Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės taisyklių pakeitimo projektas

Turinys:

Lietuvos medžiotojus atstovaujančios organizacijos LMŽD, MS Gamta, Sūduvos MS, LMD ir GPA parengė bendrą Medžioklės taisyklių pakeitimo projektą.

Šie pakeitimai priimti po lapkričio 7-os dienos aptarimo ir šį penktadienį bus pateikti Aplinkos ministerijai. Siūlome susipažinti su medžioklės taisyklių pakeitimo projektu.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

 • SAULIUS
  Posted 2019.11.16 at 00:00

  Kolegos. 58.15 punktas tik man atrodo, kad apšviest viliojimo vietas leidžia ir kitais šviesos šaltiniais jei šauni šerną, nebūtinai pritvirtintas prie šautuvo? Ar čia tipo 10.2.6 tęsinys?

 • Gediminas
  Posted 2019.11.14 at 21:24

  MINAUGAI
  buvo už nubaustų medžiotojų. Inspektūros teigimu – pervažiavimas iš vieno bokštelio į kitą yra ginklo gabenimas.

  • Mindaugas
   Posted 2019.11.15 at 08:10

   tiek pervaziuojant, tiek einant (iš vieno bokštelio į kitą) ginčo nėra, jog tai ginklo gabenimas. Gabenti ginklo nedraudžiama. Klausimas kyla tikrai ne tame – ar reikia tokiu atveju ginklą dėti į dėklą ar ne, bet ar tokie veiksmai gali būti vertinami MT 63 punkto prasme – pervažiavimas, perėjimas iš vieno bokštelio į kitą tai MEDŽIOKLĖS METAS ar NE MEDŽIOKLĖS METAS. Tik MT 63 punktas aiškiai nurodo, kad ne MEDŽIOKLĖS METU ginklas turi būti dėkle. Štai kur klausimas. o kad inspektūra visokių fokusų yra prikrėtusi, esam matę ir girdėję ne vienas ir ne kartą. Tam yra teisminės institucijos.

 • Mindaugas
  Posted 2019.11.14 at 10:44

  Sveiki, perskaičiau MT projektą, jei ten galutinis variantas, tai tikrai kai kurie pakeitimai nėra aiškūs ir kaip turi atrodyti keičiama norma, ne visur galima suprasti.
  Pamąstymui – MT 60 punkte numatytas pakeitimas, jog “Medžioklės plotų vienete judant medžioklės metu iš vienos vietos į kitą medžioklės pl. reikalavimas laikyti ginklą dėkle – netaikomas”. Visų pirma, tokio reikalavimo – kaip medžioklės plotuose judant iš vienos vietos į kitą būtina ginklą laikyti dėkle, niekur net nėra numatyta. Tai kokios normos išimtį čia bandoma pritaikyti, nėra aišku. Visų antra, niekur nėra reglamentuota sąvoka MEDŽIOKLĖS METAS. Kadangi ir šiuo pakeitimu neįvedėte aiškumo dėl šios sąvokos, tai ir toliau paliekamos interpretacijos, ką konkrečiai reikėtų laikyti (ar kokius veiksmus) sąvoką MEDŽIOKLĖS METAS. Būtų pakakę MT reglamentuoti sąvoką MEDŽIOKLĖS METAS ir tuomet nebebūtų reikėję šios normos pakeitimo, kadangi 63 punktas aiškiai numato, jog ne medžioklės metu reikia laikyti ginklą dėkle.

 • Posted 2019.11.13 at 21:56

  Pezalai! (Apie tai rašoma ne 11, o 10 punkte ir apie medžioklę nėra nė žodžio)

  10. Lazerinius taikiklius gali įsigyti, turėti ir naudoti asmenys, turintys šaunamąjį ginklą sportui.

 • Šarūnas
  Posted 2019.11.13 at 08:35

  Šiaip lazerinius taikiklius ir dabar galima naudoti medžioklėje, Ginklų šaudmenų kontrolės įstatymas tą leidžia. 13 straipsnis 11 p.

  9
  2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą