Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rengiamas visuotinės Valstybės gynybos planas

Lietuvos Ginklų savininkų asociacijos (LiGSA), Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus, Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubo ir kitų sričių ginklų savininkus- medžiotojus ir sportininkus, vienijančių nevyriausybinių organizacijų bendromis pastangomis pradėjo judėti visų rūšių ir sričių ginklų savininkams bei kitiems piliečiams aktualių klausimų sprendimas.

Pradėtas rengti visuotinis valstybės gynimo planas. Šiuo dokumentu privalės būti apibrėžtas ginklų savininkų bei kitų asmenų ir piliečių statusas bei funkcijos pilietiniame pasipriešinime.

Politinio sprendimo valstybės mastu reikalaujantys klausimai buvo aptarti 2019 m. lapkričio 13 d. Konferencijoje „Piliečio galimybės gintis ir ginti valstybę“, Karo padėties įstatymo projekto svarstymuose Seime, o taip pat 2020 m. rugsėjo 23 d. Lietuvos Kariuomenės Gynybos štabo organizuotose diskusinėse pratybose „Perkūno šūvis“.

2021 m. sausio 18 d. Lietuvos Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu numatoma artimiausiu metu paruošti šio plano koncepciją. Ministras atkreipė visuomenės dėmesį, jog „svarbiausia suprasti, kad ne viena kariuomenė, ne viena krašto apsaugos ministerija, bet visa visuomenė, visa valstybė turi būti parengta gynybai“.

„Visuotinis valstybės gynimo planas glaudžiai susijęs su žmonių patriotiškumo ugdymu. Sakyti tik taip, kad kiekvienas, kuris turi ginklą, gali priešintis- tai tik pasakyti dalį tiesos. Taip, jis turi potencialą, bet jis turi būti apmokytas. Jis turi turėti savo nišą. Jis turi žinoti koks yra algoritmas ir taip toliau. Tai yra tikrai ne vienerius metus kainuosiančio darbo iššūkis“,- pabrėžė Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Lietuvos Ginklų savininkų asociacijos (LiGSA), Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus ir kitų partnerių bendru įsitikinimu ginklų savininkai ir kiti piliečiai, bei Lietuvos Respublikai lojalūs ir patriotiškai nusiteikę civiliai asmenys bus naudingi įvairiose Valstybės gynybos srityse ne tik individualiais konkretaus ginklo praktinio naudojimo gebėjimais, bet ir jų įgytų profesinių ar specialiųjų kompetencijų įgūdžiais bei vertingomis patirtimis.

Itin svarbu, kad už visuotinės gynybos plano ir jo koncepcijos parengimą atsakingos institucijos atsakingai įvertintų bei kompetentingai reglamentuotų pilietinio potencialo vienetų statusus (teises ir pareigas), tarpusavio sąveikų būdus, atribotų jų kompetencijas, funkcijas bei uždavinius, iškilus karo padėties atvejui. Tikimės, kad nuo šio itin svarbaus darbo, tiek ruošiant koncepciją, tiek vėliau ją įgyvendinant, nebus nušalinta Lietuvos visuomenė.

Lygiai taip pat nemažiau svarbu, kad vėliau- už Valstybės gynybą atsakingos, institucijos atsakingai atrinktų, apmokytų, sukomplektuotų ir, pagaliau, reikiamu metu tinkamai paskirstytų ir veiksmingai panaudotų visuomeninių resursų vienetų kompetencijas, pajėgumus bei realias galimybes.

Plačiau, žiūrėkite Info TV žurnalisto Kęstučio Kučinsko 2021 m. sausio 18 d. LNK žinių reportaže .

LiGSA ir LKSS Vilniaus apskr. valdybų informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.9 / 5. Balsavo: 519

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

25 Komentarai

 • Gintaras Vandeikis
  Posted 2021.02.19 at 22:15

  Kiekvieno padoraus žmogaus, o ypač medžiotojo pareiga ginti save, artimuosius, kaimynus ir valstybę. Didžiuojuosi esąs medžiotoju. Medžioklei Valio!

  35
 • Karolis
  Posted 2021.02.11 at 20:17

  Klausimas kodel neiteisinami naktinio ir termo matymo taikikliai yra labai teisingas.Musu paciu Pulsaras pusei pasaulio juos gamina ir visi perka problemu nemato. Ar jus galvojate kad pas latvius, kur jie leidziami tik konkreciai numatytoms zveriu rusims medzioti, yra daugiau brakonieriu?
  Jei butu imanoma juos isigyti, tai konflikto atveju, net jei medziotojas pats nenoretu ar negaletu (del sveikatos, amziaus ar pan) dalyvauti krasto gynime, tai perdaves toki prietaisa bet kuriam kariui suteiktu nerealu pranasuma pries prieso kari. Tie prietaisai taptu neapsakoma parama krasto gynejams.

  126
  1
  • Sigitas Urniežius
   Posted 2021.02.12 at 09:13

   Ir aš taip galvoju. Bet, kaip teko girdėti prieš porą-trejetą metų, kai buvo svarstomas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos ministerija Seime kategoriškai tam prieštaravo. Pasak jų, atseit, įteisinus medžioklę su naktinio matymo ir garso slopinimo prietaisais, brakonieriavimas gali tapti masiniu reiškiniu 🙁

   67
  • Varovas
   Posted 2021.02.12 at 09:20

   Nu nfg sau! Politikai rimtai susirgę pasitikėjimo Lietuvos Respublikos piliečiais sindromu. O rašinėja paskui, kad mažai kas ryžtųsi ginti Lietuvą agresijos atveju?! Tada ar nereikėtų paklausti politikų ir tų ,specialistų’ iš AAA ir AM, tai gal jie patys vieni gintų Lietuvą? Tpfu!

   86
 • MĖ0
  Posted 2021.01.24 at 09:41

  Vargu ar kas nors eis kariauti su savo turimais ginklais? Landsbergis kvietė ginti Seimo. Važiavome visi kas tik galėjo. O Kubilius statutiniams darbuotojams net keturius metus iš eilės mažino pensijas. Dėkui Skverneliui, kad nors 10% pernai grąžino. O kur kiti 90 % ? Kada jie bus grąžinti. Tai ko norėt, jei valstybė taip elgiasi su savo piliečiais? ir nori, kad ją gintų. Tam yra kariuomenė. Buvę pareigūnai, saugoję Seimą nusivylę valstybe nors Landsbergis daug ką žadėjo.

  155
  251
  • ekspareigūnas
   Posted 2021.01.25 at 12:35

   Ką tu tuo nori čia pasakyti? Turėdamas ginklą nesiginsi ir Lietuvos neginsi? Na, na…

   250
   152
 • Ramas
  Posted 2021.01.22 at 18:21

  Norėčiau paklausyti tų Gerb. Medžiotojų, kurie nekeltų ginklo , po to kai šū…dinais kerzais praeitų svetimi piliečiai per jų išpuosėlėtus lizdelius :)…

  263
  162
  • Medžiotojas
   Posted 2021.01.25 at 12:47

   Geras klausimas. Šitokie šnekučiai pamiršo arba net nežino, kaip sovietmečiu buvo reglamentuotas medžiotojų skaičius ir kas tokie jais turėjo teisę būti. Žinotų, nesąmonių nerašinėtų. Be to, okupantas, nesvarbu koks ir iš kur beateitų, pirmoj eilėj stengtųsi medžiotojus nuginkluoti, ypač kol jie dar nepasipriešino. 🙁 Gal bent jau istorijos pasimokytų šitie “pacifistai”? O jeigu medžiotojų tarpe yra iš anksto apsisprendusių kolaboruoti su priešu, tai šitokiems ginklai privalo būti atimti jau dabar. Nedarykit gėdos visiems Lietuvos medžiotojams. Medžioklei VALIO! Valio! Valio!

   262
 • Artūras
  Posted 2021.01.22 at 18:00

  Jei nori mus pajungti i gynyba valstybės, turi padaryti kad ir A klasės ginklus galėtume naudoti.

  10
  186
  • Povilas
   Posted 2021.01.25 at 12:52

   Artūrai, jei tave apspinta bandytėliai, tikrai neisgini ir nesiginsi nuo jų, ba neturi A kategorijos ginklo? 😀 😀 😀

   251
   1
  • Klausimas Artūrui
   Posted 2021.01.25 at 18:30

   Kuomet kažkas svetimas įsibraus į namą, užpuls tavo šeimą tūnosi po lova ar po stalu, o gal po moteriškos sijonu? Ir aiškinsi, kad, neturėdamas “Gustaffo”, M-16, o kieme- “Abramso”, negali ginti savo šeimos, senukų tėvų, žmonos ir mažų vaikų ??? Vyras- tu, ar mazgotė ???

   209
 • Vytas
  Posted 2021.01.22 at 07:49

  Jei jau eina kalba apie ginklų turėtųjų potencialo panaudojimą tai vertėtų kuriant planus peržiūrėti dabartinę teisinę bazę.
  1. Grąžinti teisę medžiotojams savo medžioklės plotuose prišaudyti ginklus.
  2. Iškelti uždavinį, kad kiekviena šaulių rinktinė turėtų savo šaudyklą kiek trumpiems tiek ir ilgiesiems ginklams.
  3. Na ir valstybinių institucijų atstovų darbas su medžiotojų draugijomis, sąjungomis būreliais.
  Na apie slopintuvus ir naktinio matymo prietaisus nekalbu. Kas Vakarų Europos valstybėse normalu, pas mus tabu.

  19
  198
  • demagogui
   Posted 2021.01.25 at 19:31

   Niekas neprivalo nieko įtikinėti ar įkalbinėti. Jeigu, Vytai, esi toks patriotas, kokiu bandai vaizduotis, tai imkis ir daryk pagal įstatymus savo šaulių rinktinėje arba medžiotojų būrelyje šaudyklą. Pavyzdžiu sau gali paimti LMS “Gamta”. Jie patys puikią šaudyklą baigia įrengti už nuosavas lėšas. O tu negali? Nesugebi? Nemoki? Ar asmeniškas onoras neleidžia pačiam su draugais iniciatyvos imtis, o gal blauzdos perskystos? O gal tu nei šaulys, nei medžiotojas, o šiaip tik netyčiom užklydęs demagogas?

   201
   3
  • Švenčioniškis
   Posted 2021.01.26 at 09:09

   Su lauko šaudyklos arba tiro įsirengimu medžiotojams tikrai nėra jokių problemų. Niekas netrukdo. Reikia tik noro ir šiek tiek pastangų.

   168
   2
  • Šaulys ir Medžiotojas
   Posted 2021.01.26 at 17:52

   Vytai, jūsų išvardinti asmeninių pageidavimų punktai visiškai neturi nieko bendro su valstybės gynybinio potencialo galių stiprinimu ar panaudojimu. Pagal 1 p. ginklas- padidintos rizikos ir pavojaus šaltinis, prišaudomas tik specialiai tam įrengtose vietose, t.y. šaudyklose arba tiruose. Tai ne problema. O prišaudymas medžioklės plotuose niekuo ir niekaip neįtakoja tavo potencialo. Pagal 2 p. Šaulių sąjungos nariai, pagrinde, naudojamės Lietuvos kariuomenės arba privačiomis šaudyklomis ir tirais. Tai ne tik nekenkia, bet net ir duoda teigiamus rezultatus. Taigi ir čia nėra problemos. Pagal 3 p., tikiuosi nepamiršai, kad Lietuva yra laisvų ir savarankiškų žmonių valstybė, kurioje niekas aplink tave tūpinėti, šokinėti ar tau lankstytis, įtikinėti ar maldauti neprivalo ir neturi. Tavo teises riboja kitų žmonių teisės bei bendri visuomenės ir valstybės interesai. Pats privalai būti iniciatyviu. Pagal paskutiniąją pastraipą, jei nesi specialiųjų operacijų dalinio karys, plėšikas arba brakonierius, tai nei garso ir liepsnos slopintuvas, nei naktinio matymo prietaisas tau, kaip medžiotojui ar šauliui – visiškai nebūtini. Be kita ko, ne jie stiprina tavo įgūdžių potencialą. Čia taip pat nėra problemos. O dejavimai, kad, mat, kitose – kažkokiose valstybėse yra kitaip, todėl ir tu to norėtum- atsakymas vienas: tai ir keliauk tenai gyventi pagal tos šalies įstatymus.

   156
   54
 • Kostas
  Posted 2021.01.21 at 14:42

  Manau, jog netinka reikšti nuomone, jog mes tik medžiotojai ir nekelsime ginklą į priešą. O jei tas priešas, kaip buvo 1991 sausio 13, kaip buvo okupacijos laikais, kaip buvo kai mus korė, žudė ir kėlė ginklą į mus – kaip tada? Atvirai pasakius, jei medžiotojas nesiruošia ginti savo kraštą, tai jis neturėtu ir medžiotoju būti.
  Medžiotojai didžiulė jėga, kurią, esant reikalui, būtina panaudoti. Ir čia neturi reikšmės net amžius. Ko gero septyniasdešimtmetis ar dar vyresnis bus besąs ir medžiotojas rimtesnis ir patriotiškumo nestokojantis.
  Kitas dalykas, jog tikrai paskutiniu metu vis dažniau įvairūs autoriai priešina visuomenę prieš medžiotojus. O gal tai daroma tyčia? Nerimtas reikalas ir tai, kad mes neturime naktinio matymo optikų ir kitų šiuolaikinių priemonių, tinkančių medžioklei, o reikalui esant ir, pasipriešinimui.

  304
  1
  • girinis
   Posted 2021.01.25 at 18:48

   Iš anksto, viešai pareiški, agresijos atveju neginsiąs Lietuvos? Čia tavo oficialus pareiškimas apie atsisakymą? Lietuvos pilietybės ir medžiotojo bilieto dar neatsisakei?

   13
   2
 • Zigmass
  Posted 2021.01.21 at 07:54

  Mes medžiotojai,ne žudikai,nusiteikę prieš kariavimus,ir i žmones nesiruošiame taikytis,leiskit mums ramiai medžiot.

  171
  269
  • zigmass-ui
   Posted 2021.01.25 at 16:04

   To: ZIGMASS 2021.01.21 07:54

   Tikrai esi medžiotojas? Naudojiesi valstybės suteikta teise, bet neketini vykdyti konstitucinės pareigos? Gražu. Labai gražu. Įdomu kiek gi dar tokių kaip tu yra? Tai jau pats laikas pačiam atsisakyti būti medžiotoju, gražinti bilietą ir priduoti šautuvus. Mat, teisės be pareigos nebūna ir neegzistuoja.

   242
   150
  • Girinis
   Posted 2021.01.25 at 18:56

   Iš anksto, Zigmai S., viešai pareiški, agresijos atveju neginsiąs Lietuvos? Čia tavo oficialus pareiškimas apie atsisakymą? Lietuvos pilietybės ir medžiotojo bilieto dar neatsisakei?

   209
   111
 • Mindaugas
  Posted 2021.01.20 at 20:40

  Tai, kad ne ka padesim ginyboje, naktinio matymo taikikliu negalima naudoti, garso slopintuvu (duslintuvu) negalima, ziniasklaidoje ir visuomeneje formuojama neigiama nuomone apie medziotoju bendruomene, pagal kalbas esam ,,mesininkai” kurie valgo grazia stirnyte savo malonumui🙂. O prieso juk nevalgysim😉

  28
  296
  • Ramas
   Posted 2021.01.22 at 18:23

   Na medžiotojų tarkim 20000 tūk. , bent po vieną išėmus iš priešo kariuomenės…

   256
   7
  • Anekdotas
   Posted 2021.01.25 at 12:24

   Šnekasi prie stalo aukštaitis, suvalkietis ir žemaitis apie Krašto gynybą.
   Suvalkietis klausia: Ką darysim vyrai, jei mus užpuls daug didesnė priešo kariuomenė? Pvz., jei koks- milijardas anų bus?
   Aukštaitis atsako: Anokia čia bėda, kožnas iššausim po kokį tūkstantį kartų. Užteks.
   Žemaitis antrina: Tas, tai- taip. Nėr bėdos. Ale kur mes juos visus sulaidosim?

   191
   1
 • Medikas
  Posted 2021.01.20 at 20:25

  Manau ne visi kels ginklą prieš žmogų. Svaigalai tik svaičioja ir ieško kaip vėl pinigus išplauti.

  16
  209
 • Medziotojas
  Posted 2021.01.20 at 19:49

  Kasciunas karui ruosiasi, kazi pats kokia dubultuvka turi, ar tik del kitu rupinasi.

  15
  235

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą