdus ir jų taikymo terminus, draudžiamus ir leidžiamus naudoti įrankius bei kitus medžioklės reikalavimus;“

Seimo narė Virginija Vingrienė galvojo, galvojo ir sugalvojo! Reikia uždrausti medžioklėje naudotis prožektorius pritvirtintus prie šautuvo su išimtimi kaip medžiojama masinių gyvūnų ligų atveju. Na ir aišku uždrausti naudoti durklus ir lankus.

Tai tokie medžioklės įmatyto pakeitimo projektai bus svarstomi šiandien. Aš beveik įsitikinęs, kad jie bus atmesti, bet ramybės labui siūlau tuo įsitikinti savo akimis.

Kaimo reikalų komiteto posėdis, pradžia 2021.06.16 – 10 valandą.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.1 / 5. Balsavo: 15

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą