Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dėl medžioklės plotų perdalijimo pradėti tarnybiniai patikrinimai

Pirminiais duomenimis, 2020 m. gruodžio 18-ąją vykusiame Utenos rajono savivaldybės komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti posėdyje, AAD pareigūnas, privalantis atstovauti valstybės interesams ir užtikrinti įstatymo viršenybę, galimai pažeidė šiuos principus ir pritarė galimai teisės aktais nepagrįstiems komisijos sprendimams, kuriais galimai savininko šiuo metu neturinčio ir aukcione planuojamo realizuoti medžioklės ploto sąskaita buvo išplėstos besiribojančių medžioklės plotų vienetų ribos.

2020 spalio 9 d. Aplinkos apsaugos departamentas skelbė, kad panaikino Vilniaus universitetui išduotą leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Vilniaus universiteto medžioklėtvarkos bazė“. Šis medžioklės ploto vienetas yra Ignalinos r. ir Utenos r. savivaldybių teritorijose. Šio medžioklės ploto vieneto sąskaita galimai buvo padidinti aplinkiniai medžioklės plotais.

Plotą numatyta perduoti naudoti aukciono būdu. Sumažinus ploto apimtis, galimai ateityje gali būti padaryta turtinė žala valstybei.

Dėl šio sprendimo taip pat bus kreipiamasi į Vyriausybės atstovų įstaigą.

AAD vadovybė, siekdama skaidrinti institucijos veiklą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę, nuo 2021 m. sausio 4 d. priėmė sprendimą atšaukti visus iki šiol į savivaldybių komisijas medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti deleguotus AAD atstovus ir rotacijos principu paskirti naujus institucijos atstovus. Nuo šiol AAD pareigūnai dalyvaus ne savo valdybų aptarnaujamose savivaldybėse veikiančiose komisijose, be to, turės atsiskaityti už tarnybinę veiklą balsuojant komisijose.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.2 / 5. Balsavo: 17

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Pilietis
  Posted 2021.01.04 at 16:31

  Tokių atvejų ateitį bus ir daugiau. Kažkodėl niekas nekreipia dėmesio į tai, kad medžioklės plotų vienetų ribos yra morališkai pasenę. Daugelio būrelių ribos eina jau 30 metų neegzistuojančių kolūkių ribomis!!!!!
  Pusės būrelių ribos eina rajonų robomis!!!!
  Kada pagaliau bus priimtas mormalus, aiškiai ribas, kuriomis gali būti formuojamas medžioklės vienetas, apibrėžimas.
  Ar maža Lietuvoje kelių, kvartalinių, upelių ir t.t..
  Kažkoks absurdas. Kadangi buvo formuojamas medžioklės ploto vienetas, kuris neturėjo aiškių ribų, tai jį ir “perprojektavo kaip kam pelningiau”
  Medžioklės plotsi yra valstybės nuomojamas turtas. Valstybė jį turi prižiūrėt, tad reikalingos ir aiškios ribos, kurios patogios ir suprantamos vietiniams žmonėms ir pareigūnams!

  4
  12
  • Algirdas
   Posted 2021.01.04 at 21:31

   Jeigu 20 ar daugiau metų dviems būreliams riba aiški, aprašyta susitarime ir šalių pasirašyta, tai riba neturi būti kaitaliojama vien dėl to, kad iš šalies kažkam atrodo kitaip gražiau.

   23

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą