Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Visų šventųjų dienos užsiėmimas – su ginkluotais vyrais miške pasirinkti akmenų

Turinys:

Ankstų Visų šventųjų dienos rytą GRYNAS.lt žurnalistus pasiekė skambutis. Medžiotojų būrelio „Okainiai“ plotuose Kėdainių rajone, pastebėti keli šautuvais ginkluoti vyrai su šunimis.
Apie netikėtus atvykėlius pranešė vietos gyventoja. Apie galimą brakonieriavimo atvejį medžiotojai net du kartus pranešė bendruoju pagalbos telefonu 112.

Į vietą išvyko Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Alfonsas Čeida.

Vis tik po kelių valandų aplinkosaugininkas džiugių žinių dar neturėjo.
„Sulaikytas asmuo, kuris tikino atvažiavęs akmenų pasirinkti. Dabar vykstame į policiją“, – tiek žurnalistams teatskleidė aplinkosaugininkas.

Sulaikytasis tikino atvažiavęs akmenų

Tuo metu medžiotojų būrelio vadovas Giedrius, kuriam taip pat teko atvykti į nurodytą vietą, situaciją nušvietė plačiau.

„Prie to Vanagėlio miško labai vargingai gyvena trys moterys: močiutė, mama ir dukra. Žinoma, kad tie žmonės yra nesaugūs – tai vienkiemis. Jei neklystu, ten gal net elektros ir vandens nėra. Tame miške esame radę šiukšlių nuo tokių dalykų, kurių tie gyventojai tiesiog neįpirktų: tai cigarečių pakeliai, saldainių popierėliai. Iš to darome išvadą, kad miške lankosi brakonieriai. Taigi šįryt gyventoja mums paskambino ir pasakė, kad atvyko brakonieriai su ginklu ir šunimis. Na, bent jau jos požiūriu vyrai atvyko medžioti – ko jie ten iš tiesų atvyko, niekas nežino“, – kalbėjo medžiotojas.
Dviejų atvykusių vyrų vardai ir pavardės yra žinomos.

„Atvažiavę aplinkosaugos inspektoriai sulaikė laukuose vyruką su automobiliu. Jis sakė: „Nieko aš nežinau, atvažiavau akmenų rinkti“. Paklaustas apie ginkluotus draugus irgi tikino, kad nieko nežino“ – kalbėjo medžiotojas, su kuriuo GRYNAS.lt kalbėjo jam dar būnant Kėdainių rajono policijos komisariate.

Policininkus įtikinti buvo sunku

„Okainių“ medžiotojų klubo vadovo teigimu, labai sudėtinga buvo policijos pareigūnus įtikinti, kad nederėtų sulaikytojo paleisti.

„Aplinkosaugininkai tą žmogų atvežė į policijos komisariatą. Paprašė patikrinti jo telefoną, nes jis skambino tiems ginkluotiems asmenims, taip pat apklausti. Tačiau tuo metu budėjusiam pareigūnui Nerijui Naujavičiui neatrodė, kad čia kažkas įvyko“, – kalbėjo „Okainių“ medžiotojų klubo vadovas.

Vis tik dar po poros valandų GRYNAS.lt žurnalistams telefonu atsiliepęs Kėdainių rajono komisariato pareigūnas N. Naujavičius sakė, kad toks įvykis šiandien užfiksuotas.
„Daugiau nieko nekomentuosiu, nes vyksta tyrimas. Mes aiškinamės,“ – trumpai situaciją pakomentavo pareigūnas.

Medžiotojų būrelio vadovo nuomone, „akmenų rinkėjas“ iš tiesų dirbo sargo vaidmenį – jo užduotis buvo tikriesiems brakonieriams pranešti, jei pasirodys aplinkosaugininkai ar policininkai. Vyras telefonu kalbėjo su identifikuotais brakonieriavimu įtariamais asmenimis.

„Policijos pozicija buvo ko mes čia iš jų norim. Bet palaukit, jei kažkas vaikšto šalia mūsų namų su ginklu, kaip turėtume elgtis? O paskui po trejų metų paaiškės, kad kažkas tame miške jau užkastas“, – kalbėjo medžiotojas.

Dvi valandos komisariate šventadienį – be rezultatų

Aplinkosaugininkai šiuo atveju be policijos pagalbos negalėjo nieko padaryti, nes užfiksuoto pažeidimo nebuvo – sulaikytasis surastas mašinoje ir tikino, jog atvažiavo pasirinkti akmenų.

Vis tik Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Alfonso Čeidos teigimu, „akmenų rinkėjas“ galiausiai sulaikytas ir apklaustas.

A. Čeida kreipėsi į policijos pareigūnus, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Įtarimus sustiprina tai, kad automobilyje rasta šunų plaukų.

Vis tik „Okainių“ medžiotojų būrelio vadovas, dėl šio įvykio policijai parašęs pareiškimą, iš komisariato išvyko nieko nepasiekęs.
Vyro teigimu, dvi valandas šventinę dieną pralaukus komisariate iš jo pareiškimas nebuvo priimtas.

„Norėjau atlikti pilietinę pareigą, bet man sakė – palauk, palauk dar porą valandų. Na, jei niekam nereikia…“, – nusivylęs kalbėjo medžiotojas.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą