Minėti liaudies medicinos priemonių receptai nėra vieninteliai. Labai daug jų galite rasti Rusijos medžiotojų svetainėse ir forumuose, taip pat knygose. Svarbiausias visų šių priemonių elementas – barsuko taukai. Kaip juos tinkamai paruošti, kad neprarastų visų vertingų savybių? Žinia, termiškai apdorojus sumažėja vitaminų ir omega-3 rūgščių, todėl lydyti taukus močiutės ketaus keptuvėje nebus geras būdas.
Barsuko taukai lydomi į vandenį įmerktoje vonelėje. Reikia dviejų puodų – vieno didesnio, kito tokio, kuris laisvai tilptų į pirmą ir būtų seklesnis. Mažesnio puodo dugnas negali siekti pirmojo dugno ir įkaisti, antraip nebus jokios prasmės ir taukai gali net prisvilti. Į didįjį puodą įpilkite vandens, priklausomai nuo antrojo puodo dydžio – reikia, kad vanduo apsemtų pusę antrojo puodo. Į mažesnįjį sudėkite barsuko taukus ir kaitinkite. Sekite, kad vanduo neužvirtų, ir kartkartėmis jį papildykite.
Rusų medžiotojai ir specialistai rašo, kad barsuko taukų gamyba prasideda dar medžioklės plotuose. Pirma, svarbu tinkamai sumedžioti barsuką. Šūvis turi būti švarus – netraumuoti pilvo ertmės organų. Antra, skrosti reikia medžioklės plotuose ir kuo švaresnėmis sąlygomis. Odą reikia nulupti atidžiai, paliekant poodinius riebalus prie kūno. Vidinius riebalus – tą tinkliuką, apimantį pilvo ertmės organus – nuimkite rankomis, supakuokite ir vežkite atskirai. Manoma, kad šie riebalai efektyvesni sergant kvėpavimo takų ligomis, bet tai ne iki galo įrodyta.
Namuose, švarioje vietoje, nuo skerdienos nupjaukite poodinius riebalus. Nedideli mėsos gabaliukai kokybės nesugadins, bet kuo mažiau tokių skutų, tuo geriau. Tada taukai kais tolygiai ir geriau lydysis. Beje, barsuko taukus galima laikyti kameroje ir išlydyti tik prireikus.
Prieš lydydami ir vidinius, ir poodinius riebalus atsargiai nuplaukite šaltu vandeniu ir sumalkite. Jeigu jie buvo sušaldyti, galite sutarkuoti. Ištirpusius taukus vis nusemkite ir per keliskart sulankstytą marlę nukoškite.
Kad būtų kuo mažiau kontakto su deguonimi, taukams laikyti rekomenduojama rinktis minkštas pakuotes – plastmasinius butelius ar maišus, kaip sultims. Barsuko taukus supilkite iki talpos viršaus. Iš minkštos taros taukus galima išspausti, paskui iškart užsukite dangtelį ir palikite butelį deformuotą, kad nepakliūtų oro. Tinkamai paruoštus ir supakuotus taukus šaldytuve galite laikyti dvejus metus.
Bandome lydyti
Ruošdama šį straipsnį sumedžiojau jauną barsuką. Po šūvio jis įkrito į urvą ir buvo baisoka kišti ranką į vidų. Kadangi gyvūnas buvo jaunas ir pilvo ertmėje riebalų dar neturėjo, viduriai buvo paleisti vietoje. Skrosti nusprendžiau namuose, o ne dulkėtame, neseniai išartame lauke. Barsuką išskrodžiau, radau šiek tiek riebalų – išėjo maždaug sauja mažų gabalėlių. Įdėjau į puodą, šį į kitą, pripildytą vandens. Taukai lydėsi maždaug 2,5 valandos, išėjo tik keli arbatiniai šaukšteliai.
Neblogai, atsižvelgiant į žaliavų kiekį ir kokybę. Iš pradžių uždėjau dangtį, o paskui pamačiau, kad po taukais puode kaupiasi skystis – kondensatas nuo dangčio, tad nuėmiau ir laukiau, kada išgaruos. Remiantis Rusijos ištekliais, tirpstant poodiniams riebalams ir lašiniams iš pilvo, irgi susidaro sultinys. Jeigu taukuose susidarė skysčio, atvėsinkite juos ir paskui sultinį nupilkite arba nusemkite sustingusius taukus. Manau, kad savo eksperimentą pakartosiu vėliau, rudenį, su suaugusiu barsuku, nes didesniame inde lydant daugiau taukų viskas galėtų vykti kitaip. Vis dėlto man pavyko gauti kelis šaukštelius švarių, garuose išlydytų barsuko taukų.
1 Komentarų
vytautas marčauskas
Ar galima valgyti barsuko taukus