Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pilietis nesuprato savo pareigos ne tik medžioti, bet ir laikytis taisyklių

Turinys:

Tikrinant vandens telkinius ir šalia esančias bebravietes, apie 21 valandą šalia Prienlaukio ežero, esančio Prienų rajone, Šilavoto seniūnijoje rastas automobilis „VW Passat“. Apžiūrėjus automobilį, per langą viduje buvo matyti bebras ir spąstai. Kadangi šiuo metu bebrų medžioklė draudžiama, niekam nekilo abejonių, kad šis žvėris sugautas neteisėtai. Įvykio vietoje brakonieriaus sulaikyti nepavyko. Nustačius automobilio savininką, paaiškėjo, kad tai 24-erių metų gretimo Mačiūnų kaimo gyventojas D. L. Tą vakarą minėto automobilio vairuotojas taip ir nepasirodė, todėl automobilis automobilvežiu buvo pristatytas į saugomą aikštelę. Kitą dieną automobilio savininkas D. L., atvykęs į policiją, prisipažino neteisėtai spąstais sugavęs bebrą. Tapęs medžiotoju tik 2012 metų liepos mėnesį, šis pilietis nesuprato savo pareigos ne tik medžioti, bet ir laikytis taisyklių, saugoti gamtą.

Už savo veiksmus brakonierius nubaustas administracine tvarka, dvejiems metams atimta teisė medžioti, konfiskuotas pažeidimo padarymo įrankis – spąstai. D. L. privalės atlyginti 1 tūkst. 96 Lt žalą, padarytą gamtai.

Tą pačią dieną šalia esančioje bebravietėje rastas spąstais sugautas bebro patinas, tačiau asmenys, neteisėtai sugavę šį gyvūną, nenustatyti.

Atskleisti pažeidimai patvirtino būtinumą ir ateityje vykdyti patikrinimus, siekiant saugoti gamtą ir jos išteklius. Taigi toks bendras, sutelktas darbas – veiksmingesnis ir kokybiškesnis.

Alytaus aps. VPK Prienų rajono policijos komisariato organizacinės grupės informacija
raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą