Spaudos konferencija dėl švino šaudmenų draudimo

Turinys:

Šiandien įvyko spaudos konferencija dėl švino šaudmenų naudojimo šlapžemėse. Konferencijoje kalbėjo Raimondas Ribačiauskas, Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas,  Vidas Silvestravičius, UAB „Medžiotojų sostinė“ direktorius, VšĮ „ShootingClub.LT“ šaudyklos atstovas, advokatas Arūnas Marcinkevičius, Lietuvos ginklų savininkų asociacijos LiGSA valdybos pirmininkas.


NAUJIENŲ PRENUMERATA

ĮVERTINKITE ŠĮ STRAIPSNĮ

Įvertinimas: 4.9 / 5. Balsavo: 335

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Prisijunkite prie mūsų

Sekite mus socialiniuose tinkluose!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, socialinės grupės ar kitokios neapykantos skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Miske.lt neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms.

26 komentarai

 • Čekija atmetė dar vieną ES pasiūlymą dėl ginklų kontrolės
  Čekijos aplinkos ministerijos teigimu, dėl ES pasiūlymo būtų de facto visiškai uždrausta naudoti švino šaudmenis.

  2020 m. sausio 30 d
  Redaktorius: REMIX

  Autorius: ČEKIJOS NAUJIENŲ AGENTŪRA

  Via: AKTUALNE.CZ

  Čekijos Respublikos teigimu, Čekija atmetė dar vieną Europos Komisijos pasiūlymą pažaboti švino šaudmenų naudojimą Europos Sąjungoje.

  “Pasiūlyme išliko draudimas naudoti švino šaudmenis šalia visų vandens zonų, įskaitant upes, upelius ir griovius, taip pat sukurti vadinamąsias buferines zonas aplink vandens zonas”, – sakė A. Brabec ir pridūrė, kad “vienintelis pokytis yra buferinės zonos dydžio sumažinimas nuo 400 metrų iki 300 metrų aplink vandens zonas. Visada atmesime tokius nelogiškus ir netaikytinas pasiūlymus.”

  Aplinkos ministerijos teigimu, dėl pasiūlymo de facto būtų visiškai uždrausta naudoti švino šaudmenis, nes Europos Komisijos pasiūlyme nustatytos buferinės zonos apimtų beveik ketvirtadalį Čekijos.”

 • Puikiai išdėstyta problematika. Tikėkimės, kad dabar valdžia, ruošdama visuotinės gynybos planą, į tai rimtai atsižvelgs 😉

  19
 • Ačiū konferencijos organizatoriams ir pranešėjas už drąsą ir aiškią pozicija. Labai gaila, kad valdininkams ir politikams jų stinga žiauriai stinga, atstovaujant Lietuvos interesus.

  68
 • Pagarba Raimondui ir Vidui už puikius praktinius, pavyzdžius, advokatui už teisinius argumentus! Didelis dėkui garbiajam Signatarui už moralinį palaikymą ir autoritetingą bendros padėties politinį įvertinimą. Dabar jau tikrai aišku, kad visi medžiotojai, kitokie šaunykų ir pištalietų turėtojai, aplinkosaugininkai ir teisėsaugos pareigūnai neišvengiamai susidurs su dideliu teisiniu netikslumu, neaišku dėl neaiškios ir skystos šlapžemių apibrėžties. ES EK nustatyta šlapžemės sąvoka dabar jau apima net visai mažas ir laikinas lietaus balutes, bent kokio dydžio ir gylio dirbtinus telkinius, šaltinius, upelius, baigiančius užakti stovinčio ar tekančio vandens telkinius, senvages, durpynus. Papildomai, aplink juos ir bet kurią gruntinio ar paviršinio vandens ir net jo konsistencijai artimos drėgmės turinčią 100 metrų apsaugos buferinę zoną. Visose tose vietose galios draudimas ne tik iššauti bet net ir turėti su savimi švino turinčius šaudmenis. Dar labiau neaišku, kaip tokias vietas į legalios medžioklės plotus kertantys medžiotojai privalės įrodinėti savo “neketinimą” iššauti uždraustose vietose? Dabar jau ir FACE apie tą patį prabilo. Gal į kiekvieną medžioklę reikės vežiotis operatorių su įjungtą kamera ir dar po advokatą, kad teisiškai apgintų nuo pasipilsiančių insinuacijų ir interprertacijų?

  92
 • Šaunuoliai! Bent kartą- atvirai, tiesiai ir konkrečiai, o svarbiausia- glaustai išdėstyta! Pagarba!

  97
 • Kažkas žadėjo pradėti rinkti medžiotojų parašus dėl AAA veiklos, jeigu nebus pakeista pozicija dėl reglamento, o balsuojant bus susilaikyta? Kaip sekasi su parašais? Kur galima pamatyti tekstą?

  19
  54
 • Pagrindiniai švino uždraudimo šlapžemėse stumėjai, kaip yra akivaizdu, toli gražu nėra visa ES, o būtent atskiros, didžiosios ES narės, turinčios stambius ginklų ir šaudmenų gamintojus. Prancūzija, Italija, Vokietija, Austrija. Šitų valstybių europarlamentarai, valdininkai ir vietiniai politikai atstovaudami savo šalių nacionalinius interesus, efektyviai deda visas pastangas ne kieno nors kito, o savo valstybių ekonominiams interesams užtikrinti, prisidengdami ekologija. Tuo tarpu mūsų europarlamentarai, politikai ir valdininkai bijo arba nenori, arba nesugeba tinkamai, veiksmingai ir drąsiai atstovauti Europos sąjungoje Lietuvos nacionalinių interesų. Todėl ir gauname tokį liūdną “vaizdzelį” 🙁

  107
  1
  • Kokie jie ten profesionalai? Ar gali piemenys būti profesionalais? Ar gali kiaušinis ar cypliukas višta mokinti? Įsitikinome – negali, ba nesugeba. Žinių nėr arba jos skystos, patirtis – nulininė, dėl to nei išminties, nei gebėjimų nerasta ir rasta negali būti. O skelbtis “profesionalų vyriausybe” ir net kėsintis privatizuoti devizą “Tėvynės labui” nereikia ypatingų gabumų ar aukšto IQ lygio.

   102
  • Teisingai pastebėjote. Jau atsikandome už mus Nusipelniusiųjų gyventi geriau. Jau matėme nieko nesugebančius pakeisti per 1-11-111-1111 dienas. Pasilinksminome su nieko nesugebančiais politikoje Klounais. Dabar savu kailiu patyrėme ŽaliaGandrius. Ko dar mums reikia, kad nustotume rinkti visokiausius pašlemėkus?

   109
  • Europos politikai ir vietiniai valdininkai pasakė, kad lesi šviną? Vadinasi, lesi, tik pati to nežinai :O Gal tu, paprasčiausiai, nežinai kaip kaip tas švinas atrodo, kokio jis skonio, todėl neskiri ką ryji? :O

   85
  • ES biurokratų ir LR valdininkų siūlymas keisti švino kulkas ir šratus į plieninius arba akmeninius atskleidžia, kad visi jie net nenutuokia švino ir plieno esminių savybių bei skirtumų.

   81
  • Politikai ančių neaugina ir nelesina. Gyvos nėra matę. Iš kur jiems žinoti ką ji lesa, o ko ne. Užtat prisigalvoja nesąmonių. Pamoka visiems, dalyvaujantiems rinkimuose- kokius išsirenkame, tokius ir turime 🙁

   66
 • taip saunuoliai vyrai, gaila, kad tik valdzioje sedintys neturi stuburo. niekas neatstovauja lietuvos, negina jos ir zmoniu. apsaugok Lietuva nuo tokiu” profu vyriausybiu”. belieka tiketis, kad medziotojei balsuos uz tinkamus zmones, jei jau nedirbs, tai kad bwnt nesityciotu is zmoniu, kaip sitie.
  esu medziotojas ir tuo didziuojuos.

  111
 • Viską l.teisingai pakalbėjo. Politikos plonybėse nelabai gaudausi, o teisėje išvis nesuprantu nieko. Man jose -aukštojo pilotažo ekvilibristika. Užtat Raimondo ir Vidmanto argumentai aiškus, konkretūs ir tikslūs. Tą aš, būdamas medžiotoju priimu, palaikau ir patvirtinu. Turėsime galvos skausmo dėl Lietuvos medžiotojų interesus išdavusių, bet iš medžioklės ir kt. mokesčių gyvenančių valdininkų nekompetencijos, o tą tikrai pajusime neužilgo. Kodėl nieko šiuo klausimu viešai nedarė Europos sąjungos medžiotojų ir gamtos apsaugos organizacijų federacija (FACE) ir jos atstovė Lietuvoje – Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD), o jeigu darė, tai ką?

  111
  3
 • Pagarba visiems konferencijoje kalbėjusiems Vyrams, turintiems stuburą ir drąsos sąžiningai, atvirai bei principingai ginti visų mūsų ir Lietuvos garbę ir interesus. Gaila, kad profesionalų vyriausybe save pasivadinusieji neturi šių savybių. Yra ką ir visi turime gerai pagalvoti prieš balsuojant rinkimuose į seimą, ką verta, o ko negalima rinkti?

  125
  1
 • Išdėstyta tai puikei, bet ar mūsų valdininkai tai išgirs tai aš labai abejoju. Gerai buvo pasakyt jei neturi naudos sau tai tikrai nieko dėl to nedaris

  117
  1
  • Kaip yra visuotinai žinoma, mūšis pralaimimas kai žūsta paskutinis karys. O čia – niekas nežuvo. Viskas tik prasideda. Jei laikote save pralaimėjusiuoju, tai jūsų – asmeniška bėda. Tiesa, o ką konkretaus nuveikėte, kad šitai sumautai nesijaustumėte pralaimėjęs ten, kur net nebuvote?

   124
   1
  • Nieko nepralaimėjome. Kvaili draudimai neamžini. Jie galioja tol, kol mąstantys žmonės tyli ir jiems nepasipriešina. Legendinis JAV Prezidentas Abraomas Linkolnas yra pasakęs:
   “Pavojus pralaimėti kovoje neturi mūsų sulaikyti nuo tokio reikalo, kurį laikome teisingu!”

   101
  • Įdomumu ką pats personaliai padarei, kad tas, kaip vadini, “mūšis” būtų laimėtas? Padarei bent ką nors? Ne? Tai tada, ar nebūtų protingiau patylėti ir nerašinėti išmintimi nepasižyminčių komentarų?

   36
 • Galima ta reglamenta pamatyti (originalo kalba), kazko nesitiki man, ar nebusim mes, kaip daznai megstam, kazko patys prisigalvoje – daugiau nei yra tam reglamente.

  3
  96
  • Abejoji ar visos NVO ir jų vardu kalbėję asmenys, o taip pat signataras S.Pečeliūnas ir seimo komiteto vicepirmininkas S.Gentvilas moka skaityti ir žino ką kalba apie RAMSAR reglamentą ir jo priedus? Jei tam turi pagrindą, tai mokėdamas naudotis internetu, nesunkiai susirasi, pasiskaitysi ir jei turėsi ką tikrai protingo suradęs, būtinai parašyk. Bus smalsu pasižiūrėti.

   122

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *