Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vyko mokymai inspektoriams dėl AKM

Turinys:

Balandžio 17–18 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko mokymai VMVT teritorinių padalinių darbuotojams tema „Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų kontrolė ir afrikinio kiaulių maro židinių likvidavimas“.

Afrikinis kiaulių maras (AKM) naminių kiaulių laikymo vietose dažniausiai pasireiškia šiltuoju metu laiku, todėl dvi dienas trukusiuose mokymuose pagrindinis dėmesys buvo skirtas pasirengimui vasaros sezonui. VMVT ekspertai pristatė Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimus, pasidalino Lietuvoje ir užsienyje įgytomis žiniomis ir sukaupta patirtimi kovojant su AKM, pristatė AKM situaciją Lietuvoje, Europoje ir Azijoje. VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis neseniai grįžo iš Kinijos, kur dalyvavo ir pranešimą skaitė Pekine vykusiame tarptautiniame seminare AKM klausimais, tad šiuose mokymuose kolegos turėjo galimybę išgirsti pačią naujausią ir aktualiausią informaciją.

Inspektoriai aktyviai diskutavo dėl problemų, iškylančių vykdant patikrinimus kiaulininkystės ūkiuose ar medžiotojų aikštelėse, jų sprendimo būdų. Praktines užduotis pagal individualius scenarijus mokymų dalyviai atliko grupėse kartu su ekspertu-moderatoriumi. Jie modeliavo veiksmų planus esant AKM įtarimui arba jam pasitvirtinus ūkyje ar laukinėje faunoje.

„Šių mokymų tikslas, kad gerąja praktika pasidalintų ir savo patirtį perduotų tie, kurie jau buvo susidūrę su AKM ir žino, kaip reikia elgtis esant ekstremaliai situacijai. Taip pat siekiame paskatinti kolegas operatyviai keistis informacija ir bendradarbiauti esant ligos įtarimui ar protrūkiui. Mokymuose itin daug dėmesio skyrėme praktiniams užsiėmimas. Tikimės, kad tai padės kolegoms visapusiškai pasiruošti artėjančiam rizikingam laikotarpiui, tinkamai reaguoti į nenumatytas situacijas ir išmokys svarbiausio dalyko: komunikuoti, bendradarbiauti, keistis informacija, priimti geriausius sprendimus“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą