Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

VMU komentaras dėl medžioklės įrenginių suderinimo tvarkos

Gerbiami medžiotojai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 3 papunkčiu, primename, kad medžioklės įrenginių statybai ir eksploatavimui privačioje ar valstybinėje žemėje būtina gauti žemės savininko ar valdytojo sutikimą arba sudaryti atitinkamą sutartį. Šiuo tikslu Valstybinių miškų urėdija (VĮ VMU) registruoja savo valdomose teritorijose esančius medžioklės įrenginius, kurie reikalingi saugiai, sėkmingai ir etiškai medžioklei bei medžiojamųjų gyvūnų atrankai vykdyti.

Ši tvarka buvo aptarta ir derinta su pagrindinėmis, skaitlingiausiomis medžiotojų draugijomis: Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“ ir Sūduvos medžiotojų sąjunga. Šios draugijos buvo pakviestos į pasitarimą,  kurio metu išklausytos medžiotojų bendruomenės įžvalgos, pastabos, į kurias atsižvelgta rengiant galutinį tvarkos projektą. VMU parengta tvarka nėra siekiama apriboti medžioklės galimybių, ji skirta padėti medžiotojams patogiau suderinti medžioklės plotuose naudojamus įrenginius bei užtikrinti teisėtą, saugią ir atsakingą medžioklės infrastruktūros naudojimo praktiką valstybiniuose miškuose.

Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija, teigianti, kad ši tvarka buvo nederinta su medžiotojus vienijančiomis organizacijomis, neatitinka tikrovės. Dėl kylančios viešos diskusijos bei klausimų, VMU pabrėžia, kad:

  • Tvarka buvo nustatyta ją aptarus su medžiotojų bendruomene;
  • Vertinimas, kad tvarka „atims“ 47 % plotų viliojimui ar tykojimui nėra tikslus. Šia tvarka siekiama apsaugoti miško želdinius, jaunuolynus ir saugomas teritorijas, o ne riboti medžioklę apskritai;
  • Atsakomybė už žvėrių daromą žalą, kaip ir iki šiol, sprendžiama teisės aktų nustatyta tvarka;
  • VMU veikia pagal jai suteiktus įgaliojimus ir vadovaudamasi galiojančiais teisės aktais.

Medžioklės įrenginių suderinimas

Siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 12 straipsnio 2 punkto 3 papunkčio “gauti žemės sklypo savininko sutikimą ar valdytojo leidimą arba sudaryti su juo atitinkamą sutartį dėl biotechninių priemonių taikymo ir stacionarių medžioklės įrenginių statymo bei eksploatavimo jo žemėje“ nuostatas, VĮ VMU registruoja savo valdomoje teritorijoje esamus medžioklės įrenginius, reikalingus saugiai, sėkmingai ir etiškai medžioti bei vykdyti medžiojamųjų gyvūnų atranką.

Kriterijai medžioklės įrenginių suderinimui

Medžioklės įrenginiaiNeleistinos vietos
Stacionarus medžioklės bokštelis– Teritorijos, kur taikomos saugomų teritorijų apribojimai – Vietos, kuriose įrenginiai trukdo miško ūkinei veiklai
Gyvūnų šėrykla– Teritorijos, kur taikomos saugomų teritorijų apribojimai – Medynai (vyraujanti medžių rūšis: ąžuolas, eglė, pušis) iki 30m. amžiaus ir ne arčiau kaip 200 m iki jų, želdiniai, žėliniai iki 7 m. amžiaus – Vietos, kuriuose įrenginiai trukdo miško ūkiniai veiklai -RO objektai ir ne arčiau kaip 200 m iki jų
Viliojimo vieta– Teritorijos, kur taikomos saugomų teritorijų apribojimai – Medynai (vyraujanti medžių rūšis: ąžuolas, eglė, pušis) iki 30m. amžiaus ir ne arčiau kaip 200 m iki jų, želdiniai, žėliniai iki 7 m. amžiaus – Vietos, kuriuose įrenginiai trukdo miško ūkiniai veiklai – RO objektai ir ne arčiau kaip 200 m iki jų
Pirminio žvėrių apdorojimo aikštelė– Naujo įrenginio įrengimas neleistinas – Pateikiama informacija apie esamą įrenginį
Gyvūninių atliekų duobė– Naujo įrenginio įrengimas neleistinas – Pateikiama informacija apie esamą įrenginį

Dėkojame už bendradarbiavimą ir tikimės konstruktyvaus dialogo su visomis medžiotojų organizacijomis, dėl šios tvarkos įgyvendinimo praktikos ir tobulinimo galimybių.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.3 / 5. Balsavo: 9

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Palikti komentarą