Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Deguto šaukštas statinėje ar visgi lašas jūroje?

Aprimus aistroms po skandalo, kai akiplėšiškai bandyta provokuoti legalią veiklą vykdžiusius medžiotojus, norime kreiptis į blaivaus proto visuomenės dalį. Tekstas nėra skirtas „ultra“ medžioklės priešininkams. Kaip žinia aršūs medžioklės priešininkai nėra suinteresuoti konstruktyvia diskusija, labai greitai nukrypsta į asmeniškumus, įžeidinėjimus ar net grasinimus. Dėl šios priežasties norime nuo jų visapusiškai atsiriboti. Taip pat medžiotojų bendruomenė atsiriboja nuo neetiškų pasisakymų, kurie deja pastebimi abiejose barikadų pusėse.

Taigi, kas yra medžiotojas? Atsakymas nebus apie gamtos žinių kraitį, egzaminus, medžiotojo bilietą, pareigas ar teises. Visų pirmą medžiotojas tai žmogus, pilietis, kaip ir bet kuris kitas asmuo – visuomenės dalis. Su visomis žmogaus būtybei būdingomis teigiamomis ir neigiamomis savybėmis. Medžiotojų tarpe yra tiek pozityvių ir tiek negatyvių žmonių, atitinkamai kiek jų yra mūsų visoje visuomenėje. Nei daugiau, nei mažiau.

Visgi kai tik pasirodo straipsnis, kad nustatytas vienoks ar kitoks nusižengimas, puolama visa medžiotojų bendruomenė ir tuo bandoma badyti akis kiekvienam medžiotojui. Bemaž visi skambūs įvykiai, susiję su grubiais medžioklės pažeidimais, yra susiję su aukšto rango valstybės tarnautojais, stambiais verslininkais ar politikais. Ir kiekvieną kartą medžiotojų bendruomenė buvo plakama it atsakinga už kiekvieno savo nario poelgius ar moralinius įsitikinimus.

Arabų šalyse už vagystę buvo kapojami vagies, ne jo pažįstamo ar tautiečio pirštai. Trumpai tariant, už padarytą nusižengimą gali būti smerkiamas tik jį padaręs asmuo.

Paanalizavus AAD straipsnius/pranešimus, rasite tokius žodžius, kaip „gavus informacijos“, arba „pranešus apie galimai neteisėtą medžioklę“. Dauguma nesusimąsto kas gi praneša apie tuos pažeidimus, dažniausiai padarytus naktį, tiesa? Drąsiai teigiame, kad tai patys medžiotojai praneša apie tuos asmenis, dažnai net savo klubo narius. Sakysite skundikai? Kiekvienas interpretuoja savaip, bet tik tokiu būdu atsiribosime nuo mums taip peršamos etiketės, o patarlę apie medaus statinę ir degutą visi žinome iki skausmo gerai. Medžiotojas nėra girtas ginkluotas žudikas, šaudantis viską kas juda. Šis šmeižtas brukamas visais įmanomais būdais ir tai būtina stabdyti!

Tai kodėl gi dabar madinga viską sutirštinti, norint pažeminti medžiotojų įvaizdį? Matome suinteresuotas grupes žmonių (yra konkretūs tikslai, bet apie tai kitą kartą), kurie tokiu būdu bando iškreipti/suformuoti nuomonę apie medžiotojus plačiąja prasme ir jie naudojasi labai paprasta, bei veiksminga praktika – teisus tas, kuris rėkia garsiausiai. Na, arba kas plačiausiai drabstosi fekalijomis.

Tokia auditorija, pašiepiamai vadinama „laido riteriais“, savo nuomonę dažniausiai susidaro socialiniuose tinkluose randama informacija. Dažniausiai tos informacijos tikrumo niekas net nebando patikrinti. Senais laikais bobutės, prisižiūrėjusios muilo operų, priimdavo tai kaip realybę. Deja taip yra ir dabar, tik „bobučių“ ir „diedukų“ amžius labai plataus spektro, o muilo operų socialiniuose tinkluose tikros marios… Šia tema galima diskutuoti labai ilgai ir labai plačiai. Visgi taisyklė ta, kad ilgus rašinėlius mažai kas linkęs skaityti iki galo.

Medžiotojų bendruomenė ragina nereaguoti į provokacijas, nesivelti į neapykantos kurstymą ir vadovaujantis blaiviu protu interpretuojant informaciją, sutinkamą socialiniuose tinkluose bei „nepriklausomoje“ žiniasklaidoje. Svarbu gerbti ne tik bendraminčius, bet ir kitaip mąstančius, o žodžio laisvė neturi tapti žeminimo ir įžeidinėjimo įrankiu. Medžioklei valio!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 127

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

13 Komentarai

 • Tomas
  Posted 2021.03.18 at 14:10

  “suinteresuotos grupės žmonių”, “besidrabstantys fekalijomis”, “laido riteriai”, “bobutės” …
  Čia yra jūsų pagrindinė bėda. Kol laikote save teisesniais, aukštesniais, gudresniais už juos, kol svaidotės tokiais epitetais, tol ir sulauksite tokios reakcijos iš visuomenės. Tie žmonės, kuriuos jūs taip vadinate – taip pat visuomenės dalis ir kol neišmoksite vesti pagarbaus dialogo, o tik “atsiriboti” – ji visada bus didesnė. Jei nesuvokiate, pasakysiu paprasčiau: rašydami tokius straipsnius – jūs ir esate tas deguto šaukštas. Rašote juos savo bendruomenei, nors norėdami gerinti požiūrį į medžiotojus, jų įvaizdį – turėtumėt rašyti ir priešingai barikadų pusei, šviesti, pristatyti, įtraukti, parodyti. O dabartinė jūsų pozicija, kaip tik ir yra ta visuomenės nemėgstama, kai medžiotojas su ginklu miške jaučiasi aukščiau visko, taip ir jūs prie klaviatūros žiūrėdamas iš aukšto į kitokią nuomonę turinčius. Geros dienos jums.

  2
  4
 • Gintaras Vandeikis
  Posted 2021.02.19 at 22:11

  Labai teisingas straipsnis. Kiekvienas asmeniškai atsakingas už savo veiksmus. Pagarba Autoriui! Medžioklei Valio!

  27
  1
 • A@B.lt
  Posted 2021.01.23 at 11:58

  Eilinis snukiaknyges postas, o ne straipsnis. Protingai sudeliotos mintys ir pasiulymai, bet daugiau nieko. Arba vieno zmogaus pamastymai. Kaip mintys – 10 balu, bet kaip straipsnis – kazkaip mazoka.

  2
  23
 • lks
  Posted 2021.01.23 at 11:26

  medziotojas jis kaip zmogus galintis naudotis zudimo priemone jau is saves turi suprast, kad yra uz daugiau kazko atsakingas nei kiti zmones, todel is ju puses turi supratimo daugiau buti, pvz jog yra kazkokie zmones kuriem kazkas nepatinka su medziokle susije, bet nereiskia kad tau reikia pulti juos. Ramiai daryk ka darai ir tiek.

  12
  • LKS
   Posted 2021.01.23 at 11:29

   beto, kolkas esu sulaukes tik is medziotoju puses nepagarbos, viena kart kai mazas buvau ejau keliuku aplink tvenkini, jis sustojo prie manes kaltindamas kad as vartau ju bokstelius, o antra kart cia nesenai vaziavau paprastu misko keliu, ir mane isvare, nes vyksta medziokle, sako tipo tik diena gali vaziuot, nes visus metus visas dienas viksta medziokle, ir apsauke mane, nu nezinau geda istikra kai toks atsakingas zmogus taip kalba.

   1
   19
 • Vytas
  Posted 2021.01.23 at 10:38

  Aukso žodžiai

  1
  8
 • JM
  Posted 2021.01.23 at 08:10

  Visi tie puolantys medžiotojus tiesiog patys jaučiasi labai atitolę nuo gamtos ir savo prigimties. Pripažinkime , kad dėl tokios greito gyvenimo tempo vis daugiau žmonių nebesupranta kas yra kas, todėl sugalvoję kažką daryti pradeda kištis ten kur jiems nereikia tam kad primintų apie save kaip dalį gamtoje egzistavimą. Reikalingi nauji įstatymai neleidžiantis žmonėms artintis prie medžiotojų medžioklės metu bent pusės kilometro atstumu ir viskas. Kai taip toli stovės tai jų rodomi liežuviai ar isterikavimai nelabai ir girdėsis 🙂

  25
  2
 • Valdas
  Posted 2021.01.22 at 13:47

  Labai puikus straipsnis, protingas autorius protingai išdėstė mintis. Valio!

  25
  1
 • Audronius
  Posted 2021.01.21 at 13:18

  Labai korektiškas ir profesionalus straipsnis. Pritariu autoriaus mintims ir požiūriui apie medžioklę, kai vieną iš daugybės žmonių veiklos rūšių. Medžioklė egzistuoja tiek, kiek egzistuoja žmogus, kaip mąstanti būrybė (homo sapiens). Savaime aišku, kad istoriniame kontekste ji keitėsi ir transformavosi į vieną iš kultūringo laisvalaikio praleidimo formų. Taip taip – kultūringo laisvalaikio praleidimo, o ne brutalaus gyvūnų žudymo savo asmeniniams įgeidžiams tenkinti. Deja tenka pripažinti ir apgailestauti, kad ir medžiotojų tarpe tokių “medžiotojų” dar yra, jiems yra prigijusi mėsininko etiketė. Tokie “medžiotojai” atvyksta į medžiokles vienu tikslu – kuo daugiau sumedžioti ir parsivežti mėsos. Jie dar tebesivadovauja tarybiniais laikais buvusia tvarka, kai medžiotojų būreliams buvo nustatomi sumedžiojimo planai, kuriuos buvo privalu vykdyti. Tačiau tokių yra mažai ir jų mažėja. Medžiotojų bendruomenė apsivalo. Todėl negalima kaltinti visos medžiotojų bendruomenės, dėl pasitaikančių atskirų “medžiotojų” veiksmų. Jie turi būti baudžiami visu galiojančių įstatymų griežtumu.

  48
  1
 • Marius
  Posted 2021.01.21 at 12:33

  Apie kokia medziotoju bendruomene cia rasoma? Manau , kad turima omenyje privilegijuotus medziotojus priklausancius bureliams-kolchozams , o tikrai ne apie visus medziotojus. Taigi, bolseviku sukurta sistema paremta nepotizmu turi buti pakeista , nes visi matome , kad ne visi medziotojai nepriklausantys kolchozams turi vienodas salygas medzioti. Netgi galiojant dabartiniai “tvarkai” iki sioliai nera patvirtinti istatymais aiskus kriterijai kaip medziotojams galima istoti i bureli-kolchoza.Zodziu ,cia rasoma apie uzdara ir priveligijuota bendruomene , kurios nariai, priklausomai nuo zveriu populiacijos medziokles ploto vienete, gali, buti valstybes tarnautojai, itakingi politikai, verslininkai ir ju artimieji. Paprastam medziotojui ,netgi zemes-misku savininkui su tokiom grupuotem susitarti, kad panasus “vadukai leistu pamedzioti “ dazniausiai nesigauna. Manau , kad tai rimta priezastis, del kurios auga daugiau sia zmoniu grupe nepatenkintu visuomenes nariu.

  15
  66
 • Medziotojas
  Posted 2021.01.21 at 12:15

  Patarimas visiems prijaučiantiems – dalinkitės tekstu, jis labai aktualus tiems, kurie nėra susiję su medžiokle!

  38
  2
 • Visuomenė
  Posted 2021.01.21 at 11:17

  Aplamai, visokius antihiunterius, nusistačiusius prieš medžiokle, prieš gyvūnų auginima maistui ir t.t. turėtų bausti, pagal visuomenės supriešinima, neapykantos kurstyma, verslo žlugdyma, apgaulinga informacijos skleidima ir daugelį kitų nusižengimų, ar sunku išleisti, protinga įstatyma, sutramdyti rėkautojus ir maišta kurstančius asmenis?
  Ar normalūs žmonės eina į gatves rėkauti, kad uždraustų vegetariškus produktus?
  Kiekvienam yra savo, pasirinkimo laisvė…
  O dabar veganai ir vegetarai, gyvūnėlių “mylėtojai” nurodinėja Valstybės įstatymų leidėjams, ka uždrausti, ko neauginti, ko nevalgyti…
  Ar čia yra lygios teisės į laisva pasirinkima?
  Koks klykiantis,neišsilavines ir nesuprantantis, mitybos grandinės žmogelis, turi teise mane įžeidinėti ir nurodinėti mums, normaliems žmonėms, ka mes turime valgyti ir kaip mes turime susirasti maista, kaip jį pasiruošti ir kaip valgyti…😀
  Valstybės galvos! Ar jūs turite galvas ant pečių?

  103
  3
 • Simas
  Posted 2021.01.21 at 10:44

  Labai tikslus ir geras straipsnis.Ačiū.

  74
  1

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą