Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Žvėrių takais su Dievo palaima

Turinys:

Prieš savaitę, trisdešimt aštuntąjį kartą medžiotojai susirinko į Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) organizuojamą pavyzdinę medžioklę. Ji seniai tapo tradicinė – kasmet rengiama prieš Kalėdas ir vyksta vis kitame būrelyje ar klube. Šįkart – „Stanelių“ klubo medžioklės plotuose.

Karaliumi pripažintas medžiotojų ir žvejų klubo „Juodeikiai“ vadovas Virginijus Vaškys, paguldęs lapę.
Rašau, kad pripažintas, o ne tapo – sumedžiojęs daugiau žvėrių. Taip bus teisingiau, nes dar keli medžiotojai patiesė po vieną žvėrį.

Medžiotojus į miškus išlydėjo Plungės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis. Išsirikiavusiems šautuvus užsikabinusiems vyrams jis sakė, jog medžiotojai eina į Dievo kūriniją, kurią privalu saugoti.

Organizatoriai (Iš kairės): Tadas Andruška, medžioklės vadovas Rimantas Kleinauskas, Andrius Balsys.

Medžioklės vėliavą (Plungės rajono MŽD) šalia jau kabančios „Stanelių“ klubo iškėlė praeitos medžioklės karalius Česlovas Kerpauskas.
Puikios medžioklės palinkėjo Plungės rajono MŽD vadovas Saulius Vengalis. Kaip elgtis medžioklėje, į kokius žvėris galima taikytis, susakė „Stanelių“ klubo ir medžioklės vadovas Rimantas Kleinauskas.

Ta laputė medžiotojų ir žvejų klubo „Juodeikiai“ vadovui Virginijui Vaškiui pelnė medžioklės karaliaus vardą.

O tada… visi patraukėme į tenykščius miškus, kiekvienas tikėdamasis pamatyti medžiojamą žvėrį. Geriausia, kad tai būtų „kalėdinis“ kiškis. Deja, kiškelio niekas nepatiesė. Tačiau per pirmą varymą krito dvi stirnos.

Surengti trys varymai. Važiuodami magistrale Šiauliai–Palanga į kitus klubo miškus, pakelėje aptikome naktį kažkokiu transportu (greičiausiai krovininiu automobiliu) užmuštą suaugusį šerną. Pasak R. Kleinausko, tokių atvejų jų medžioklės plotuose būna dažnai, nes juos kerta magistraliniai keliai ir geležinkelis. Kasmet žūva nemažai žvėrių.

Iš anksto buvome informuoti, jog vyks trys varymai. Trečiajame bus medžiojami šernai. Į degluosius pasipylė šūviai. Deja, nemažai pro šalį – net keturiolika.

Vadovo nurodymai kitam varymui.

Šioje medžioklėje buvo svečių iš Vilniaus, Ignalinos ir net Latvijos. Ignalinietis Remigijus Noreika paguldė stirnų jauniklį.
Medžioklė buvo šauni. Patiesti žvėrys ir karalius pagerbti medžioklės rago garsais. Karaliumi tapusiam klubo „Juodeikiai“ vadovui V. Vaškiui draugijos pirmininkas S. Vengalis įteikė pereinamąją taurę. Tada – bendra nuotrauka, ir karalius nuleido medžioklės vėliavą.
Viso to kitaip nei puikia medžioklės kultūra nepavadinsi!

Pagerbiama sumedžiota laputė ir taiklus šaulys.

Erdvioje R. Kleinausko pirtelėje suruoštame pobūvyje karalius dėkojo už puikiai surengtą medžioklę. Padėkas organizatoriams išsakė daugelis dalyvių. Medžioklinę sriubą išvirė pagarbintas tokio patiekalo specialistas Zigmas Viršila iš Kulių.
Medžioklė tikrai buvo surengta šauniai – šeimininkai pasistengė. Kaip visus informavo draugijos vadovas, kitais metais ji vyks „Žemaitijos“ klubo plotuose.

Plungės MŽD vadovas Saulius Vengalis karaliui Virginijui Vaškiui įteikia pereinamąją taurę

Atsisveikinant „Plungei“ medžioklės vadovas R. Kleinauskas papasakojo, jog kolektyve yra 26 medžiotojai. Medžioklės teritorija su gyvenvietėmis, keliais ir geležinkeliu – maždaug 8 000 ha. Atrodo, kad tokioje teritorijoje, kur nuolatos vyksta eismas, žvėrių ne itin turėtų būti, bet vien briedžių (neskaitant kitų žvėrių) keliuose ir geležinkelyje kasmet žūva apie tris.
Taigi žvėrių ten yra, sumedžiojama nemažai. Tad nei plauko… nei tauko.

“Miske.lt”
Kostas Slivskis
Nuotraukos autoriaus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Ulna
    Posted 2020.01.04 at 18:10

    kokie jie čia visi…😠

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą