Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie vilkų išpuolius prieš naminius gyvulius ir ūkininkų patiriama žalą. Ūkininkai piktinasi, kad valdžia nesiima jokių priemonių ir nesprendžia šios problemos. Bet ar tai tikrai taip?
Diskusijos apie vilkų medžioklę probleminėse vietose ne sezono metu vyksta jau senai, bet panašu, kad retas žino apie tokią galimybę. Vilkų apsaugos valdymo plane yra numatyta vilkų medžioklė išimtiniais atvejais.
Atsiverčiame „Dėl Vilko (Canis lupus) apsaugos plano patvirtinimo“ galiojančios suvestinės redakciją ir skaitome vilko apsaugos plano priemonių įgyvendinimo planą.
Punktas 7 – Vilkų medžioklė išimtiniais atvejais
Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto aplinkos ministro 2010 m. liepos 15 d. įsakymu Nr. D1-622 „Dėl Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, patikslinimas.
Išimtinė (ne medžioklės sezono metu) ir operatyvi probleminių vilkų individų medžioklė padėtų efektyviau spręsti vilkų daromos žalos problemas.
Kaip galime suprasti iš šio punkto, yra numatyta galimybė medžioti vilkus ne medžioklės sezono metu, jei jie daro žalą ūkininkams. Iš karto kyla klausimas, kodėl iki šiol tik Lazdijų rajono savivaldybė pasinaudojo tokia galimybe, nors vilkai daro didelę žalą ir kitose rajonuose?
Paklausėme aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos dėl galimybės medžioti vilkus išimtinais atvejais ne medžioklės sezono metu. Ministras patvirtino, kad tokia galimybė tikrai yra ir visos savivaldybės yra gavusios informaciją, kaip pateikti prašymus gauti tokiems leidimams.
Kaip matome galimybės tvarkytis su probleminiais vilkais yra, tik reikia kreiptis į savo rajono savivaldybę, kad ji pateiktų prašymą aplinkos apsaugos agentūrai.
Gavus specialų leidimą, kreipkitės į vietos medžiotojų klubą dėl vilkų sumedžiojimo (medžiotojų klubų ribas rasite čia). Sumedžioti vilkai bus išskaičiuoti iš to sezono vilkų medžioklės limito.
Miske.lt
Deividas Staponkus
6 Komentarų
Kostas
Esu parašęs knygą „Sumedžiok vilką“. Joje rasite vilkus auginančio (Telšių r. Žvėrinčius) Petro Dabrišiaus pasakymą, kad Europos pinigais atidavėme vilkams valdyti miškus. Visi tik kalba apie gyvulių augintojams vilkų daromą žalą, o kas dedasi miške – kiek vilkai sudrasko kanopinių žvėrių? Dar visur pabrėžiama, jog nuostolius padengia valstybė. Taigi į tą valstybės iždą patenką medžiotojų pinigai už medžioklės plotus, tad išeina, kad ne valstybė, o medžiotojai žalą padengia, o vilkų medžioklė ribojama. Knygoje tokių Petro žodžių nėra, bet jis man išsakė mintį, kad jei nuo rytojaus vėl leistume ištisus metus medžioti vilkus, tai Lietuvai rekomenduojama 300 pilkių norma gal ir atsirastų tik po kokių 10 metų.
Šventai tuo tikiu, nes tai itin atsargus žvėris.
Gintautas
Pasakius A reikia pasakyti ir B.
PRAŠYMĄ savivaldybės gali rašyti, bet leidimai bus išduodami tik tuo atveju: (SAUGOMŲ RŪŠIŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS)
141. Leidimai paimti iš gamtos vilkų ne Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse nurodytu leistinu jų medžiojimo terminu ar išnaudojus nustatytą jų sumedžiojimo limitą, ar prireikus paimti iš gamtos šios rūšies individų nacionaliniuose parkuose, telmologiniuose, ornitologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose, Žuvinto biosferos rezervate ir Vištyčio regioniniame parke gali būti išduodami, jeigu atitinka bent vieną iš šių atvejų:
141.1. atvejų, kai vilkai savivaldybės teritorijoje užpuola ūkinius gyvūnus, skaičius, gautas susumavus tokius įvykius einamaisiais metais kaupiamuoju principu, įvykusius nuo gegužės 1 d. iki prašymo pateikimo dienos, ir perskaičiuotas 100 tūkst. hektarų savivaldybės teritorijos, yra 2 ar daugiau teikiant prašymą nuo gegužės 1 d. iki gegužės 31 d., 3 ar daugiau teikiant prašymą nuo birželio 1 d. iki birželio 30 d., 4 ar daugiau teikiant prašymą nuo liepos 1 d. iki liepos 31 d., 6 ar daugiau teikiant prašymą nuo rugpjūčio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., 8 ar daugiau teikiant prašymą nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. arba 10 ar daugiau teikiant prašymą nuo spalio 1 d. iki spalio 14 d. Pagal šį papunktį leistų paimti iš gamtos vilkų skaičius per metus negali viršyti 30% nuo praėjusio medžioklės sezono vilkų sumedžiojimo limito, o vienu leidimu gali būti leidžiama paimti iš gamtos ne daugiau kaip 2 vilkus;
Miske.lt
Dėkojame už papildymą.
Medžiotojas
Deivi tau jau reikia pradėti mokėti pinigus už tavo darbą! 🙂
Miske.lt
Man visai patiktų 😀
Ūkininkas
Opa! Tai kaip mes nežinojom šitos informacijos ankščiau?? Didelis dėkui!!!