Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Žvėris puola dar viena liga?

Turinys:

Kėdainių rajono medžiotojai susiduria su dar vienu iššūkiu: dar nepasitraukus šernus naikinančiam afrikiniam kiaulių marui, ligos pradėjo pulti ir elninius gyvūnus. Medžiotojai įtaria, kad gyvūnus puola vadinamoji elnių vytimo liga.

Atlieka tyrimus

„Įtariame, kad elninius gyvūnus pradėjo pulti vadinamoji vytimo liga. Ji dar vadinama lėtine elnių išsekimo liga. Kol kas dar to patvirtinti negalime, tik įtariame, mat matome, kad gyvūnai vysta. Šiuo metu atliekami visi tyrimai, skirti išsiaiškinti, ar liga pasitvirtins, ar ne“, – teigė Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Lietuvoje nebuvo

Ši liga konstatuota Lietuvoje dar niekada nebuvo. Nėra duomenų, kad šia liga galėtų užsikrėsti žmonės. Tačiau jau užsikrėtusių gyvūnų mėsos maistui naudoti negalima.

Šiai ligai imlūs elniniai gyvūnai. Užsikrėtę šia liga, gyvūnai atsiskiria nuo bandos, dažnai nuleidę galvas vaikšto ratais, atsiranda eisenos pakitimų ar kitas tos rūšies gyvūnams nebūdingas elgesys: gali būti pastebimas drebulys ir vangumas arba atvirkščiai – nervingumas ir agresyvumas.


Šaltinis Rinkos aikštė

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą