Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Naktinio matymo taikikliai ir šūvio slopintuvai medžioklėje

Turinys:

Naktinio matymo taikikliai ir šūvio slopintuvai leidžiami medžioklėje ne vienoje šalyje, tačiau Lietuvoje ši tema vis dar sukelia karštas diskusijas. Šiuo klausimu medžiotojų bendruomenė yra pasiskirsčiusi į dvi grupes „už“ ir „prieš“. Vieni mano, kad naktinio matymo taikikliai pagerins medžioklės kokybę, o kiti nusiteikę prieš tokios įrangos naudojimą.

Pradėsiu nuo to, kad mūsų kaimynai latviai sėkmingai medžioja su naktinio matymo taikikliais bei šūvio slopintuvais jau beveik 6 metus. Anot pačių latvių, šios įrangos naudojimas neigiamos įtakos žvėrių populiacijai nepadarė, tiesiog medžiotojo atliekamas šūvis tapo konkretesnis, o medžiojant su šūvio slopintuvu mažiau trikdomi aplinkiniai gyventojai.

Iškyla natūralus klausimas, kodėl naktinio matymo taikikliai ir šūvio slopintuvai draudžiami pas mus ir ko mes taip bijome?

Kaip ir minėjau – medžiotojų bendruomenė yra susiskirsčiusi į dvi grupes ir vienas pagrindinių argumentų, kurį tenka išgirsti prieš šiuolaikiškos įrangos naudojimą, yra tas, jog neva brakonieriai iššaudys visus žvėris ir miškai liks tušti!

Į tokį teiginį galiu atsakyti labai paprastai – asmenys, kurie tuo užsiima, jau seniai turi naktinio matymo taikiklius ir šūvio slopintuvus, ir tai jau tapo vieša paslaptimi.
Taip pat noriu priminti, kad brakonierių gaudymas yra gamtos apsaugos ir medžioklės plotų naudotojų reikalas.

Medžioklė yra viena iš ūkinės veiklos šakų, tad viskas priklauso nuo medžioklės plotų naudotojų. Yra tokių kolektyvų, kur prie 30-ties kg. sveriančio šernioko stovi šeši vyrai su kibirais ir laukia gabalėlio mėsos. Tokiame kolektyve nei naktinio matymo taikiklių, nei šūvio slopintuvų draudimai situacijos nepakeis.

Dar vienas argumentas, kurį tenka išgirsti – medžioklė su naktinio matymo taikikliais yra neetiška ir žvėrys turi žymiai mažiau šansų pabėgti.
Noriu paklausti taip manančių medžiotojų – o šaudyti pašvietus prožektoriumi į krūvą bėgančių šernų yra labiau etiška?
Manau teisingiau yra atlikti tikslų ir mirtiną šūvį, nei šaudyti į bėgančius šernus bet kaip, nes vėliau dažniausiai tenka ieškoti sužeisto žvėries ir blogiausiu atveju jo dar nerasti.

Kalbant apie šūvio slopintuvus, noriu atkreipti dėmesį, kad kai kuriose Europos sąjungos šalyse jie yra privalomi, jei medžiojama netoli gyvenviečių.
Šūvio slopintuvai yra reikalingi tam, kad netrukdyti aplinkinių gyventojų ramybės, apsaugoti šaulio ir šuns ausis nuo šūvio. Deja, bet pas mus vėlgi vyrauja nuomonė, kad tai brakonierių įrankis.

Prieš metus domėjausi, kiek gamtos apsaugos pareigūnai sulaikė pažeidėjų netikėtai išgirdus šūvį miške. Atsakymas – du, per visą praktiką. Visi pažeidėjų sulaikymai vyksta prieš tai gavus informaciją ir nuosekliai dirbant tuo klausimu.

Man yra tekę šauti iš šautuvo su šūvio slopintuvu ir galiu pasakyti, kad kulka skrosdama orą kelia garsą kuris puikiai girdisi. Tai nėra tas šūvis kurį visi įsivaizduoja iš filmų. Šūvio slopintuvas nuima tik pirminį garsiausią pliaukstelejimą, kuris žaloja klausos organus ir trikdo aplinkinių ramybę.

Peržvelkime šiek tiek statistikos ir faktų. Kad toli neieškotumėm, paanalizuokime mūsų kaimynų Latvių praktiką.
Latvijoje naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje buvo įteisintas 2013 m., o šūvio slopintuvų 2014 m. Su naktinio matymo taikikliais leidžiama medžioti šernus, lapes ir mangutus.

Kaip matome iš statistinių duomenų, briedžių, elnių ir stirnų populiacijoms naktinio matymo taikiklių ir šūvio slopintuvų naudojimas neigiamos įtakos neturėjo. Atkreipkite dėmesį į staigų stirnų populiacijos kritimą nuo 2010m. iki 2012m. Tokį smarkų populiacijos mažėjimą įtakojo šalta žiema ir storas sniego sluoksnis, ko pasekoje vienus metus buvo uždrausta varyminė medžioklė.

Kalbant apie šernų populiacijos kontrolę, tai aiškiai matome kokią įtaką turėjo naktinio matymo taikiklių legalizavimas. Noriu priminti, kad naktinio matymo taikikliai Latvijoje buvo įteisinti 2013 m., o pirmieji afrikinio kiaulių maro židiniai buvo užfiksuoti 2014 m.
Galime daryti išvadą, kad naktinio matymo taikiklių naudojimas leido efektyviai sumažinti šernų tankį užkrėstose teritorijose.

Prieš įteisinant naktinio matymo taikiklius ir šūvio slopintuvus Latvijoje vyko diskusijos nes buvo baiminamasi, kad padaugės brakonieriavimo atvejų.
Latvijos valstybinės ginklų ir medžioklės kontrolės atstovo teigimu, po naktinio matymo taikiklių ir šūvio slopintuvų įteisinimo, pranešimų kiekis apie medžioklės taisyklių pažeidimus išliko preliminariai toks pat. Tad galime daryti išvadą, kad baimintasi buvo be pagrindo.

Kaip supratote aš esu už naktinio matymo taikiklių ir šūvio slopintuvų naudojimą. Noriu pabrėžti, kad naktinio matymo taikiklių naudojimą palaikau tik tuo atveju jei juos būtų leista naudoti šernų ir plėšrūnų medžioklei.
Man būtų įdomu išgirsti ir jūsų nuomonę. Tad jei turite minčių šia tema su malonumu lauksiu jų komentaruose.


MISKE.LT
Autorius: Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.2 / 5. Balsavo: 13

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

41 Komentarai

 • H
  Posted 2019.12.19 at 00:02

  Mano galva irgi pilna pjuvenų ir aš nesuprantu šunų įstatymo laikyti šunis voljere, ten kur tuos šunis taip laiko ant betono kurio plotas gal 3 stalviršiai ir laksto trindamiesi gal 5 šunys yra skaitoma humaniškumo viršūne, bet jei šuo begioja su 5 m grandine 20 m ilgyje tai baisus nusikaltmas. Seimūnai taip balsuodami irgi siekia parodyti ką jie gali, bet mano pjuvenose graištvai ne kariuomenėje, naktinis matymas, duslintuvai irgi yra papildomas faktorius kažkam kažką planuojant, bet tas retai kam dašunta, nes baudos už tai irgi kelia pasigerėjimą…

 • Zigmas
  Posted 2019.10.08 at 21:49

  Suvio slopintuvai manau tikrai geras dalykas. Teko but Siaures Airijoj,ten ir naktiniai ir slopintuvai leidziami,nes daugiausia gyvuliu ganyklos dirbama zeme,misku visai mazai.Suviai be duslintuvo gasdintu gyvulius,nezinau ju ten atstumu kiek metru nuo namu ir panasiai ,bet ten anksta ,kaimynines zemes skyriancios akmenines tvoros,apzelusios ersketroziu kitu astriu augalu.vienoj pusej gyvuliai kitoj kaimyno ganykla ir jis medzioja kiskius,lapes nakti naudodamas duslintuva ir naktini taikikli.Pas mus irgi netruksta ukininku elektriniais piemenim aptvertu ganyklu,sausi netolie uz keleto simtu metru ,gali kartais telycios uodegas perietusios ir nutraukt ta viela ,bus nemalonumu.Musu klubo plotuose tai labai aktualu,nes mazi miskeliai,palaukes apraizgitos kaip minejau vielom.Va duslintuvas cia butu nepamainomas daiktas.O kur bebru medziokle,vel ir naktinis ir duslintuvas nepamainomi ir triuksmo mazai ir suvis taiklesnis,nes bebrai naktiniai gyvunai ,daugiausia islenda aptemus.Na o kas naktim miega siltam patale prie mamyciu sono ,tai jiems ir nreikia, o tikri medziokliai nebijo nei blogo oro,nei tamsos,as uz legalizavima minetu prietaisu.

  14
  2
 • Pranas
  Posted 2019.01.07 at 21:45

  Idiegus elektroninius medziokles lapus baigtusi lapu pyldymai vaziouojant,atsarginiai lapai ,tada galima,nors ir patrankas legalizuoti ,bet musu pavyzdiniai seniai dar ilgai pasakos pasakas

  1
  2
  • Rimgaudas
   Posted 2019.10.08 at 16:59

   Sutinku su autoriumi kad yra tikslinga naudoti naktinio matymo taikiklius ir duslintuvus šūviai bus tikslus ir nebus sužeistų ir kritusių žvėrių ko pasekoja plinta ir ligos.O dėl medžiotojų mėsininkų yra kiekvieno klubo reikalas tai sutvarkyti visi klubai nenori jaunų medžiotojų į klubą nes jų požiūris į medžioklę šiuolaikiškas ir ne mėsos tikslais todėl visi nenori kad kažkas trukdytų tad tiesiog tvarka turi įsivesti kiekvienas klubas ir tikrai nieko blogo čia nebus.

   10
 • Saulutis
  Posted 2018.12.31 at 01:08

  Autoriaus nuomonė yra protinga, tačiau bėda ta, kad tai leidus šio proceso niekas nesukontroliuos ir naktinio matymo taikikliai labai dažnai bus naudojami medžiojant viską. Kai kurių mūsų medžiotojų mentalitetas yra labai žemas, nors kita vertus “medžiotojai mėsininkai” seniai tuo naudojasi, tai kaip ir nebūtų ko baimintis…

  13
  4
 • Vyturys
  Posted 2018.12.25 at 22:49

  14 metų gyvenu ir medžioju Norvegijoje. Duslintuvai leidžiami. Mažina atatranką bei garsą. Medžiotojai, ypač nedaug šaudantys, žymiai mažiau bijo šūvio. Rezultatas – gerokai taiklesni šūviai, praktiškai nėra sužeistų nerastų žvėrių. Šių metų mūsų klubo statistika ( dar nepatvirtinta klubo susirinkime): 8 elniai – 8 šūviai tykojant, 8 briedžiai – 10 šūvių varant. Sutinku, kad Lietuvoje dar labai gajus homo sovieticus mentalitetas, deja. Su šventėm visus.

  10
  1
 • Linas
  Posted 2018.12.22 at 20:10

  Labai įdomu skaityt pono Eriko komentarus, viename sakinyje 10 gramatinių klaidų jau nekalbant apie stiliaus klaidas, tai ką toks žmogus gali logiško pasakyt,tikriausiai net pradinės nebaigęs.
  Pilnai pritariu autoriui dėl slopintuvų ir naktinių taikiklių.

  10
  2
 • Audronius
  Posted 2018.12.22 at 00:42

  Medžiotojas nuo 1967 metų. Daug teko medžioti. Tame tarpe ir daugelyje užsienio šalių. Virš 20 metų vadovavau medžiotojų klubui. Mano patirtis ir požiūris į medžioklę susiformavo bendraujant su daugeliu iškilių asmenybių -medžiotojų, daug perskaičiau literatūros šaltinių apie medžiokles, jų organizavimą, papročius,tradicijas,istoriją.
  Išvada: Ne ginklai, ne naktiniai prietaisai lemia žmogaus elgesį medžioklėje, o jo mentalitetas ir suvokimas – ko jis atvyko į medžioklę ? Ar pailsėti ir emociškai atsigauti, pabendrauti, ar žūt būt nušauti žvėrį ir parsivežti mėsos gabalą. Su tokiais “medžiotojais” stengiuosi neturėti reikalų. Nenoriu būti bendrininku to proceso, kuris man nepriimtinas.

  15
  1
 • Jonas
  Posted 2018.12.21 at 14:28

  šaunuolis autorius. Ypač gera ta latviška statistika. Medžioju jau beveik 40 metų ir tikrai galiu patvirtinti, kad medžiotojų sąmoningumas ir kultūra neatpažįstamai pasikeitė, ir tik į gerą pusę. Bet valdžią, kažkodėl, vis dar išsirenkame užkrėstą sovietmečio virusu, “visažinius”, tikinčius tik draudimų galia.
  Nesuprantu, kaip galima “viską išmušti”, jei yra limitai, nejuokinga atsakomybė už padarytą žalą gamtai ir GA dirba efektyviai. Naktiniai taikikliai tik sumažintų sužeidimų tikimybę ir pagerintų gyvūnų selekciją, duslintuvai sumažintų triukšmą. Kas čia blogai? Tie, kas linkę nesilaikyti tvarkos ir taisyklių, jų nesilaiko ir dabar, net ir tarp pačių politikų tokių yra. Gal ir ūkininkams reikėtų sureguliuoti kokias plūgais arti, kokiais “drapakais” žemę drapakuoti? Tai turėtų geriausiai žinoti menininkai ir muzikantai :).
  Siūlau prieš kiekvienus rinkimus kiekvieno kandidato paklausti, ką mano apie medžioklės taisykles. Pasirodys, kiek proto ir kiek pjuvenų turi galvoje.

  12
 • Simonas
  Posted 2018.12.20 at 11:35

  dėl garso slopintuvų.

  Nes naktinio matymo prietaisai, termo aparatai, tvirtinami šalia / vietoje optikos, dar nėra (dažniu atveju) pakankamai kokybiški, kad tinkamai selekciją vykdyti. Matai tik kad kažkas juda ir pagal formą gali gyvūną atpažinti, tai prie kultūringos medžioklės, kokia deklaruojama, nelabai ir prisidėtu.

  4
  7
 • Simonas
  Posted 2018.12.20 at 11:31

  Tai gal rašome peticiją??

  1
  2
 • Dainius
  Posted 2018.12.19 at 23:57

  PRITARIU. Medžioju nuo 1984 m. Tik atkūrus LR nepriklausomybę, kažkur nuo 1993-4 m. buvo lesta medžiotojams laisvai įsigyti graižtvinius šautuvus medžioklei, nes anksčiau funkcionieriai aiškino kad bus iššaudyti visi gyvūnai! Kaip matom gyvūnų pagausėjo LR.

  • Erikas
   Posted 2018.12.20 at 15:15

   Tais laikais nebūdavo tokiu medžioklių kaip seis laikais tais laikais medziotavo tik turtingieji istorijos truputi pasiskaitom tada komentuojam

   1
   6
 • GINTARAS
  Posted 2018.12.18 at 17:39

  Nereikia jokiu naktinukų,net nesvaikit…
  Dėl slopintuvo tai pilnai pritariu….
  Manau naktiniai reikalingi tiems kurie tik atvykę į mišką nenori gryžti tusčiomis namo….
  Daugelis į bokkšteli įvažiuotų su mašina jai tik tokią galimybę turėtų
  Teisingai pasakyta,vieno pašnekovo,nešauk jai nesi įsitikines jog nepataikysi…
  Važiuok į mišką dešimt kartų,dvidešimt kol pavyks tiksliai nusitaikyt ir nieks nebetrugdys iššauti.
  Naktiniai reikalingi jum,kad neprarastumėte šanso nereiktų kita karta atvažiuoti…
  O kur šansas žvėriuj?
  Gamtoj laiko praleidimas?
  Ar tik atvaževau nušoviau mėsos pritrūko vėl atvaževau nušoviau,
  Ar nebus tsip kad tik naktim medžiosim😁

  2
  15
  • Deividas
   Posted 2018.12.18 at 19:46

   Panasu , kad jums tamsta tikrai negalima!!! Jus ziurite i miska per kibiro rankena, todel jums sunku suprasti kodel mes uz…

   11
   2
  • Erikas
   Posted 2018.12.18 at 22:00

   Nakti nemedzioti reikia o žmona apsikabinus but ir su vaikais žaist o visi tie kurie ce už tai tik mesininkai daugiau priežasties nematau teisingai pasakyta atvažiavai lauki iki šūvio matomumo neišeina vaziuoji namo kame problemos ir dar sako žvėrių populecija nesumažės kur nuvažiuoji iš 10 medžioklių viena sėkminga o kur 10 iš 10 sėkmingų manau yra skirtumas ir nemenkas

   4
   15
 • Saulius
  Posted 2018.12.18 at 15:34

  Pritariu. Geras realus pagrįstas straipsnis.

  8
  1
 • zigmas
  Posted 2018.12.18 at 13:03

  Ne taip senai ir prožektorius ant ginklo buvo blogis. Yra EU direktyva dėl triukšmo, ją reiktų Lietuvoje vykdyti ir slopintuvai taptų privalomi. Dėl naktinių – viskas tobulėja, jau nemažai optikų su integruotu tolimačiu, manau tik laiko klausimas kai optika su automatišku perėjimu į naktinį režimą bus standartinis variantas.

  13
  1
 • Rimas
  Posted 2018.12.18 at 13:00

  Be abejo pritariu, politikai nebūkit stagnatoriai!

  11
  1
 • SAULIUS
  Posted 2018.12.18 at 12:09

  Saugumas to nedaleis .DIDELĖ dalis išrinktųjų kinkas drebina dėl sovietų grėsmės ir neramumų.
  Manau esmės nepakeis jai tie taikikliai bus ar nebus,tiesiog technologijos atveria akis ,padaro mažiau sudėtingą pačią medžioklę ,o kiek žvėrių turėti plotuose nusprendžia pats kolektyvas .KIEK TOKIA MEDŽIOKLĖ TEISINGA APIE TAI IR DISKUTUOKIME.Jei su saiku išgeri tai ir neįpūsi daugiau 0,4 ,o jai su saiku medžiosi tai visko ir neišnaikinsi.

  8
  3
 • Gintas
  Posted 2018.12.18 at 07:12

  Durnumui ribų ņėra. Taigi, išėjo elnio patelė lapkričio mėn., valandą po saulėlydžio (jau tamsu), nusiimi naktinį, garso slopintuvą ir pakol krapšteis, ji pajuto ir pradėjo bėgti. Skubėdamas šauni ir turi darbo pusei nakties (draugai irgi). Gerai jei radai, o tai ir supūdysi…
  …Reikia juk palikti draudimų, kad aplinkosaugininkas lengviau būtų planą pažeidimų įvykdyti.

  7
  1
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2018.12.18 at 10:05

   O kam tau nusiimti garso slopintuvą? Šviesiu ar tamsiu paros metu slopintuvas daro lygiai tą patį darbą ir jis reikalingas nepriklausomai saulė ar mėnulis šviečia. Dėl elnių medžioklės, tai naktį jų nemedžiojame ir naktinis taikiklis čia nereikalingas.

   5
   1
 • Žilvinas
  Posted 2018.12.18 at 05:24

  Labas ,nors medžioju nesenai,bet pritarčiau sraipsnio autoriui. Manau protingai medžiojant,galima net padidint bandą. O brakonierių ,mėsininkų buvo visada,ir jie jau senai naudojasi visomis tomis priemonėmis.. žvėrių populiacija daugiau mažina miškų kirtimai,ir kiti jų buveinių naikinimai. Tik nesuprantu kodėl kažkas nepritarė visokiems priedeliams,o būtent naktinei optikai ,juk jei žmogus neiperka naktinės optikos ,tai tegul užsideda tą puskilogramį ant optikos,juk nieks neverčia važinėt su mersedesu ,ir su opeliu galima važiuot..žodžiu aš pritarčiau,nematau čia nieko blogo..

  3
  2
 • Sigitas
  Posted 2018.12.17 at 23:12

  Del slopintuvo tai skaitau jis butinas as medzioju nuo 1983 o del naktines optikos as abejociau .manau zveris turi tureti sanca galu gale kam leisti suvi jeigu negarantuotas jo taiklumu
  Man nesuprantama kodel su psvietimu leidziama medzioti tiktai sernus jeigu ivertinus selekcinius pozymius galetum sumedzioti kanopini zveri
  O isvis apsurdas kai lapes usuriniai ir tt medziojami istisus metus bet neduok dieve pasisvietus sumedziom butum didelis brakonierius.gal 35m turintis medziotojo staza kazko nesuprantu

  4
  2
  • Modestas Monkevičius
   Posted 2018.12.17 at 23:27

   Na matai,dabar su 35m. stažu ponas jau galetumet eiti i seima ir daryti medžiokles istatymu pataisas.Dabar istatymo leidejai turbut nera buve miške,pažiuri yuotubet kaip vyksta medžiokle ir priimineja pataisas😂.

 • Remigijus
  Posted 2018.12.17 at 21:56

  Jau keleta kartu buvo bandoma yteisint ir nepaejo del saukianciu klykianciu neismaneliu kurie labai bukai pagalvodami apie save kad netures galimybiu ysigyt ir sneka kad jiem zveriu gaila kad ale tai kazkokie neaisku kas ir kokiems tikslams viska issaudys ir buse katastrofa .yra susiskirste y dvi kategorijas vieni is to musisko pavydo kad kazkas gales o jie ne o kiti kurie visiskai neprie ko ta medziokle nezino kas ten vyksta saukia kad sauktu nes pavadinimas baisus ir populistu antrastes ziaurios.Kirvis pas beproti irgi baisus ginklas ,bet kazkodel nenoretu turbut niekas gryst prie lygiavamzdziu arba prie karabinu isvis be optiku .Eikim y prieki su technologijom zveriu populiacijai visiskai jokios ytakos nebus .

  6
  1
 • Alfonsas
  Posted 2018.12.17 at 21:09

  Čia jau toks lietuvio nacionalinis bruožas: nepasitikėti, bijoti, pavydėti. Visu 100% pritariu, kad duslintuvai būtini bet kokios medžioklės metu, naudojant graižtvinį ginklą, o naktinio matymo arba termovizoriniai taikikliai leidžiami naudoti, medžiojant šernus ir plėšrūnus. Argumentų daugiau nei pakankamai. Nepritarčiau tik visokiausių “išradimų” ir patobulinimų, tai yra priedėlių naudojimui. Ypač tų, kurie statomi už dieninės optikos ir pakeičia visą ginklo balansą. Turi būti naudojama tik tikra naktinė optika. Šiais laikais pritaikyti ginklą ir dieninei ir naktinei optikai nėra jokių problemų.
  Deja, belieka tik pavydėt latvių medžiotojams. Gal jų valdžia protingesnė, o gal medžiotojų organizacijos darbštesnės.

  4
  1
 • Erikas
  Posted 2018.12.17 at 20:42

  Puikiai pazystu autoriu jei visi medžiotojei būtų tokie kaip jis tai aš tikrai būčiau už įteisinima kai visi bus tokie tada gal ir įteisins seime irgi yra medziojanciu ir jie puikiai žino koke situacija medzioklese

  2
  1
  • Modestas Monkevičius
   Posted 2018.12.17 at 23:52

   Jo,tikrai yra seime medžiojančiu,neseniai rodė per TV.labai gera pavizdi,kaip musu aukštuomene medžioja.Sunus manes klause,
   teti o kaip jie nušove stirna be galvos?🤔kodėl elnia ir kiški vežė priekaboj o stirna be galvos bagažinej?.Kol aš galvojau sūnui atsakima,dukra 7m.pirma atsake.Vežė bagažinej nes priekaboj nebeliko vietos.O i klausima, kodel be galvos?tai sakau gal kai mete ragus ir galva nukrito,kartu su ragais.
   Istatymu leidejai🙈

   3
   1
 • Deividas
  Posted 2018.12.17 at 20:38

  Laba diena .
  Smagu, kad yra tokiu entuziastu kaip jus kurie raso apie medziotojams aktualias temas. Smagu, kad visi medziotojai gali isitraukti I sia diskusija ir pareiksti savo nuomone. Gi diskusijose ir gimsta teisingos mintys kuriuos ir nulems ateities sprendimus.
  Esu vieno Klaipedos medziotoju klubo pirmininkas ir man kaip klubo pirmininkui susidaro nuomone , kad labiausiai naktinio matymo prietaisu legalizavimui priesinasi tie medziotojai, kurie vaziuoja iskirtinai tik I varimines medziokles. Taip, man taip pat patinka varimines mediokles ir sezono metu dalyvauju 90procentu visu organizuojamu medziokliu. Bet bent karta I savaite vaziuoju pasedeti I boksteli. Kas gali buti zavingesnio (medziotojui) uz pilnaties nusviesta laukyme ir is misko gilumos girdimas traskesys. Zavinga iki tos akimirkos kol laukymeje pasirodo sernu pulkas o tu bandai nusitaikyti turedamas geriausiu atveju 50 procentu sanca I stovincius bet nematomus arba 30 procentu i apsviestus ir begancius sernus. Apie koki “taiklu” suvi galime sneketi? Vien tik mano paties praitu metu “pasiekimai” du sezeisti sernai kuriu likimas neaiskus ir vienas didelis “kuilys ” kuris laimingo atsitiktinumo deka (nukirstos abi priekines kojos) buvo rastas ir nepaliktas kankintis.
  Suprantu kad jau dabar medziojanciu su “nelegaliais” priedais tikrai yra , bet jie nenores reiksti savo nuomones , savo paties saugumui… Todel tikiu, kad europos ir kitu saliu praktika leis musu valdininkams priimti mums taip svarbius istatymus !!! AS UZ !
  D.T.

  18
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2018.12.18 at 10:06

   Malonu, kad skaitote mano straipsnius ir palaikote mano nuomonę.

 • Erikas
  Posted 2018.12.17 at 20:17

  Mieli Lietuvos medžiotojei visu pirma norint įteisint slopintuva ir nacnykus mum reikėtų medžioklės kultūra pasitvarkyt nes ji ira šiuo momentu tragiška vien bežiūrint mūsų visų mekstama laida Tauro ragas praktiškai kiekvienoje laidoje matosi medžioklės taisykliu pazeidinejimai tai apie ką mes kalbam kas tada vyksta už kameru?

  1
  1
 • Tadas Saunorius
  Posted 2018.12.17 at 19:25

  Pritariu tokiem dalykam

 • Kestutis
  Posted 2018.12.17 at 19:10

  Pritariu autoriui.kas nori tas turi tais naktines.nes kas turi tas sako kad nereikia naktiniu.kad neislystu galai😁😁😁

 • Modestas Monkevičius
  Posted 2018.12.17 at 19:06

  Jau tris metus medžioju Norvegijoj su garso slopintuvu ir galiu pasakyti tik teigiamus atsiliepimus.Nereikia i medžiokle vestis ausiniu,netrikdoma sunu klausa,patogu medžiotojam kurie vežasi ant palaukimo savo atžalas,vaikai nebijo šuvio momento.Nei karto neiškilo konfliktiniu situaciju su šalia miško gyvenačiais žmonemis.Ne karta teko šauditi ir 20m.atstumu nuo gyvenamu namu.Tai geras daiktas medžiotojams,kurie turi šuvio baime.Nes jis netik slopina garsa,bet ir sušvelnina atotranka šuvio metu ir daug lengviau pakartoti šuvi antra karta.Labai geras daiktas dalyvaujant varžybose.

  • Jaktforlivet
   Posted 2018.12.17 at 19:18

   Norvegijoje negalima sauti arciau nei 100 metru iki gyvenamuju namu. Bet ok. Slopintuvas daiktas geras.

  • Modestas Monkevičius
   Posted 2018.12.17 at 20:23

   Taip taip,bet sakau kaip buvo ir neiškilo jokiu nesusipratimu,aišku šuviai buvo apgalvoti ir nekeliantys pavojaus aplinkiniams😉

 • Andrius
  Posted 2018.12.17 at 18:59

  Pritariu

 • Jonas
  Posted 2018.12.17 at 18:53

  Aš pritariu jūsų idėjai ir palaikau, prisimenu tokį atvejį, kai šernai dar buvo medžiojami su licenzijomis, ir kai panaikino licenziją, buvo daug nuomonių ir diskusijų kad Lietuvoj šernų nebeliks – visus iššaudys, bet dėja, įvyko atvirkščiai. Jų padaugėjo beveik 2 kart. Lygiai taip pat visi bijo naktinio matymo taikiklių ir šūvio slopintuvų, nes jie įsivaizduoja jog nebeliks žvėrių.

 • Petras Skiudas
  Posted 2018.12.17 at 17:39

  Visiškai sutinku su autoriumi.

  1
  1
  • Vidas
   Posted 2018.12.17 at 18:47

   Super

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą