Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkų populiacija Lietuvoje prie esamų medžioklės taisyklių tampa nevaldoma

Šis sezonas išskirtinis: suskaičiuota 91 vilkų šeima – tai yra minimalus žinomas vilkų šeimų skaičius Lietuvoje. Realiai jų gali būti ženkliai daugiau. Pirmą kartą skaičiuojant vidutinį metinį prieaugį koeficientas iš 3,25 padidintas iki 3,75: “Tikėtina, kad prieaugio vidurkis 3,25, kuris buvo nustatytas šiauresnėse šalyse, neatitinka geresnėse gamtinėse sąlygose (gausesnė mitybinė bazė, geresnės žiemojimo sąlygos ir pan.) besiveisiančios vilkų populiacijos būklės. Tam kad sustabdyti tolimesnį vilkų populiacijos augimą, siūlome atsargiai didinti prieaugio vidurkio koeficientą iki 3,75.” – rašoma Vilkų tyrimų 2023 metų ataskaitoje.

2023-2024 metų sezonui Aplinkos ministerija nustatė 341 vilkų limitą – lygų vidutiniam metiniam prieaugiui. T.y. eilinį kartą buvo ignoruojamas Vilko apsaugos plano reikalavimas reguliuoti šeimų skaičių, jei jis viršija 62 šeimų ribą.

Čia reiktų pastebėti, kad perskaičiavus limitą senąjį koeficientą 3,25, jis būtų buvęs 295 vilkai. Sumedžiota, kaip jau rašiau – tik 289 vilkai.

Tad galime pasveikinti Aplinkos ministeriją, kurios sprendimų dėka vilkų populiacija Lietuvoje prie esamų medžioklės taisyklių, tapo nevaldoma. Nuo šiol Lietuva, kaip ir kaimyninė Latvija, tapo vilkus generuojančia šalimi – kaimyninės šalys turėtų pastebėti padidėjusią vilkų, ieškančių sau naujų teritorijų, migraciją, o mūsų šalyje vilkams teks ieškotis teritorijų dar arčiau žmogaus…

Sulyginus praėjusio sezono ir šio sezono vilkų sumedžiojimo intensyvumus, matyti, kad vilkų populiacija Lietuvoje yra pasiekusi įsisotinimą. Tikėtina, kad vilkams trūksta naujų saugių teritorijų šeimų kūrimui. Tad turėsime daugiau vienišių, ieškančių sau vietos, o tuo pačiu gali suintensyvėti ir vilkų kovos dėl teritorijos, kas buvo stebima prieš keletą metų Jeloustouno nacionaliniame parke – nepaisant galimybės migruoti už parko ribų, vilkų kovos buvo viena pagrindinių priežasčių, lėmusių populiacijos mažėjimą.

Vilkų sumedžiojimo intensyvumo grafikai 2021-2023 metams (čia 2023-tieji – turimas omenyje 2023-2024 metų sezonas):

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 37

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Sv.Mykolas
  Posted 2024.04.08 at 10:29

  Ši Atvelykį,kas į bažnyčią,o medžiotojai ties Kumpuoliais(Zarasų raj.) taip plieke ,kad jau sukantys lizdus pauksciai iš lakstė į visas puses,o esantys gyventojai subėgo į namus,kad negautų per pakaušį.Drasesni paskambino i 112, gyventojai, Kumpuolių, matė kaip bėgo serne, gelbėdama savo serniukus.Omedziotojams ne motais,reikia Vedricko žvėrienos cechas(ties Aviliais)pripildyti-saudo viskas kas grina mėsa,okam nepatinka liepia uzsitvert tvorom,uzsidaryt gryčioje kad negirdetumem,.Taip gyvena Zarasų rai.”g r a f a i”

  3
  3
  • Šernas
   Posted 2024.04.08 at 10:57

   Tik ligonis gali sugalvot tokia nesamonę parašyti. Ponas jums reikėtu kuo skubiau i medikus kreiptis

 • Marijus
  Posted 2024.04.06 at 11:34

  Eilinis melas. Anekdotas tiems, kas nežino, kaip pripaišomas tiek vilkų, tiek briedžių kiekis – kai nori prisišaudyti visi sau, tai ir populiacija isauga. Ant popieriaus. Jau galima dėt lygybės ženklą tarp žodžių seimūnas ir medžiotojas. Tokie pat melagiai ir apgavikai. Be sąžinės ir moralės.

  1
  18
  • Paco
   Posted 2024.04.08 at 23:51

   Aha,as irgi noriu kelis vilkus nusauti,sako kad labai ju keptos su sviestu leteneles skanios

 • Giedrius
  Posted 2024.04.05 at 07:57

  Jo, turbūt jau kulkosvaidžius ruošiatės įteisinti, kad nušluoti viską kas gyva… Naktiniai taikikliai jau veikia – kas antrą naktį vyksta šaudynės Kelmės rajone. “Šaunuoliai” gamtos mylėtojai !

  3
  19
  • Šernas
   Posted 2024.04.05 at 08:41

   Prie ko čia naktiniai?? Ar su naktiniu ar su prozektoriu padarysi tik vieną šūvį, tik su naktiniu prietaisu šūvis bus atliktas gerai prisitaikius ir su minimalia rizika sužeisti gyvūną. O dėl vilkų situatsija yra tikrai labai bloga, dar ir lūšių populiacija didėja septinmyliais žingsniais.

   22
   4
 • Šernas
  Posted 2024.04.03 at 18:16

  Joooo. Nieko gero manau ir ateity nenusimato. Jau max penkių metų lakotarpiu perženksim kritinę ribą dėl vilkų populiacijos augimo, tada situatsija taps nekontroliuojama. Kalti liks medžiotojai. Manau BV jokios atsakomybės neprisiims o ners i krūmus su kaltinimais. Laukia sudėtinga situatsija

  18
  2
 • Rimvydas
  Posted 2024.04.03 at 12:13

  Kaip daugelyje teorinių mokslo krypčių vis tiek galioja taisyklė: teorija, brolau, sausa šaka – gyvenimo vaisingas medis žydi….Reikia žiūrėti kas vyksta praktikoje, natūroje, o ne kabinetuose ir laboratorijose….

  29

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą