Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

VMVT prašo Lietuvos medžiotojus supratimo ir kantrumo

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba prašo Lietuvos medžiotojus supratimo ir kantrumo, nes šiuo sunkiu periodu Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto darbuotojai atlieka savo pareigas tinkamai, negaili nei savo asmeninio laiko, nei jėgų, dirba maksimaliai, kiek leidžia techninės galimybės ir įranga.


Pailgėjusio tyrimų laiko priežastys yra tai, kad vienas iš NMVRVI skyrių, atliekantis šernų ir kiaulių tyrimus dėl AKM ir kitas užkrečiamąsias gyvūnų ligas, atlieka ir žmonių dėl COVID 19 tyrimus (nuo šios savaitės bus atliekami ir audinių dėl COVID 19 tyrimai). Jau keletas mėnesių šiame NMVRVI skyriuje dirba ir specialistai iš kitų NMVRVI skyrių. COVID 19 tyrimai šiandien yra prioritetiniai.

Kita pailgėjusio AKM tyrimų laiko priežastis yra medžiotojų netinkamai paruošti šernų mėginiai. Instituto darbuotojai, gavę netinkamai paruoštą šerno mėginį, dažnu atveju neatmesdami tokio mėginio (nors tai teisės aktų nustatyta tvarka galėtų padaryti ir tokia šerniena turėtų būti sunaikinta) atlieka jo tyrimą ne IFA, o IPT metodu, (kuris yra ir brangesnis, ir atliekamas ilgiau), tokiu būdu sugaišdami daugiau laiko ir atidėdami kitų mėginių ištyrimą.


Dar viena pailgėjusio AKM tyrimų laiko priežastis yra tai, kad, nustačius AKM viruso antigeną arba antikūną ar gavus įtartiną tyrimo rezultatą, tyrimas yra kartojamas kitu metodu, kad būtų galima patvirtinti arba atmesti pirmojo tyrimo rezultatą. Kuo daugiau nustatoma teigiamų šernų AKM tyrimų, tuo daugiau yra atliekama pakartotinių tokių tyrimų. Pakartotiniai to paties šerno mėginio tyrimai atitolina kitų šernų mėginių tyrimą, nes laboratorinės įrangos ir darbuotojų skaičius yra ribotas.


VMVT taip pat prašo Lietuvos medžiotojus papildomai netrukdyti instituto darbuotojų, jiems skambinant, kad asmeniškai gautų tyrimų rezultatus ar išreikštų savo nepasitenkinimą. VMVT pažymi, kad kiekvienas papildomas skambutis atitraukia darbuotoją nuo jo tiesioginio darbo ir taip pailgina tyrimų rezultatų gavimą. Gavę tyrimų rezultatų protokolus, nedelsdami su Jumis susisieks VMVT teritorinio padalinio pareigūnai ir praneš apie tyrimų rezultatus.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.1 / 5. Balsavo: 32

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą