Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Į medžioklę su tinkama įranga

Turinys:

Daugelis sutiksite, kad viena iš populiariausių medžioklių Lietuvoje yra šernų medžioklė tykojant iš bokštelių. Be abejo ši medžioklė buvo kur kas labiau praktikuojama prieš afrikinį šernų marą, kuris išguldė didelę šernų populiacijos dalį. Pastaraisiais metais šernų populiacija pradėjo atsistatyti ir jų atsiranda rajonuose, kur jie buvo išnykę dėl afrikinio kiaulių maro. Viskas stoja į savas vietas ir šernų medžioklė tykojant atgauna savo populiarumą.

Medžioklėje su savimi reikia turėti įvairius daiktus, geriausiai, kad jie būtų kompaktiški ir nesunkūs. Vienas iš mano pamėgtų prietaisų medžioklėje tykojant tapo „Pulsar Axion XM30 KEY“ termovizorius. Šis prietaisas lyginant su kitais yra žymiai mažesnis ir labai lengvas – sveria tik 250 g., kompaktiškas, puikiai telpa į dėklą, striukės kišenę ir yra gan patogus rankoje. Korpusas pagamintas iš magnio ir kokybiško plastiko. Korpusas taip pat aptrauktas guma, kas užtikrina puikų sukibimą.

Nežinau kaip jūs, bet aš nesu tas žmogus, kuris labai prižiūri savo prietaisus, o medžioklėje dažnai atsitinka įvairiausių kiaulysčių. Gerai tai, jog „Axion KEY“ gali atlaikyti net ir stipriausią liūtį ar būti panardinas baloje iki 30 min. Termovizoriaus korpusas pagamintas taip, kad atlaikytų prastas oro sąlygas. 

 „Axion XM30 KEY“ turi 12 mikronų sensorių su kuriuo galima priartinti vaizdą nuo 2,5 iki 10 kartų. Šis modelis siūlomas su 320×240 pikselių jutiklio skiriamąja geba, o LCOS ekrano skiriamoji geba yra net 960×720 pikselių. Šio termovizoriaus vaizdo kokybė yra geresnė nei  „Quantum“ serijos termovizorių. Objektus  „XM30 KEY“ aptinka iki 1200 m., tad jau ne kartą pasitarnavo laukuose, kai reikėdavo ieškoti sumedžioto šerno.

Su savimi visada turiu papildomą bateriją, jei termovizoriaus prireikia ilgesniam laikui. Šis prietaisas su viena baterija išsilaiko apie 4 val. Taip pat termovizoriuje yra mažas šviesos diodas, kuris parodo baterijos įkrovos būklę, o esant poreikiui bateriją galima įkrauti per micro USB laidą. Papildomai galima įsigyti dviejų baterijų išorinį pakrovėja, kuris dar labiau palengvins įkrovimą. Galėsite vienu metu krauti baterijas ir naudotis termovizoriumi. Taip pat baterijas galima krauti ir nuo “PowerBank”.

Kartais tamsoje sunku suprasti kokius mygtukus spausti ir ant kurio iš jų laikai pirštą. Tam, kad lytėjimo būdu galima būtų atpažinti ką spaudžiate, „Axion XM30 KEY“ turi ergonomiškus mygtukus, kurių paviršius yra faktūrinis.  Vartotojo sąsają sudaro tik keturi mygtukai su kuriais nesudėtingai įrenginį valdysite intuityviai. Pats prietaisas nors yra mažas, bet liečiant jaučiasi kokybiškas paviršius. Dirželis palengvina naudojimą viena ranka, o kairiarankiams rankenėlę galima pritvirtinti iš kitos pusės.  Dar viena maloni detalė ta, kad objektyvas turi magnetinio užrakto dangtelį, kas yra labai patogu. Jeigu naudojate trikojį, apačioje taip pat rasite srėgį.

Dėl savo našumo ir stebėtinai prieinamos kainos „Pulsar Axion XM30 KEY“ yra vienas iš populiariausių ir novatoriškų termovizorių, tinkamų medžioklei, teisėsaugai, laisvalaikiui, pramogai lauke ir stebėjimui. Jis tiks tiek patyrusiems, tiek pradedantiems medžiotojams.

„Miske.lt“

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

9 Komentarai

 • Simonas
  Posted 2020.02.02 at 22:17

  Ko kam reikia. Jei reikia kokybes vienareikšmiškai Helion XP50.
  Jei reikia kompromiso – kaip tik sis modelis su gaidiška kokybe

  5
  3
  • Tomas
   Posted 2020.02.02 at 22:26

   Kodėl gaidiška? Yra žmonių kurie tą patį atstumą su golfu nuvažiuoja ne tik su mėrsu… Be to XP50 nusileidžia XP38 daugelio nuomone tame tarpe ir mano.

   3
   2
  • Deividas
   Posted 2020.02.02 at 22:30

   Sutinku su Tomu.

   4
   1
 • Medžioklis
  Posted 2020.02.02 at 17:42

  Naudoju jau pusę metų ir esu patenkintas. Vienas minusas, kaip ir daugumos termovizorių, kad esant šlapiam orui dingsta kontrastas.

 • Tikka
  Posted 2020.02.02 at 16:44

  Geras. Turiu. Užtenka !

  • Savas
   Posted 2020.02.02 at 16:48

   Kokie minusai?

   7
   5
  • Hunteris
   Posted 2020.02.03 at 16:13

   Iš minusų galėčiau paminėti trumpa baterijos veikimo laiką. Man realiai veikia apie 3-4 val.

  • Savas
   Posted 2020.02.03 at 16:20

   Tai iš esmės sprendimas isigyti papildomą bateriją ir bus ramu…

  • Hunteris
   Posted 2020.02.03 at 16:27

   Kitų variantų nėra

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą