Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkyškių sen. vilkai pradėjo medžioklės sezoną

Turinys:

Vakar ryte Vilkyškių sen. vilkai įlindo į avių aptvarą ir papjovė 6 suaugusias avis ir du ėriukus. Ūkininkė Laima stebisi, kad nei aukšta tvora, nei keturių juostų impulsinis piemuo vilkų nesustabdė.

Vilkai išpjovė avis šviesiu paros metu, apie 8 val. ryte, nekreipdami dėmesio į šalia esančius gyvenamuosius pastatus. Šalia ganėsi karvės tačiau jų vilkai nelietė.

Kartais avių aptvare, ūkininkė nakčiai palikdavo šunis, tačiau daugiau to daryti nesiruošia. Baiminasi, kad vilkai papjaus ir juos.

Kartais palieku šunis aptvare, bet daugiau tikrai to negalėsiu daryti, baisu ir pagalvoti jei rasčiau taip sudraskytus šunis

Ūkininkės problemos vilkų vizitu nesibaigė, dabar jos laukia ilgi biurokratiniai procesai norint gauti išmokas už vilkų sudraskytas avis.

Visus kurie nukentės nuo vilkų išpuolių, raginame apie tai pranešti atsakingoms institucijoms, nes nuo to priklauso vilkų medžioklės limitas.

Lietuvos medžiotojai ir ūkininkai jau kelis metus reikalauja didinti vilkų medžioklės limitą. Pernai metais buvo leista sumedžioti 110 vilkų, tačiau vilkų išpuolių skaičius rodo, kad tokio limito nepakanka.

Kaimynai Latviai per sezoną sumedžioja apie 280 vilkų, o Baltarusiai net 1000. Vilkų medžioklės sezonas Lietuvoje prasideda nuo spalio 15 d. iki balandžio 1 d. ir išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas nutraukiamas anksčiau.

Miske.lt
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • Kostas
  Posted 2019.07.10 at 21:22

  Žvėrinčiaus (Telšių r.) įkūrėjas Petras Dabrišius neseniai mane patikino, jog vilkų populiacija jau tiek išaugo, kad jei juos, kaip ir seniau, būtu leista medžioti be jokio apribojimo, tai gal per kokius 10 metų ir atsistatytu kokių 300 (tai būtu norma) vilkų populiacija Lietuvoje. Jo nuomone po kelių metų gamtoje jau bus tragedija.

 • Alvydas Mauricas
  Posted 2019.06.03 at 13:17

  Vainuto mst. irgi jau pareze veršį , ūkininkams ne tik nuostolis kritusio gyvulio ,bet ir reikia priduot į Rietava kur irgi kainuoja pinigus ir nežinia kokia bus kompensuojama suma . O tokios statistikos juk niekas neveda.kiek iš tikrųjų per metus yra sudraskoma naminių gyvūnų

 • Vaclovas Kazlauskis
  Posted 2019.06.03 at 13:09

  Gal pradėkim medžiot.Nes greit valstybė bankrutuos nebeišsimokėdama ūkininkam.O mokėkit medžiotojam minimaliai(50)ir būs bandoma sumažint daromą žalą.

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą