Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Geras skonis, blogas skonis. Ginklų graviūros

Apie ginklų graviūras internete daug informacijos nėra, užtat jos daug apie įvairius graviravimo meistrus ir jų siūlomas galimybes. Didžiųjų prekės ženklų ginklų gamintojai siūlo atskirą paslaugą – galimybę graviruoti ginklus pagal savo vaizduotę, poreikius ir piniginės storį.

Istoriškai ginklų graviūros skiria vieną ginklą nuo kito, suteikdamos kiekvienam unikalų braižą. Graviravimas yra specialių raštų, objektų, žodžių formavimas ant metalinių ginklo detalių. Dažniausiai ant ginklų graviruojami gyvūnų atvaizdai – elniai, šunys, triušiai, paukščiai, kartais net žuvys, nors sunku spręsti, kuo jos čia dėtos. Graviūros gali būti abstrakčios ir labai individualios. Nieko nėra neįmanoma, jeigu nori, kad tavo šuns portretas būtų išgraviruotas ant ginklo. Graviūros sukuria ginklo istoriją arba reiškia kokią nors žinią. Dabar sunku nustatyti, kas šį meną pradėjo.

Iki XX amžiaus antrosios pusės graviravimo meistrai daugiausia dirbo anonimiškai, jie buvo laikomi paprastais amatininkais, kurių užduotis – pabaigti ginklo gamybą. Pasak kai kurių vokiečių graviruotojų, iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos jiems buvo draudžiama pasirašyti savo kūrinius. Aišku, dabar įmanoma identifikuoti daugelio net XIX amžiaus graviruotojų vardus, bet iki tol apie šiuos menininkus buvo žinoma nedaug. Greičiausiai patys pirmieji ginklų graviruotojai buvo tie patys meistrai, kurie dekoravo šarvus, kalavijus ar durklus. Pirmosios graviūros pasirodė su pačiais pirmaisiais ginklais maždaug 1500 metais. Manoma, kad vienas pirmųjų ginklų graviruotojų buvo Benvenuto Cellini (1500–1571), kuris mėgo ginklus ir teigė, kad graviravo juos aristokratams. Savo autobiografijoje jis rašo, kad dekoravo ir peilius. Beretta ginklų kolekcijoje yra itin išdailintas skiltuvinis šautuvas, pasirašytas Giovanni Antonio Gavacciolo vardu. G. A. Gavacciolo galėtų būti graviruotojas arba konkrečios detalės kūrėjas, o galbūt ir tas, ir tas. Greičiausiai pirmieji ginklų graviruotojai buvo Italijos arba Vokietijos meistrai, nes šiose vietose buvo labiausiai išsivysčiusios pirmosios ginklų gamyklos.

Mūsų laikais ginklų graviravimas yra pasiekęs visiškai naujas aukštumas ir galimybes – kaip sakoma, viskas įmanoma už jūsų pinigus. Kartais šie poreikiai, regis, pasiekia kiek perversiškos fantazijos ribas. Viena vieta Europoje, kur galima pasigrožėti įvairiomis ginklų graviūromis, yra paroda IWA OutdoorClassics, kuri kasmet pavasarį vyksta Niurnberge, Vokietijoje. Parodoje didesni ir mažesni ginklų gamintojai leidžia apžiūrėti savo meistrų rankų darbus, kai kurie net atsivežę graviruotojų, kurie pačioje parodoje leidžia lankytojams išvysti, kaip vyksta šis subtilus procesas. Reikia pripažinti, kad ypatingai išgraviruoti ginklai, pavyzdžiui, firmos Verney-Carron, metai iš metų yra tokie patys, o stende savo graviūras baltomis pirštinėmis demonstruoja jų pagrindinis ginklų meistras. Parodoje galima pamatyti ir senesnių ginklų su ypatinga istorija ir stiliumi, bet daugiausia tai šiuolaikinė pasiūla su kartais itin juokingais egzemplioriais.

Pasak Verney-Carron atstovo Jérôme’o Lanoue, klientas gali duoti bet kokią fotografiją, pagal kurią įmanoma sukurti ginklo graviūrą, ar tai būtų koks ypatingas žvėris, ar mylimiausias šuo, o pageidaujant net galima išgraviruoti mylimos moters portretą. Dabar graviūros neapsiriboja vien tik gyvūnų atvaizdais – siūloma elegantiškų ir itin gražių sprendimų. Galima užsakyti graviūrą apokaliptiniais siužetais – su mistinėmis būtybėmis ir kaukolėmis. Taip pat ginklą galima pritaikyti kokiai konkrečiai temai, pavyzdžiui, mėgstantiems žaisti kortomis ar kokių futuristinių idėjų mėgėjams. Ne visuomet pasakysi, kad šie sprendimai skoningi. Aišku, kiekvienas gamintojas nori pritraukti kuo daugiau klientų, taigi jis turi pasiūlyti kuo įvairesnių produktų, kurie tiktų bet kieno skoniui. Nuotraukose trumpa įžvalga apie tai, ką buvo galima matyti parodoje. Įdomu, kad kai kurių ginklų kaina visai nėra tokia didžiulė, kaip būtų galima įsivaizduoti.

Tekstas: LINDA DOMBROVSKA
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarų

  • Jonas
    Parašė 2018.10.04 nuo 20:46

    Laba,
    Ar galetume isgraviruoti kaukoles ant Glock pistoleto spynos..

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą