Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Norima keisti Medžioklės plotų vieneto vientisumo kriterijus

Turinys:

Šiuo metu yra inicijuotas projektas kuriuo norima pakeisti Medžioklės plotų vientisumo kriterijus. Dėl kokių aktualių problemų ir kokiu tikslu prireikė tikslinti medžioklės plotų vientisumo kriterijus atsakyti negalime. Šiuo metu projektas yra derinimo stadijoje.

II. Medžioklės plotų vientisumo kriterijai

3. Medžioklės plotų vienetas laikomas vientisu, jeigu iš bet kurios jo dalies medžiojant galima pereiti, pervažiuoti ar plaukiojimo priemone persikelti į bet kurią kitą medžioklės plotų vieneto dalį, nekertant medžioklės plotų vieneto ribos ir teritorijų, kuriose medžioti draudžiama, išskyrus kai kurias šiame skyriuje nurodytas išimtis ir apribojimus.

4. Medžioklės plotų vientisumo nesuardo per jį einantys įvairūs keliai, geležinkelių ruožai, elektros perdavimo linijos, dujotiekio, naftotiekio ar kitos trasos, natūralūs ar dirbtiniai vandens telkiniai ir kiti panašūs objektai, jeigu jų forma, dydis bei statiniai ir įrenginiai juose netrukdo laisvai migruoti medžiojamajai faunai ar medžiotojams pereiti iš vienos medžioklės plotų vieneto dalies į kitą.

5. Jeigu medžioklės plotų vienete įrengiant naujus ar rekonstruojant egzistuojančius 4 punkte išvardytus objektus juose įrengiami statiniai ar įrenginiai, trukdantys laisvai migruoti žvėrims ar organizuoti medžioklę, sprendimą dėl medžioklės plotų vieneto vientisumo priima komisija, sudaranti medžioklės plotų vienetus ir keičianti jų ribas Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 8 straipsnio nustatyta tvarka.

6. Medžioklės plotų vienete esantys privačios žemės sklypai, kuriuose jų savininkai uždraudė medžioti Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka, nesuardo medžioklės plotų vieneto vientisumo nepriklausomai nuo šių sklypų dydžio ar išsidėstymo.

7. Objektai, išvardyti 4 punkte, negali būti laikomi išilgine jungtimi, vienijančia atskiras, viena nuo kitos nutolusias medžioklės plotų vieneto dalis.

8. Siauriausia medžioklės plotų vieneto dalis negali būti siauresnė nei 300 metrų. Siauresni nei 300 metrų intarpai į kitus medžioklės plotų vienetus yra neleistini, išskyrus atvejus, kai jie yra upių, upelių ar kelių vingiuose.

9. Medžioklės plotų vienetas nėra vientisas, jeigu atskiras medžioklės plotų vieneto dalis skiria didžiosios upės – Nemunas ir Neris (atkarpoje nuo Buivydžių iki Kauno) arba ežerai, tvenkiniai ir kiti vandens telkiniai, didesni nei 1000 ha.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 10

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

 • Pilietis
  Posted 2020.12.15 at 13:24

  Jau seniai reikėjo įvesti aiškumą ir tvarką su tom ribom. Ribos nustatytos turbūt dar Tado Ivanausko laikais ir perbraižytos prie bonkės išeinant sovietiniai kariuomenenei. Neturi kilt jokių dviprasmybių dėl ribų aiškumo. Juk eina kalba apie ginklų naudojimą, medžioklės plotų kontrolę ir pagaliau atsakomybę už žvėrių ir medžiotojų elgesį.
  Dabar gi be gps ne visuose medžioklės plotuose ribas surasi….

  2
  2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą