Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pasirodė naujas „Žurnalo apie gamtą“ numeris

Turinys:

Naujojo numerio staigmena skaitytojams – žurnalo redaktoriaus dienoraštis apie ištisas paras, praleistas miškuose greta baubiančių elnių. Autorius atvirai pasakoja apie sėkmes ir nesėkmes stebint šiuos nuostabius mūsų girių gyventojus.

Daug dėmesio skiriama vandens paukščių medžioklei, kuri pastaruoju metu kelia vis opesnes diskusijas tarp ornitologų ir medžiotojų, ypač dėl medžioklės sezono pradžios. Šiai opiai temai skirti trys straipsniai.

Nors mūsų krašte gyvenantys uodai dažniausiai neplatina pavojingų ligų, tačiau pasaulio mastu jie yra patys pavojingiausi žmogui gyvūnai. Nuo jų platinamų ligų mirė daugiau žmonių nei per visus pasaulio karus. Kaip uodai veisiasi, kaip gyvena, kodėl vienais metais jų būna gausu, o kitais – tik vienas kitas – pasakoja Rasa Bernotienė.

Pakeliauti po tolimąją Madeirą, susipažinti su jos gamta ir paukščiais kviečia Vidmantas Adomonis ir Ramutė Adomonienė.

„Gamtos fotografijos“ skyrelio svečias – „Gintarinio žalčio 2011“ konkurso nominacijos „Augalijos magija“ laureatas Mindaugas Gasparavičius pasakoja, kaip jis susidomėjo gamtos fotografija. Fotografas prisipažįsta turįs ir visai kitokių pomėgių, kurie kartais pasiglemžia jo laisvalaikį.

„Numerio fotoreportaže“ – Kęstučio Čepėno pasakojimas apie labai trumpai tundroje trunkančią poliarinių lapių vasarą, per kurią šių įdomių gyvūnų jaunikliai turi spėti sustiprėti, įgauti daugybę įgūdžių iš savo tėvų, kad išgyventų atšiaurią žiemą.

Žurnalas iliustruotas straipsnių autorių, fotografų klubo „Naturephoto.lt“ narių ir kitų gamtos mylėtojų nuotraukomis.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą