Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aukšto lygio medžioklės kultūros renginys

Turinys: and

Kitaip nepavadinsi. Prieš dešimtmetį puikioje Vyganto Vaišnoro pirmiausiai medžioklei skirtoje valdoje, pavadintoje „Stalų trikampis“,  pastatyta Šv. Huberto koplytėlė, kurią pašventino vienuolis, dabartinis Kretingos parapijos klebonas kun. Astijus Kungys. Renginyje dalyvavo visas būrys šalyje žinomų medžiotojų, kviesti svečiai.

Ir štai koplytėlės įrengimo dešimtmečio proga V. Vaišnoras pakvietė gerokai per 100 medžiotojų ir jų draugų bei artimųjų iš visos Lietuvos. Šeimininko kviesti, rugpjūčio 14-osios pavakarę didžiausias būrys medžiotojų ir tam hobiui pritariančiųjų suvažiavo į „Stalų trikampį“.

Tikriausiai daugeliui iškils klausimas, kodėl ta vieta pavadinta „Stalų trikampiu“? Vos už poros kilometrų nuo tos vietos, kurioje yra V. Vaišnoro valda ir pastatyta koplyčia Šv. Hubertui, į vieną tašką susieina Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Pabaigoje renginio grupelė susirinkusiųjų nuvyko į tą vietą.

O renginys prasidėjo sveikinimo maršu, grojant Vilniaus pučiamųjų instrumentų ansamblio „Tauro ragai“ vyrams. Beje, dauguma iš jų yra medžiotojai.

„Prieš dešimtmetį daugelis mūsų buvome kartu „Stalų trikampyje“, dalinomės medžioklės meno paslaptimis, meldėmės Šv. Huberto, visų medžiotojų globėjo, garbei už galimybę patirti miškuose Viešpaties Dievo kūrinijos didingumą ir įprasminome savo dėkingumą Šventojo Huberto koplytėlės įšventinimo ceremonijoje“, – tokiais žodžiais, surašytais kvietime atvykti į „Stalų trikampį“, pradėjo jo įkūrėjas V. Vaišnoras.

Priešais koplytėlę ir susirinkusiuosius išsirikiavo „Tauro rago“ ansamblio dalyviai, prie mikrofono – V. Vaišnoras, Šv. Huberto bendrijos magistras, „Oksalio“ medžioklės reikmenų parduotuvių savininkas Gytis Misiukevičius ir iš Kauno atvykęs mažasis brolis, vienuolis Antanas Grabnickas, kuris pašventino koplyčią ir prie jos susibūrusiuosius.

„Sveikinu visus, atvykusius į „Stalų trikampį“, – tokiais žodžiais renginį pradėjo jo sumanytojas V. Vaišnoras. Nuaidėjo Vilniaus pučiamųjų instrumentų ansamblio „Tauro ragai“ Šv. Huberto maršas.

V. Vaišnoras paprašė medžiotojų Broniaus Paužos ir Kęstučio Gylio pakelti „Stalų trikampio“ vėliavą.

Prie mikrofono pakviestas Šv. Huberto bendrijos magistras G. Misiukevičius: „Malonu, kad susirinko tiek prijaučiančiųjų medžioklei, esančių ir gal būsimųjų medžiotojų. Šiandien itin svarbus momentas, kad po dešimties metų šito altoriaus iškėlimo proga mes esame kaip niekada vieningi. Į renginį atvyko VISŲ Lietuvos medžiotojų draugijų atstovai. Už tai visiems susirinkusiems ploju. Pagaliau susivienijome ir galime drauge būti kartu, švęsti šventę. Ačiū Vygantui, kuris mus sukvietė prie neeilinio objekto – klausytis maldos, susikaupti, galvoti apie save, kaip medžiotojus, gamtos saugotojus, puoselėtojus, galvoti, kas bus po mūsų, nes tai yra labai svarbu.

Esmė – ne mes šiandien, ne mes vakar, o kas bus rytoj. Jeigu mes, medžiotojai, apie tai negalvojame, tada mūsų kaip ir nebėra, neturime prasmės egzistuoti. Ir ypač svarbu, jeigu mes sugebame po savęs palikti kažką, ką prisimins mūsų vaikai, anūkai, mūsų pasekėjai, įvairūs žmonės ir sakys, kaip gera, kad buvo tokie žmonės, kurie kūrė, kurie statė tokias koplyčias, kurie rinkosi, kartu šventė, nežiūrėdami į savo politinius įsitikinimus, bet yra medžiotojai. Tai labai svarbu.

Aš, kaip Šv. Huberto bendrijos magistras, itin džiaugiuosi V. Vaišnoro sumanymu pastatyti tokią koplyčią ir kai prie jos susirenka kilnūs medžiotojai. Šv. Hubertas mus suvienijo ir ves toliau į ateitį, rodys kelią, kaip mes turime eiti, kaip elgtis toliau. Linkiu visiems gero vakaro“.

Paskui jis pratęsė savo pasisakymą, paaiškindamas, kodėl būtent broliai pranciškonai, kodėl jie yra čia ir garbina Šv. Hubertą. „Kai 1997 metais prasidėjo pirmosios užuominos apie Hubertines, būtent pranciškonai pasakė: taip, mes esame su jumis, su medžiotojais. Broliai pranciškonai yra mūsų dvasiniai rėmėjai, mūsų atspara, mūsų ramstis prieš tuos, kurie klaidingai mano apie medžioklę“, –patikino G. Misiukevičius.

Prie mikrofono pakviestas mažasis brolis pranciškonas, vienuolis A. Grabnickas: „Garbė Jėzui Kristui. Brangieji, aš atvykau čia, nors nesu medžiotojas. Dievo įsakymą mylėti vienas kitą mes girdėjome daug kartų. Tačiau neretai žmonės nesiklauso vienas kito. Reikia išmokti girdėti vienas kitą. Girdėti Dievą, kalbant apie jo kūriniją. Šv. Hubertas savo gyvenimu tai įrodo.

Paklausykite medžiotojų maldos: maloningasis Dieve, savo malone palaimink visus medžiotojus, visus, kurie šiuo metu klajoja miškuose ar laukuose, leisk laimingai sugrįžti į namus. Dėkojame Tau, kad laimini mus laimikiu. Leisk mums visada prisiminti, jog tai, Viešpatie, tavo dovana. Dėkojame Tau už medžioklės meno paslaptis, galimybę būti draugais, už nuostabią Tavo sukurtą kūriniją. Leisk mums visada prisiminti, Viešpatie Dieve, jog visa tai yra iš Tavęs. Tu esi visos kūrinijos pradžia ir pabaiga. Šventasis Hubertai, melskis už mus, amen“.

Mažasis brolis pranciškonas, vienuolis Antanas pašventino Šv. Huberto koplytėlę ir visus susirinkusiuosius. Šv. Huberto bendrijos magistras G. Misiukevičius paragino aukoti bažnyčiai.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sakė, jog tai turėtų būti vienijimo žodis visoms Lietuvoje esančioms medžiotojų draugijoms, pirmą kartą jų atstovams, susirinkusiems į vieną vietą, – sutarti dėl vieningos medžioklės sistemos, dėl medžioklės įstatymo, dėl vieningų renginių, gražių kultūrinių švenčių, etikos taisyklių. Visa tai tikrai galima ir mes, medžiotojai, laukiame. „Pirmiausiai būtina pasidžiaugti per pastaruosius metus atsirandančia medžiotojų vienybe. Visuomenėje daug atgarsių dėl medžioklės vertinimo ir neretai neigiamų. Medžiotojams reikia džiaugtis, kad bent Dievas su mumis. Bažnyčios palaikymas yra labai svarbus. Ta bendrystė „Stalų trikampyje“, kuri čia vyksta jau dešimtmetį, yra svarbus, didžiulis pavyzdys visiems Lietuvos medžiotojams. Šaunu, kad dabar kartu yra visų medžioklės organizacijų atstovai“, – kalbėjo jis.

Ministras „Stalų trikampiui“ padovanojo ir kartu su daugeliu susirinkusiųjų pasodino ginkmedį, itin atsparų net radiacijai, ir pažymėjo, jog jis turi vienyti visus šalies medžiotojus. Priminė, jog būtina saugoti gamtą.

Sveikinimo žodį tarė Raimondas Ribačiauskas medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas. Jis patikino, jog tokių klubų, kaip „Stalų trikampis“, Lietuvoje yra nedaug. Nedaug asmenų, kaip V. Vaišnoras, daro tokius medžioklei reikšmingus darbus, vienija Lietuvos medžioklės istoriją, kultūrą, tikėjimą.

Medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas V. Vaišnorui įteikė Šv. Huberto vardinį kryžių, kuriuo apdovanojami žmonės, ypatingai nusipelnę gamtai, aplinkosaugai.

Neeilinės medžioklės sodybos „Stalų trikampis“ savininkas V. Vaišnoras dėkojo visiems klubo nariams, kurie prisidėjo ją kuriant. Tai vieta, kurioje yra medžiotojų klubo „Kurkliai“ vienetas, medžioklės plotai, tačiau medžiotojai susirenka „Stalų trikampyje“.  Jis išvardijo daugybę rajonų, miestų, iš kurių į šį renginį suvažiavo medžiotojai, atvyko net kaimynų latvių. Itin džiaugėsi, kad į šventę atvyko koplytėlę Šv. Hubertui sukūręs architektas, dizaineris Aurimas Kliučininkas ir jam 50-mečio proga įteikė Šv. Huberto statulėlę.

Taip pat apdovanojo ir ką tik savo gimtadienius atšventusius medžiotojus. Daugelis atvykėlių įteikė dovanas ir sodybos šeimininkui, patikindami, jog surengtas neeilinis medžioklės kultūros renginys.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1.6 / 5. Balsavo: 156

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

23 Komentarai

 • ragas
  Posted 2020.09.30 at 20:24

  Ar nepagalvojat, kad machinacijos su švino uždraudimu tiesiogiai pelningos tik medžioklės ginklų ir šovinių pardavėjams ir perpardavinėtojams, ypač bankrutuojantiems. Ministro pasikvietimas pilnai tą patvirtina. O kai kas (pirštais nebaksnosim), negalintis kalbėti niekieno, išskyrus savo, vardu, įlipęs į mėšliną liūną, bando aiškinti, jog tai kažkokio apsiskelbėlio magistro mantija? Ne gi tikrai visus medžiotojus laikote kvailiais?

  11
 • Pyrrhula
  Posted 2020.09.16 at 13:27

  Nepaviesino KGB darbuotoju,like kgbesnikai suskalde MZD draugija,dabar”skaldyk ir valdyk”su kaupu pasiteisino,nes nebera vieningos jegos,kurios neisvengiamai klausytu net ES biurokratai.Vietiniai biurokratai be kompetenciju,ju tikslai trumpalaikiai,kol prtija delegavusi valdzioje.Prisikure iv.draugijeliu,jie neigalus,vadukai sprendzia asmeninius interesus,medziotojai piktinasi,bey dauguma nesupranta kur suo pakastas.Seniau medziotojus vienijanti organizacija galejo tureti net gynybine salies galia,reikejo ta linkme dirbti.Dabar si jega neutrlizuota.

  10
  7
 • Edvinas
  Posted 2020.09.12 at 22:07

  Iš paskutinių ministrų kiek atsimenu rimčiausias buvo mazuronis, daugiau tai visi kiti kažkokie statytiniai my… Iai pataikaujantys veganam, zaliesiems ir visiem kitiem nukvakeliam, su tuo švino už draudimu tai išvis kažkoks absurdo teatras, nuo viduramžių visi šautuvai šaudė svinu, šautuvai galu gale tokie ir sukurti, šaudyt svinu, o kuo saudys kareiviai poligonuose? Kuo treniruosis visų spec tarnybų pareigūnai? Juk kalba eina ir apie graiztvinius ginklus, tai jei važiuosi autostrada ir prie kokio kanalo, upelio, upės, ją kertanciu, tave sustabdys policija ar aplinkosauga, turėsi įrodyt kad neketina toi vietoj sustabdytas medžiot, nu man protas neišneša tokiu nesamoniu suvirškinti, bet kas per avinai valdžioj sėdi kad tokių dalykų primasto, matyt minties galiūnai.

  24
 • senis
  Posted 2020.09.10 at 16:50

  Apmąstant gražiai išguldytą publikaciją ir pagrįstą susirūpinimą atspindinčius komentuotojų argumentus, išdygo keletas klausimų gal kartais pavyko su ministru Mažeika susitarti, kad Aplinkos ministerija:
  1. kompensuos, t.y. apmokės, medžiotojams vien švinu šaudyti pritaikytų lygiavamzdžių pakeitimą modernesniais?
  2. valstybės sąskaita utilizuos netinkamus šaudyti naujais šoviniais šautuvus ir šaudmenis su švinu, bei kompensuos jų praradimo kainą teisėtiems savininkams?
  3. valstybės sąskaita kompensuos (kaip vaistams) senų ir naujų medžioklinių šaudmenų įsigijimo kainų skirtumus?
  Jeigu ministras buvo pasikviestas šiuo tikslu, tai dar pakenčiama, o jeigu pavyko susitarti, tada- puiku. Visi kiti atvejai ministro dalyvavimo šventėje nepateisina absoliučiai. Iš čia- pagrindinis klausimas: ką į tai atsakė ir paaiškino ministras?

  55
  • Algis
   Posted 2020.09.10 at 17:00

   Sprendžiant iš to, jog apie jokius pasitarimus- susitarimus ar su ministru ten svarstytus klausimus nepranešama, tai ministras tikrai nebuvo pakviestas dalyvauti dėl rūpesčių medžioklės ir medžiotojų ateitimi.

   51
  • Aurelijus
   Posted 2020.10.01 at 15:20

   Sprendžiant iš to, kad Šv. Huberto brolijos magistru save tituluojantis nieko neatrašo į klausimus, kadenciją baigiantysis ministras buvo pasikviestas padėkai už ginklų pirklių biznio klestėjimo garantijų suteikimą, uždraudžiant medžiokles švinu. 🙁

 • Varmintas
  Posted 2020.09.10 at 14:25

  Prie bet kokiu valdziu besisliedami medziotojai visad pralaimedavo,laimedavo tik atskiri individai.Zmonijos hierarcijos desnis,galiojantis ir medziokleje.Neapsigaukite ,ne visi lygus medziokleje,jums tik suteiktas sansas galvoti,kad lygus.Tai saviabgaule.Paziurekit i medziotoju vienybes skaldytoju veidus.

  17
  1
  • Joooo
   Posted 2020.09.10 at 15:15

   …. nuotraukose net du trečdalius narių visos Lietuvos vardu pasivadinusios organizacijos, o kur paskutinysis trečdalis? …

   20
   2
 • Tauras
  Posted 2020.09.10 at 13:35

  Renginys prasmingas ir reikalingas. Straipsnis parašytas puikiu literatūriniu stiliumi. Išsamiai informatyvus. Gražiai iliustruotas. Lengvai skaitomas. Tačiau neįmanoma nepastebėti ir nepritarti kitų komentatorių pastebėjimams dėl K.Mažeikos. Jo pasikvietimas į renginį ir dargi iškart po akibrokšto su švinų ir šlapžemėmis – milžiniška medžioklės ir medžiotojų bendruomenių politikos ir etikos klaida. Laikas suprasti ir pripažinti, o nesistebėti, jei turima bent savigarbos.

  59
 • Faktas
  Posted 2020.09.10 at 11:56

  Aukštą kultūros, bet apgalėtinai menką moralinio ir politinio supratingumo lygį atskleidęs renginys.

  67
  1
  • medeinukė
   Posted 2020.09.10 at 12:06

   Taip. Puikus pvz., kai pasipūtėliškas liapsusas sugadiną visą puikaus renginio įvaizdį ir vertę. Juk pasakytą ne šiaip sau: šaukštas deguto medaus statinę sugadina. 🙁

   61
   1
  • Deividas
   Posted 2020.09.10 at 12:11

   Čia visi taip dėl Mažeikos pyksta?

   37
  • Lithuanian hunter
   Posted 2020.09.10 at 13:23

   Ministro pasikvietimas buvo klasikine politine etine klaida. Tai spjūvis sau į veidą. Ne gi bent tiek suprasti ir tai neįmanoma? Jeigu mums patiems trūksta abėcėlinės pradinukų nuovokos, tai ko tada virkaujame, kad mūsų negirdima ir nesiskaitoma su medžiotojų organizacijomis?

   58
  • klausimas
   Posted 2020.09.10 at 13:47

   Kurios medžiotojų organizacijos nariu ir kuriame būrelyje ar klube medžioja Mažeika Kęstutis?

   51
 • Pilietis
  Posted 2020.09.08 at 10:17

  Puiki šventė į kurią įtraukta ir bendruomenė vietinė. Tai puikus pavyzdys visiem kitiem! Reikia sveikinti, tokias iniciatyvas nes daugelyje ištuštėjusių kaimų, medžiotojai iš miestų sugražina tikrai gerų dalykų. Tikrai neišbalę žalieji prie kompiuterių ekranų aplanko atokius kaimų gyventojus. O tie kas pavydi, tai tiesiog būkite draugiškesni ir pozityviau nusiteikę ir jus būtinai draugai pakvies. 😊
  Beje šventė ne politinė, o labiau sakralinė
  Taip, kad neieškokite dalykų, kurių ieškot nereikia.
  Žmonės savo lėšom ir iniciatyva viską darė! Valstybei prisidėt nereikėjo, geriau gvildenkit ir būkit pilietiški valdiškų įstaigų šventiniaiais pinigų įsisavinimais!
  Visiems linkiu geros nuotaikos ir gero laiko gamtoje!
  Medžioklei valio!

  10
  66
  • Apmąstymams
   Posted 2020.09.09 at 10:59

   Šventė tikrai turėjo būti švente. O kas gavosi? Valstybė neprisidėjo + renginys nepolittinis… Ok. Tai ką ten veikė, o svarbiausia, kas ir iš kokios organizacijos pakvietė dalyvauti dekotaryviškai popierinį ministerį, katro ir ministru, atvirai kalbant, pavadinti neįmanoma? Regis, šventės rengėjai eilinį kartą pademonstravo visiems, ne vien suvokimo, bet ir visų medžiotojų organizacijų savigarbos stoką. O tai jau- labai nesmagu ir liūdna.

   76
   2
 • Ohoho
  Posted 2020.09.07 at 23:47

  Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sakė, …. ???? O ką jis paaiškino apie manipuliacijas su švino uždraudimu ir savo valdininkų elgesiu medžiotojų organizacijų atžvilgiu? Ar bent atsiprašė, kad jį ten pasikvietėt?

  81
  3
  • girių elfas
   Posted 2020.09.10 at 11:22

   Teisingai pastebėta dėl medžiotojų negerbiančio ne’ministro pasikvietimo į šventę ir sveikos politinės nuovokos bei savigarbos stygiaus “magistrui” su kitais organizatoriais. Kai verslininkai pradeda dėtis politikais gaunasi didelis, dvokiantis Š… gabalas 🙁

   72
   2
 • Janė
  Posted 2020.09.07 at 23:14

  Apgailėta.

  63
  7
 • Belekas
  Posted 2020.09.07 at 22:00

  To: Medžioklis: Užkariautoja- Jūsų neapykanta, tačiau nesibodit ją publikuoti😊kažkur pamestas šventumas, turbūt Medinė nešventa😟

  7
  26
  • Rimantas
   Posted 2020.09.12 at 18:42

   Renginys gal ir neblogas,tik gaila kad ponas Vygantas vadina save įkūreju,ir susižeria visus laurus sau,nor tikrasis įkūrejas yra Gražvydas,tai žmogus tikrai suprantantis medžioklės kultūra,gaila kad lieka nuošali,o kažkas atejas ant dykučio,ieško sau reklamos.

   22
   112
 • Medžioklis
  Posted 2020.09.07 at 13:30

  Kam Hubertas, o man šventa Medeinė ir senosios prigimtinės tradicijos, o ne užkariautojų mums primestos

  14
  25
  • Posted 2020.09.22 at 16:52

   Rimuti Rimuti Rimuti – ajajai! kam kalbėti, betką, santūriau kartais ir susitūrėti būtų – tiesiog patylėti…Šventės prasmingumo nesuvokiat, turbūt ir dalyviu nėra tekę būti, kad griežiat dantį ant Stalų Trikampio vienintelio įkūrėjo – Vyganto, kuris miške medžioklės meno ir visos gyvūnijos garbei koplytėlę ŠV. Huberto įkurdino prieš dešimtemtį, kurį šios šventės metu ir minėjo. Ir visa ši šventė buvo surengta Miškui, žvėrims ir Draugams pagerbti, būti pašventintais, plėtojant gražias Medžioklės tradicijas. Žema, kai kažkoks nesusipratėlis iš pavydo srutas bando pilti ant žmogaus geranoriškumo ir dar tai reklama vadina… baisu! Liūdnas jūs žmogus, greičiausiai vienišas…ir ne medžiotojas!

   109
   10

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą