Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nuomonė – naktinio matymo taikikliai pagerins šūvio kokybę

Turinys:

Po seimo pritarimo leisti medžioklėje naudoti naktinio matymo taikiklius, ši tema tapo viena aktualiausių pastaruoju metu.

Man pačiam teko išgirsti daugybę nuomonių už ir prieš, ir visos jos buvo argumentuotos, tačiau paskaičius kai kuriuos straipsnius populiariuose visuomenės informavimo portaluose susidaro įspūdis, kad kažkas stengiasi būti „madingas“, kitas aplamai nežino apie ką kalba, o trečias išviso šerno gyvo nėra matęs.

Taigi pasistengsiu ir aš trumpai išdėstyti savo nuomonę apie naktinio matymo taikiklių naudojimą šernų medžioklėse. Esu medžiotojas jau daugiau nei 10 metų ir apie šernų medžiokles tikrai žinau ne iš filmų ar pasakojimų.

Aš asmeniškai esu už naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėse ir nelabai suprantu ko dauguma oponentų mato naktinio matymo taikiklius kaip kažkokią didelę naujovę ir baidosi jų kaip velnias kryžiaus? Paprasčiausia tiesa yra ta, kad ne naktinio matymo taikiklis nuleistuką nuspaudžia, o medžiotojas! O spausti ar nespausti, čia jau kiekvieno medžiotojo asmeninis reikalas. Aš asmeniškai šernų medžioklėje dažnai pasvarstau ar sumedžioti šerną, ar paleisti, o yra ir tokių medžiotojų kurie dreba pamatę šerną ir negali nenuspausti nuleistuko, bet čia juk jau kiekvieno medžioklės klubo ar būrelio reikalas kaip jie veda savo medžioklės ūkį.

Dar vienas populiarus oponentų argumentas – brakonieriai iššaudys viską kas juda! Mielieji, ar Jūs apsimetinėjat, ar kas Jums yra? Tie brakonieriai, kurie iš to gyvena, važinėja su 3 kartos naktinio matymo priedėliais ant optikų ir su termovizorius ant kaklo, o jus sėdinčius bokšteliuose mato iš kilometro ir tik Jūs apie tai nieko net nenumanot! Jei kalba eina apie baimes dėl nustatytos jūsų vidinės tvarkos nesilaikymo medžioklės klubų ar būrelių viduje, tai jau čia Jūsų pačių reikalas kaip tvarkysitės savo kieme.

Taigi, apibendrinant mano nuomone yra tokia, kad naktinio matymo taikikliai pagerins medžioklės kokybę, mažiau bus sužeistų šernų ir šūviai bus humaniškesni ir labiau užtikrinti.

Naktinio matymo taikiklis nenuspaus nuleistuko, jis tik padės Jums įsitikinti ir prireikus atlikti užtikrintą šūvį. Viskas juk priklauso nuo Jūsų, gerbiami kolegos medžiotojai!

Autorius: Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą