Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Giraitės ginkluotės gamykla švenčia 20 metų jubiliejų

Turinys:

Kauno rajone įsikūrusi Valstybės įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) šiemet švenčia 20 metų jubiliejų. Lietuvoje veikianti ir didelę reikšmę nacionaliniam šalies  saugumui turinti įmonė gamina šovinius ir šovinių komponentus. GGG gamybos šoviniai yra aukštos kokybės ir atitinka NATO standartus.

AB Giraitės ginkluotės gamykla

2001 m. įmonė pradėjo gaminti amuniciją, skirtą Lietuvos kariuomenei aprūpinti. Nors šoviniams gaminti turėjo gerą įrangą, užsakymų nepakako norint išnaudoti visą gamybos potencialą. Lietuvoje ekonominė situacija tuo metu buvo sudėtinga, todėl ieškota eksporto galimybių. Ilgą laiką tai nedavė apčiuopiamų rezultatų. Iki 2011 m. GGG gamino tik karinėms reikmėms skirtą amuniciją, bet vėliau pradėjo domėtis civilinės rinkos galimybėmis.

Gamybos procesas

Dabartinis Giraitės ginkluotės gamyklos direktorius Aleksandras Nikonovas šioje įmonėje dirba nuo pat jos įkūrimo pradžios. „Gamykloje pradėjau dirbti praėjus metams po jos įkūrimo, t. y. 2001 m. Pirmiausia ėjau staklių operatoriaus pareigas. Tuo metu staklių operatoriais galėjo dirbti Kauno technologijos universiteto paskutinio kurso studentai. Gamykloje buvo sumontuotos naujos modernios staklės iš Prancūzijos, todėl dirbti su jomis buvo įdomu. Tais laikais tai buvo geriausia įranga Europoje. Po kurio laiko tapau vyr. inžinieriumi, dar vėliau – technikos direktoriumi. 2014 m. man pasiūlė užimti Giraitės ginkluotės gamyklos direktoriaus pareigas“, – pasakoja gamyklos vadovas.

Uždara šaudykla

Tuo metu įmonės situacija buvo visiškai prasta. Prie viso to prisidėjo ir skola už gamyklos statybas Finansų ministerijai. Nuo pat pradžių gamykla dirbo nuostolingai, todėl reikėjo sugalvoti, kaip iš viso to išbristi, priešingu atveju gamykla rizikavo bankrutuoti.

 „Subūręs naują komandą peržiūrėjau vidinius procesus, padidinau gamybinių linijų išnaudojimo koeficientą. Įkūrėme pardavimo skyrių ir aktyviai pradėjome realizuoti produkciją. Nuo 2014 m. įmonė ėmė dirbti pelningai, pradėjome grąžinti skolą už gamyklos statybas. 2019 m. produkcijos eksportas siekė 98 % viso pagaminto kiekio. Iš pradžių gamykla buvo orientuota tik į karinės rinkos poreikių tenkinimą, tačiau šiuo metu 70 % gaminamos produkcijos sudaro civilinei rinkai skirti šaudmenys“, – teigia Aleksandras Nikonovas.

Pagrindiniai įmonės klientai yra Europos Sąjungos šalys. Pernai gamykla savo produkciją eksportavo į 29 šalis, tačiau daugiausia bendradarbiauja su Prancūzija, Jungtine Karalyste, Ukraina ir kaimynine Lenkija. Taip pat produkcija ėmė domėtis tolimesni kraštai, tokie kaip Naujoji Zelandija ir Pietų Afrikos respublikos.

Šiuo metu visos pasaulio šalys kovoja su koronaviruso pandemija, kuri, be abejo, turės įtakos ir ekonomikai. Vis dėlto gamykla šiais metais planuoja plėsti gamybos pajėgumus.

„Nuo 2016 m. statome papildomą gamybos liniją. Šiais metais labai tikimės pabaigti darbus. Šiuo metu turime tiek užsakymų, kad su esamais gamybiniais pajėgumais ir produkcijos pristatymo terminais ne visada galime patenkinti klientų lūkesčius. Taigi mūsų tikslas – kuo greičiau baigti suplanuotus darbus ir didinti gamybos pajėgumus“, – pasakoja gamyklos direktorius.

Įmonei ypač svarbi reputacija, santykiai su klientais bei gebėjimas būti lankstiems. Kaip teigia vadovas, visada stengiamasi prisitaikyti prie klientų poreikių ir pageidavimų, išlaikyti glaudžius dalykinius santykius. Taip pat daug dėmesio skiriama produkcijos kokybei ir siekiama užtikrinti tiekimo terminus, todėl įmonė deda daug pastangų siekdama padidinti gamybos pajėgumus.

GGG šoviniai

Kaip teigia įmonės vadovas, šiuo metu vienas populiariausių gamyklos gaminių tarp sportinio šaudymo entuziastų yra .223 Rem kalibro 55 greinų FMJ šovinys. Tolimojo šaudymo entuziastai pamėgo .308 Win 175gr HPBT šovinį. Džiaugiamės, kad mūsų produkciją puikiai įvertino daugelyje šalių ir mums pavyko pasiūlyti geros kokybės ir kainos santykį. Taip pat šiais metais pristatome naują .223 Rem kalibro 62 gr/4g FMJ sportiniam šaudymui skirtą kulką. Šią kulką sukūrėme patys, atlikome bandymus ir pradėjome gaminti. Galime pasidžiaugti, kad klientai puikiai įvertino naują gaminį ir šiuo metu turime daugiau užsakymų, nei galime pagaminti.

„Visiems mūsų įmonės darbuotojams norėčiau palinkėti augti kartu su įmone ir padėkoti už puikius darbo rezultatus, kurie motyvuoja judėti pirmyn“, – Aleksandras Nikonovas.

Giraitės ginkluotės gamyklos interneto svetainė.

„Miske.lt“

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3 / 5. Balsavo: 6

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą