Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaip elgtis su nekorektišku turiniu medžiotojų atžvilgiu

Turinys:

Kaip teko pastebėti, naujienos ir straipsniai apie medžioklę sulaukia didelio skaitomumo ir visuomenės susidomėjimo. Iš vienos pusės galime tuo pasidžiaugti, o iš kitos – juk tai puiki terpė pseudo žurnalistams rašyti išgalvotas istorijas ar iškraipytus faktus.

Pastaruoju metu naujienų apie medžioklę ir medžiotojus yra ganėtinai daug, tačiau didžioji jų dalis yra neigiamos, o kartais net nekorektiškos, kaip pastarasis portalo “Lrytas.lt” kūrinys pavadinimu “Kauno rajone – mirtinas šūvis: rastas negyvas medžiotojas”.

Kai kas pasakysite, kad nieko blogo nematote, o mano nuomone straipsnio pavadinimas parašytas dviprasmiškai, kad sulauktų kuo daugiau paspaudimų. Kyla elementarus klausimas: kur yra raudona moralės linija, kurios peržengti nevalia? Mano nuomonė, “Lrytas.lt” portalo žurnalistai ir redaktoriai tą liniją peržengė.

Lietuvoje pernai įvyko 650 savižudybės, tačiau apie kelias iš jų parašė naujienų portalai? Kaip suprantu pastarasis atvejis įdomus tik tuo, jog tai buvo medžiotojas. Mane kaip medžiotoją tokie dalykai skaudina ir aš nesuprantu, kokios moralės turi būti žmogus, kad stengtųsi gauti kuo daugiau paspaudimų iš žmogaus mirties. 

Ką mes kiekvienas galime padaryti?

Kad suprastume kaip elgtis su tokiu turiniu, pradžiai reikėtų paaiškinti kaip viskas veikia.

Naujienų portalų vienas iš tikslų kuo didesnis paspaudimų skaičius ant turinio. Tai reiškia didesnį reklamų parodymų skaičių, ko pasekoje ir daugiau pajamų. Kad tai pasiektų, didieji naujienų portalai stengiasi sukurti antraštes, kurios priverstų jus ant jos paspausti. Dažnas atvejis, kai antraštės mintis net neturi nieko bendro su turiniu.

Medžiotojų bendruomenė yra ganėtinai didelė ir aktyvi socialiniuose tinkluose. Naujienos ir straipsniai apie medžioklę generuoja gerus rodiklius. Jei turinys sulaukia didelio dėmesio, tai galima spėti, kad niekas neatsisakys pajamų ir toliau rašys ta tema kaip galima daugiau, kartais net nekreipdami dėmesio į moralines normas ar iškraipytas tiesas.

Ką daryti? Visų pirma pamačius tokį turinį socialiniuose tinkluose, nespauskite ant jų ir negeneruokite paspaudimų skaičiaus. Tokiu būdu sumažinsite turinio skaitomumą ir reklamų parodymų skaičių. 

Būtinai praneškite apie tokį turinį socialiniams tinklams, kaip neatitinkantį bendruomenės standartų ir įsitikinimų. Socialiniame tinkle “Facebook” tai galite padaryti paspaudę tris taškelius viršutiniame dešiniajame kampe ir pasirinkę  grafą “Gauti pagalbos arba pranešti apie įrašą”.

Pradžioje šių veiksmų turėtų pakakti, savo ruožtu mes taip išreikšime požiūrį į tokį turinį. Tolimesnius veiksmus turėtų daryti medžiotojus atstovaujančios organizacijos kreipdamosios į žurnalistų etikos komisiją.

Kolegos, neleiskime elgtis visiems kaip kam patinka, o atstovėkime savo poziciją. Medžioklei valio!

„Miske.lt“
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 7

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Gediminas
  Posted 2020.05.14 at 12:41

  Gediminai ką tu čia nusišneki? Kodėl naudoji mano vardą?

 • Gediminas
  Posted 2020.04.21 at 21:30

  Deividai, kodel tavo portale galima naudoti ta pati varda keliems komentatoriams ?

  • Deividas
   Posted 2020.04.21 at 21:44

   Todėl, kad nėra registracijos.

 • Gediminas
  Posted 2020.04.21 at 15:35

  Būkime biedni, bet teisingi – sena l.gera lietuviška patarlė turi turėti savo vertę!
  Aš apie “Gediminus” – vyrai (o gal ir ne tik?!), tikiuosi nepasinaudojote mano “Gediminas” vardu, kuris “nepamalonino” p.Mindaugo replikos į Šiaulių MŽD pirm. pastabas dėl naujo projekto (suvedimo). Juk įprastai rašant komentarą komentatorius net mandagumo nesidubliavimo dėlei pasivadina pvz “Ged…II” ar “Ged…III”?!
  O Deividui – kaip ir medžioklei – VALIO!

 • Marijonas
  Posted 2020.04.21 at 13:17

  Mano galva neigiamą medžiotojų įvaizdį formuoja ne žurnalistai, nes tokios raštlevos autorių žurnalistais vadinti negalima. Šie žinduoliai, ko gero, genetiškai dar mažai nutolę nuo medžiojamosios faunos atstovų, kurie knisa pazėlius ir miškus tuo bandydami suprišinti medžiotojus su žemės savininkai – dėl šios priežasties medžiotojai juos ir medžioja. Šiuos nemedžiojamosios faunos atstovus aš pavadinčiau žurnaknistais o jų drabstymąsi purvais ne purvasklaida, bet žurnaknistika, nes jų šūkis- “išknisai daugiau “šūdo” – būsi sotesnis ir riebesnis”. Tad gerbemi kolegos, kvičiu skelbti medžioklės sezono pradžią ir šiai faunai.

  17
 • Kostas
  Posted 2020.04.20 at 21:53

  Pritariu

  14
 • Gediminas
  Posted 2020.04.20 at 21:37

  pritariu Deividui !

  11
 • Gediminas
  Posted 2020.04.20 at 21:36

  pritariu !

  16

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą