Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija organizuoja rajoninių draugijų/skyrių pirmininkų ir jų delegatų antrąją sueigą – apvalaus stalo diskusiją „Proveržis 2024“. Jos metu bendruomenei bus pristatyta ilgalaikė Lietuvos medžiotojų veiklos strategija, vyks LMŽD tarybos posėdis. Anot draugijos pirmininko, tai vienas svarbiausių medžiotojų bendruomenės renginių, kurio pagrindu bus formuojama visuotinio suvažiavimo darbotvarkė bei 2024 m. LMŽD organizacijos veiklos planas.
„Daugiau nei pusę metų, bendruomenės lyderiai rengė strateginį veiklos planą, kurį vėliau pateikė mūsų bendruomenei papildyti ir įsitraukti į jo tobulinimą. Po milžiniškų pastangų, turime unikalų veiklos planą, kuris tampa savotišku kelrodžiu mums visiems ir kasdieninės veiklos pagrindu. Pirmą kartą šalies istorijoje medžiotojai gali turėti unikalų planą, bet jam reikalingas visų mūsų pritarimas “, – sako LMŽD pirmininkas Virginijus Kantauskas.
Anot jo, balandžio 12 d. Kėdainiuose vyksiančios diskusijos metu ketinama pristatyti bendruomenei LMŽD veiklos gaires, permainas bei iniciatyvas, kurias draugija ketina imtis įgyvendinti.
„Medžiotojų bendruomenė geriausiai žino, kas darosi Lietuvos miškuose, pažįsta krašto geografiją, telkia nepriekaištingos reputacijos asmenis, kuriuos, deja, kai kas iki šiol vis dar linkę gretinti ar tapatinti nieko bendro su medžiotojo realybe neturinčiais stereotipais. Geriausias būdas tai keisti – mūsų darbai, ką ir ketiname daryti, o tam turime konkrečius veiksmus, kuriuos ir norėsime su visais aptarti“, – sako jis.
Pasak V. Kantausko, planuojama diskutuoti ir apie medžiotojų kvalifikacijos kėlimą, jų rengimo kokybę ir metodiką, krašto gynybos klausimais, taip pat medžiotojų civilinę atsakomybę.
Apvalaus stalo diskusijoje „Proveržis 2024“ taip pat bus diskutuojama apie būtinas permainas stiprinant LMŽD organizaciją, bendruomenės atstovavimą ir mokestinius klausimus.
Lietuvoje yra apie 30 000 medžiotojų, atitinkančių nepriekaištingos reputacijos asmenims keliamus reikalavimus pagal LR įstatymus. Didžioji dalis jų priklauso rajoninėmis draugijoms, kurioms moka narystės mokesčius. Centrinė LMŽD gauna tik mažą dalį minėtų mokesčių, tuo tarpu yra atsakinga už rajoninių draugijų atstovavimą, darbą įvairiose darbo grupėse ir medžioklės politikos formavimą, bendravimą su nacionaline žiniasklaida, atstovavimą tarptautinėje veikloje, Respublikinio lygio renginių organizavimą, teisinę pagalbą, rajoninių draugijų veiklos efektyvumo gerinimą, medžiotojų ir žvejų įvaizdžio formavimą bei kitas plataus masto veiklas. Centrinėje LMŽD dirba vos keli specialistai, tuo tarpu rajoninėse draugijose dirba daugiau nei 65 susiję asmenys, iš kurių 30 samdomų (etatinių) darbuotojų.
7 Komentarai
Bronė
Gyvosios gamtos naikintojai tobulins žvėrelių žudymą.
Rimantas
34 m esu LMŽD narys, šiuo metu reikia kalbėti apie medžiorojų pasiruošimą Lietuvos nepriklausomybės užtikrinimui. Medžiotojus reikia integruoti į Lietuvos Šaulių sąjungą, kaip atskirą pagalbinį padalinį, įvertinus amžių ir pasiruošimą, baigus Bazinį šaulio įvadinį kursą. “Tas laisvės nevertas, kas jos negina” ⚔️🇺🇦🇱🇹
Vidmantas
Nejuokink eik į tuos šaulius ir ten sėdėk apsikabinęs dieduką kuriu ką suvaikėjusį,kurį pastovei puola rusai ir gink tą šaliką kuri sugeba tik gardinti ir skleisti erezijas!
Renaldas
Bendras žvejų įnašas į kai kurias rajonines MŽD yra didesnis už medžiotojų. Štai ir visa matematika.
Renaldas
Kaip visada ne žodžio apie žvejus, kurie suneša didžiąją dalį rajoninių MŽD biudžeto.
Rimantas
Nieko naujo, svarbiausia “MOKESTINIAI KLAUSIMAI” jiems vis mažai.
Dv
Laba Diena, žvejai kaip visą laiką apie savo mokesčius!!! Nu ir kiek vienas žvejys sumoka į tą draugiją tų mokesčių duokite skaičių,vienas žvejys pvz. Kiek šiemet girdėjau tai tik tai ką kad jiems visiems labai brangūs metiniai leidimai 30€ metams žvejyba visuose vandens telkiniuose,, Žvejai mé géjai būkite vyrai neverkite dėl tokių mažų išlaidų ir gerbkite kitus kurie moka daug daug kartų už jus daugiau ir neaimanuoja viešai…