Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dėl ginklo gabenimo medžioklės metu

Turinys:

2022 m. balandžio 12 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministras įsakymu Nr. D1-96 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. 258 „Dėl medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo, pakeitė medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles.

Be kita ko, buvo pakeistas Medžioklės taisyklių 60 punktas jį išdėstant taip (tikslintos vietos išskirtos): Medžioklės varant metu medžioklės plotų vienete judant iš vienos medžiojimo vietos į kitą medžioklinis ginklas nešamas arba vežamas be šovinio lizde, jeigu šautuvas atlaužiamas, – atlaužtas. Pasibaigus medžioklei, medžioklinis ginklas įdedamas į dėklą, šoviniai iš medžioklinio ginklo išimami.

60 punkto tekstas, aprašantis  medžioklinio ginklo gabenimo medžioklės metu ypatumus, buvo patikslintas jį „pritaikant“ tik medžioklei „varant“, todėl iškilo teisinis neaiškumas dėl ginklo gabenimo medžioklės plotų vienete judant iš vienos medžiojimo vietos į kitą, ne medžioklės varant metu t. y. medžiojant kitais medžioklės būdais: tykojant, sėlinant, grandine, katilu ir t.t. 

2022 m. balandžio 26 d. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija raštu kreipėsi į Aplinkos ministeriją su prašymu pateikti savo poziciją dėl Medžioklės taisyklių 60 punkto nuostatos nurodant, ar medžioklinis ginklas neprivalo būti dėkle keičiant medžioklės vietą medžiojant kitu nei „varant“ būdu. Jei, Aplinkos ministerijos nuomone, medžioklinis ginklas keičiant medžioklės vietą dėkle būti privalo, raštu buvo prašoma pakeisti Medžioklės taisykles pašalinant aukščiau aptartą prieštaravimą. 

2022 m. gegužės 10 d. gautas Aplinkos ministerijos išaiškinimas, jog pagal šiuo metu galiojančią medžioklės taisyklių redakciją ir naujai (2022-04-12) papildytą medžioklės taisyklių 60 punktą, „šaunamasis ginklas ne dėkle gabenamas gali būti tik medžioklių su varovais metu, kitais atvejais, t. y. medžiojant tykojant ar kitais būdais ir pervažiuojant iš vienos vietos į kitą ginklas turi būti gabenamas dėkle“. 

Už šio reikalavimo nesilaikymą gresia administracinė atsakomybė pagal ANK 290 straipsnio 1 dalį – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Drausmingų visiems medžioklių! Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4 / 5. Balsavo: 26

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Vytis
  Posted 2022.05.17 at 10:51

  Aplinkosauga kaip aplinkosauga. Kaip jų paklausė, taip jie ir atsakė, žiūrėdami iš savo varpinės. Bet kam kilo “geneali” idėja sukurti tokį paklausimą? Ir dar vadovaujantis tokia superine logika. Ne veltui kariškiai turi taisyklę: kvaila iniciatyva baudžiama.

 • Zigmantas
  Posted 2022.05.13 at 16:42

  Dėklas nebūtinai yra kieta dėžė, gali būti minkštas , plonas , pėdkelnių formos….

 • Medžioklis
  Posted 2022.05.13 at 01:47

  Brangieji aplinkosauginikai, visų pirma ministre. Pagal jūsų pareigūnų išaiškinimą būsite užversti bylomis administraciniame teisme, ir tik teismas nuspręs, kas teisus. Arba jūs pakeitimus darykite pasitarę su teisininkais. Nes tokio punkto, kuris reglamentuotų ir draustų medžioklės plotuose sėlinant ir tykojant judėti iš vienos medžioklės vietos į kitą nėra! Reglamentuotas tik judėjimas varant. Tuo labiau herbiami medžiotojai, šalia medžioklės būdo tykojant, būtinai rašykit ir sėlinant jei pildot tą grafą. Nes žodis judant neapibrėžtas kaip judat, žingsniu, dviračiu ar mašina. Tad jei judat į bokštelį, atsiras uolių kurie už judėjimą baus. Akivaizdus pavyzdys Šilalės rajone, kur visiem įpyškino baudas už bebro tinkle pribaigimą pistoletu. Per daug uolus pareigūnas pasitaikė. Tad pažiūrėsim kaip teismas išaiškins dviprasmišką medžioklės punktą, kur pirmoj dalį užpildžius medžioklės dokumentus galima išimt šautuvą iš dėklo, antroj dalį reglamentuota kaip elgtis judant iš medžioklės vietos į kitą varant, visiškai nereglamentuota ir prie draustinų nepriskirtas judėjimas pervežant ginklą iš vienos medžioklės vietos į kitą sėlinant ir tykojant, bet AM žada bausti. Brangieji aplinkosaugininkai, o pagal kokį medžioklės taisyklių punktą tai daryti draudžiantį nubaudėt? Ką atsakysit, kai teisme jūsų to paklaus?

  8
  1
 • Saulius
  Posted 2022.05.12 at 18:07

  Viskas puiku ,kai išsiaiškiname vieną,bet sujaukiame kitką,be to,kad pats rašiau Į AM ,dėl patikslinimo.
  Isivaizduojame situacija .
  Susirinko penki medžiotojai tykoti ant pasėlių,vienas nuo kito per 500 m,Medzioklė baigėsi iš lauko brenda į pamiškės keliuką kuriuo važiuoja toliausiai buvęs kolega. Kolegos prašo juos pavežti ,bet šis atsako nes pervažiuoti iš vienos vietos į kitą negalima jai ginklas ne dėklę. O dėklai tai už kilometro😁.Pasivaikščiokim kolegos.
  Be kito ko neįvardytas pervažiavimo trasportas,ir nepaaiškinta ar galima bent jau stumtis dviratį jai ginklas ne dėkle 😊

  24

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą