Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojų organizacijų raštas dėl Medžioklės taisyklių projekto

Turinys:

Šiandien Lietuvos Medžiotojus atstovaujančios organizacijos, kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Kaip buvo sutarta medžioklės tvarkymo konsultacinėje taryboje 2019.09.13, pateikiame Lietuvos medžiotojų organizacijų tarpusavyje suderintą Medžioklės taisyklių projektą.

Rengdami šį projektą vadovavomės mintimi, kad medžioklės taisyklėse turi būti tik tai, kas reikalinga medžioklės reguliavimui.

Manome, kad medžiotojų pagrindinė užduotis valstybėje yra medžiojamosios faunos gausos reguliavimas. Tai daroma siekiant gamtosauginių tikslų, mažinti nuostolius žemės ir miškų ūkiui, mažinti nelaimingų įvykių su laukiniais gyvūnais keliuose. Todėl siūlome pakeisti kai kurių gyvūnų medžioklės terminus ir leisti naudoti šiuolaikines priemones – naktinius taikiklius. Taip pat leisti naudoti šūvio garso slopintuvus, siekiant mažinti triukšmo neigiamą poveikį medžiojantiems žmonėms ir šunims, bei netoli medžioklės vietų gyvenantiems gyventojams ir besiganantiems gyvuliams.

Manome, kad reikia pagerinti medžiotojų rengimą, apjungti medžiotojų mokymo ir selekcininkų mokymo programas ir esame pasiruošę dalyvauti naujos medžiotojų rengimo programos ir griežtesnio egzaminavimo tvarkos parengimo darbe.

Projekte nebėra dviprasmiškai traktuojamų punktų, siekiame supaprastinti taisykles ir išvengti formalių ir smulkių klaidų reguliuojant medžioklės tvarką ir santykius su kontroliuojančiom institucijom.

Manom, kad reiktų pakeitimų Ginklų ir šaudmenų kontrolės, Medžioklės ir kituose su medžiokle susijusiuose įstatymuose, Administracinių nusižengimų kodekse ir kituose teisės aktuose reglamentuojančiuose medžioklę, bei susijusiuose su medžiokle, kaip pavyzdžiui Lankymosi miške taisyklėse. Reikia panaikinti Medžioklės trofėjų apžiūros tvarką ir suteikti galimybę pačios medžiotojų organizacijoms nusistatyta tvarkas. Taip turi būti nuo medžioklės taisyklių atskirtos ir atskirai reglamentuotos medžiotojų rengimo bei limitų nustatymo tvarkos.

Siūlome savo pagalbą ruošiant minėtų su medžioklės reglamentavimu susijusių teisės aktų pakeitimų paketą.

Medžioklės Taisyklės LMŽD KOREGUOTOS BENDRAI

 

“Miske.lt”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą