Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mauser M18

Medžiotojo Vlogas – Naujasis Mauser M18

Turinys:

Vienas seniausių Vokietijos ginklų gamintojų „Mauser“, pristatė naują šautuvą „Mauser M18“. Kompanija „Mauser“ sukūrė šautuvą, kuris yra orientuotas į medžioklės rezultatą ir medžiotojo patogumą, o ne į nereikalingas detales, kurios neturi jokio apčiuopiamo poveikio medžioklės kokybei.

Norėjome sukurti šautuvą, kuris būtų patikimu kasdieniu medžiotojo pagalbininku bet kokiomis medžioklės sąlygomis. Kurdami šį ginklą dėmesį sutelkėme į kokybišką medžioklę, o ne į pompastiškas detales.

Buožė. Daugelis medžiotojų skeptiškai žiūri į sintetinės buožes dėl estetinių sumetimų. Sintetinės buožės turi nemažai privalumų: lyginant su medinėmis buožėmis, jos nesideformuoja nuo drėgmės ir temperatūrų skirtumo, žymiai labiau atsparios braižymuisi, taip pat nuo jų lengva nuvalyti purvą. Be abejo ginklas su gražiai apdirbto medžio buože atrodo be galo estetiškai, bet yra vienas didelis pliusas sintetinės buožės naudai – tokie ginklai yra žymiai pigesni.

„Mauser M18“ sintetinė buože paliko gerą įspūdį. Ji pagaminta iš kokybiškų medžiagų, todėl nėra pojūčio, kad rankose laikote pigų plastiko gabalą. Reikiamose vietose buožė padengta neslidžia danga, patogesniam prisitaikymui ir geresniam sukibimui bet kokiomis oro sąlygomis. Lengvai nuimamas buožpadis ir buožėje įrengta vieta vamzdžio valymo virvei laikyti, man pasirodė įdomus sprendimas. Manau ateityje, bus galima įsigyti skirtingų storių buožpadžių pagal kiekvieno individualų poreikį.

Mauser M18
Saugiklis. „Mauser“ šautuvų mėgėjai, tikriausiai pastebės, kad šiame ginkle sumontuotas jiems neįprastas saugiklio mechanizmas. Tylus trijų padėčių saugiklis, kuris tiesiogiai blokuoja nuleistuko mechanizmą sumontuotas prie spynos užtaisymo rankenos. Pirma saugiklio padėtis užrakina spyną ir nuleistuką. Antra padėtis atrakina spynos mechanizmą, kad saugiau galėtumėte išimti šovinį iš šovinio lizdo, tačiau palieka užrakinta nuleistuko mechanizmą. Trečia padėtis pažymėta raudonu tašku, leidžia atlikti šūvį.

Vamzdis. Kaip ir minėjau prieš tai, buvo pasitaikius galimybė pabuvoti gamykloje, kurioje gaminami „Mauser“, „Blaser“ ir „Sauer“ šautuvai. Čia prasideda pats įdomumas. Pradžioje pagaminamas vamzdis pagal kalibrą ir įsriegiamas graižtvas. Tada meistras ima reikiama vamzdį iš bendros krūvos ir atlieka išorini apdirbimą. Taip jūs teisingai supratote, iš tos pačios krūvos gaminami „Mauser“, „Sauer“, „Blaser“ šautuvų vamzdžiai. Svarbu tai, kad vamzdžio vidus išlieka tas pats nepriklausomai kokiam ginklui jis bus skirtas.

Nuleistukas ir dėtuve. „Mauser“ pasižymi gerai sureguliuotais nuleistukais, be abejo M18 taip pat ne išimtis. Nuleistukas veikia labai tolygiai ir švelniai, galima pasireguliuoti nuleistuko svori pagal save nuo 0,95kg iki 1,5kg. Sintetinėje dėtuvėje telpa penki šoviniai ir ji patikimai fiksuojasi savo vietoje.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad „M18“ yra patikimas šautuvas, pagamintas iš kokybiško plieno, laikantis aukštų gamybos standartų. Tai puikus pasirinkimas kiekvienam medžiotojui kokybės ir kainos santykiu.

Parduotuvių sąrašas kuriose galite įsigyti „Mauser M18“ už 799EUR:

  • Vilnius: “MT Baltic”, Sudervės g. 17, Avižieniai. Tel.: +37068238746
  • Kaunas: “Marguva”, K. Baršausko g. 95, Tel.: +37068735554
  • Klaipėda: “J.Gedrimienės”, Birutės g. 12, Tel.: +37061261702
  • Klaipėda: “ABSS”, Naujoji Uosto g. 18, Tel.: +37067908887
  • Alytus: “Alytaus ginklai”, Kauno g. 42, Tel.: +37061040028
  • Ukmergė: “Ukmergės ginklai”, Vasario 16-osios g. 28-4, Tel.: +37060016888
  • Švenčionėliai: “Medžioklė ir šaudymas”, Žilvičių g. 14-22, Tel.: +37062405895
  • Jurbarkas: “Oksalis”, Vasario 16-osios g. 10B, Tel.: +37068656335
  • Kėdainiai: “Gentis”, Parko skg. 4. Tel.: +37068715135

Autorius DEIVIDAS STAPONKUS
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą