Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vokiečiai ilgiau vilkams į dantis nežiūrės

Turinys:

Dėl vis didėjančio vilkų skaičiaus ir jų daromos žalos ūkininkams, Vokietija pakeitė vilkų medžioklės taisykles kurias jau patvirtino vyriausybė.

Licencijuoti medžiotojai turės teisę medžioti vilkus jei jie darys žalą ūkininkams ir pjaus jų gyvulius. Kadangi nustatyti kuris vilkas išpjovė gyvulius yra beveik neįmanoma, todėl bus leidžiama išmedžioti visus vilkus toje teritorijoje. Ankščiau tai daryti galima būdavo tik jei vilkai keldavo grėsmę žmonių saugumui.

Vokiečių žaliųjų atstovai teigia, kad Vokietijos teritorijoje gyvena apie 400 vilkų, o ūkininkų asociacijos teigia, kad jų yra daugiau nei 1000. Kaip matome Vokietijoje susiklosčiusi situacija yra labai panaši į esamą Lietuvoje.

Naujomis vilkų medžioklės taisyklėmis nėra patenkinti aplinkosaugininkai ir žaliųjų atstovai. Anot jų toks sprendimas yra populistinis kuris nieko neišspręs.

Eiliniai medžiotojai medžioti vilkų negalės, tai galės daryti tik licencijuoti medžiotojai. Taip pat leidžiama šaudyti vilko ir šuns mišrūnus. Išmedžiojus vilkus probleminėje teritorijoje ir vėliau atsiradus naujiems išpuolių atvejams, bus privaloma gauti naują vilkų medžioklės leidimą.

Lietuvos medžiotojai ir ūkininkai jau kelis metus reikalauja didinti vilkų medžioklės limitą. Pernai metais buvo leista sumedžioti 110 vilkų, tačiau vilkų išpuolių skaičius rodo, kad tokio limito nepakanka.
Kaimynai Latviai per sezoną sumedžioja apie 280 vilkų, o Baltarusiai net 1000. Vilkų medžioklės sezonas Lietuvoje prasideda nuo spalio 15 d. iki balandžio 1 d. ir išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas nutraukiamas anksčiau.

Miske.lt
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Zigmas
  Posted 2019.10.04 at 22:56

  Vokietijos sprendimas manau tikrai sektinas ir mums,nors kiekviena valstybe savaip gali subalansuot istatymus,bet mums aktualus ir priimtinas butu toks ,kazka gal pakoregavus,,,pvz ismedziot visus toj teritorijoj ,kur daroma stipri zala visus vilkus…nors ,kad butu leidziama juos medziot intensyviai,ir medziokles terminas didesnis,leidziama tykojant,nakti ir panasiai,vargu ar juos taip lengvai visus ismedziosi,vilkai nekvaili,kuriam laikui pasitrauks i kitus plotus kur nera leidimo juos medziot,kol isigalios istatymai jie ten darbuosis ,o paskui vel grys i ankstesni ,kur jau lyg ir aprime vilku nebera,juos reiktu visai frontais medziot ir paskutini vilka tikrai nenusaus,kaip Zemaitijoj paskutine meska, olimitas siai dienai turetu but dvygubas maziausiai ,gal tada koki trecdali ir sumedziosim nuo esamo kiekioLT.

  4
  1
 • Gintaras
  Posted 2019.06.01 at 18:36

  Mergo kvailės ir jų komentarai idiotiški…kitos organizacijo…suskaičiavusi kiek yra gyvūnų ir kiek medžiotojų…tikra kvailė…į virtuvę ,blynų kepti.

 • Gintaras
  Posted 2019.05.31 at 18:53

  Sveiki visi ir už jaučiantys ir be. Sigita ką paršė tai nesąmonė tikra! Su pilkais reikia tvarkytis patiems, o nežiūrėt kaip tvarkosi kitos šalys ir nežiužrėt ką kas ten daro! Mūsų šalies mūsų žmonių problema tad ją ir reikia spręsti, o ne remtis kažkuomtai! Aš tikrai myliu fauna!!!, bet jei viskas pernaiženge ribas tai kas tada….. Jaigu žmonių kiemuose šunis pjauna… Mano žiniom Karalgirio miške yra ape 15 pilkių, o į Kėdainių pusę prieš dv savaite nakį mačiau 9 stambius suaugusius vilkus.Ministrai tik sprendžia o realiai jie tikrai nieko nežino!!! Aš net neturiu daugiu ką komentuot………

  15
  1
 • Sigita
  Posted 2019.05.31 at 12:39

  Lietuvoje medžiotojų daugiau nei gyvūnėlių. Manau, kad spręsti problemas dėl vilkų, turi kažkokios oficialios organizacijos. O tuos gyvūnėlių žudikus,vadinamus medžiotojais, reikia uždrausti.

  3
  38
  • Vytautas
   Posted 2020.07.14 at 13:33

   Vaziojam i miska parodysiu miesta pamatysi kiek gyvunieliu yra

 • Uosis
  Posted 2019.05.30 at 12:13

  Lietuva turi nuo kazko priimineti sprendimus kaip kas kazkur kitur daro … pati priimti blaivius ir teisingus sprendimus nesugeba. Cia kaip ir mokykloje – nusirasinejimas nuo bendraklasio.

  20
  3
  • Tomas
   Posted 2019.05.30 at 12:48

   Reikia dar suprasi nuo ko reikia nusirašinėti… 🙂

   13
   1
 • Post Author
  Miske.lt
  Posted 2019.05.30 at 10:57

  Labai tikiuosi, kad Vokietijos pavyzdys bus perimtas ir Lietuvoje.

  44
  3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą