Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Visuotinis „LMŽD“ narių suvažiavimas ir pirmininko rinkimai

Turinys:

Šiandien Vilniuje įvyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) visuotinis narių suvažiavimas, kuriame išrinktas naujas LMŽD pirmininkas.

Į ataskaitinį susirinkimą atvyko net 46 skyrių atstovai iš 47 kuriuos vienija „LMŽD“. Susirinkime dalyvavo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius.

Algirdas Stončaitis savo kalboje palinkėjo LMŽD draugijai stiprėti ir ieškoti sprendimų, bei sutarimo su žemės savininkais ir ūkininkais. Taip pat išnaudoti visas galimybes ieškant geriausio sprendimo, nes ne visos galimybės yra išnaudotos.

Vyriausybės kancleris stebėjosi, kodėl visuomenėje medžioklė yra pristatoma kaip išrinktųjų užsiėmimas ir žvėrių šaudymas, o ne kaip graži sena tradicija ir Lietuvos istorijos dalis. Taip pat paragino „LMŽD“ daugiau dirbti su visuomenės informavimo priemonėmis ir medžiotojo įvaizdžio formavimu.

A.Stončaitis pabrėžė medžiotojų kaip krašto gynėjų poziciją – „Turime 30 tūkstančių gerai ginkluotų vyrų, kurie turėtų save pozicionuoti kaip Lietuvos gynėjai ir labiau integruotis į krašto gynybą“.

Kalbos pabaigoje, vyriausybės kancleris palinkėjo visiems susiburti ir siekti užsibrėžtų tikslų kartu, nes tik taip įmanoma kažko pasiekti.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pranešė, kad jis nutraukia medžiokles kol bus aplinkos ministru, dėl galimo interesų konflikto. Tai pat paragino visus medžiotojus susitelkti rimtiems darbams ir būti vieningiems, kad medžioklė taptu vertinama ir priimtina visuomenės akyse.

K.Mažeika – „Atvira diskusija ir atsakomybės prisiėmimas už ne visai gerai padarytus darbus pagerins situaciją“.

Nuošalyje neliko ir kitos medžiotojus vienijančios organizacijos, kurias K.Mažeika pakvietė sėsti prie bendro stalo, nes tik tokiu atveju įmanoma pagerinti medžiotojų situaciją ir pasiekti bendrų tikslų.
Kaip ir vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, atkreipė dėmesį į probleminę situaciją su žemių savininkais ir paragino ieškoti bendro dialogo.

Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius priminė, kad senovėje medžioklė lemdavo išlikimo faktorių, o šiais laikais tai yra hobis ir kultūros dalis.

Visų pirma R.Sinkevičius atkreipė dėmesį į neigiamą medžiotojų įvaizdį visuomenės akyse ir išreiškė viltis, kad naujas „LMŽD“ pirmininkas sugebės suburti komandą kuri pajėgs pakeisti esamą situaciją.
Nuošalyje neliko ir jaunoji karta. R.Sinkevičius pasiūlė daugiau dirbti su jaunais nuomonės formuotojais, kurie padėtų ugdyti teisingą medžioklės sampratą.

R.Sinkevičius – „Medžiotojai turi suprasti draugijos reikalingumą ne medžiotojų švenčių kontekste, bet per atliktus darbus įstatymų leidimo procesuose“. Taip pat paminėjo, kad Lietuvos medžiotojams reikėtų būti labiau matomiems tarptautinėje arenoje.

Eugenijus Tijušas viešai atsiprašė medžiotojų dėl savo elgesio ir, kad metė dėmę medžiotojų vardui. Prisidėjo prie bendros nuomonės, kad reikia stipriai dirbti prie medžiotojų įvaizdžio gerinimo.

E.Tijušas – „Nuo 1990 metų neskyrėm beveik jokio dėmesio medžiotojų įvaizdžiui ir tikėtis, kad visuomenės nuomonė greitai pasikeis būtų naivu“.

„LMŽD“ suvažiavimo metu buvo įteikti apdovanojimai nusipelniusiems garbės medžiotojams. Taip pat buvo įteikti ir Šv.Huberto ordino apdovanojimai už ypatingus nuopelnus medžioklės srityje. Ordinai įteikti: Evaldui Dainauskui, Broniui Bradauskui, Jonui Vyšniauskui, Rimantui Benečiui, Algirdui Antanui Brukui, Algimantui Juozui Šeškauskui.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko rinkimuose dalyvavo du kandidatai – Jonas Talmantas ir Virginijus Kantauskas.

Po kandidatų kalbos įvyko „LMŽD“ pirmininko rinkimai, kuriuos laimėjo Jonas Talmantas. Už jį balsavo 30 draugijų atstovų, iš viso dalyvavusių 46.

Sveikiname naują Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininką ir linkime sėkmės darbuose!

„Miske.lt“
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Gintaras
  Posted 2019.05.07 at 01:50

  Valdė nomenklatūra.Dabar valdys stambūs žemvaldžiai.Niekas nesikeičia.Kad visuomenė pakeistų požiūrį-reikia patiems pasikeisti.

  2
  1
 • Medžiotojas
  Posted 2019.04.18 at 22:07

  O ką naujas pirmininkas ruošiasi daryti su minusiniu 80 tūkstančių LMŽD balansu?

  4
  1
 • Tomas
  Posted 2019.04.18 at 22:04

  O kodėl Šv. Huberto ordine pavaizduotas briedis? Ar čia aš kažko nesuprantu? 😂

 • Darius
  Posted 2019.04.18 at 21:58

  Sveikiname naują LMŽD pirmininką ir tikimės teigiamų medžiotojų įvaizdžio permainų.

  8
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą