Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkai sudraskė daugiavaikės šeimos telyčaitę

Turinys:

Esu keturių vaiku mama ir su vyru Vilkaviškio raj. turime nedideli pieninių karvučių ūkį. Vyras dirba, o aš su dviem savo vyresniais sūnumis prižiūrime gyvulius. Suaugusias karves ganome aptvare, o mažuosius laikome pievoje visai netoli namo už sodo. Kasdieninius darbus dirba mano sūnus, jis kasdien rūpinasi vandeniu ir perriša mažąsias karvutes.

Visi rytai prasidėdavo kaip įprasta, tik rugpjūčio 10 d. rytą mano vaikas įsimins ilgam. Iš ryto nuėjęs į pievą rado vieną iš trijų telyčių pusiau suėsta. Iš to, kas padaryta gyvuliui supratome, kad tai didžiai saugomų vilkų darbas!

Man kaip mamai buvo sunku matyt kaip 17 metų sūnus nesulaiko ašarų. Kieme turime 6 nedidelius šunis ir per karščius laikome namo langus atidarytus, tad girdime kiekvieną šunų amtelėjamą. Tačiau ta naktis buvo ypatingai rami, negirdėjome jokio triukšmo ar šunų lojimo, tik kaimynas sakė, kad puse dviejų nakties įdomiu balsu sukaukė jo šuo. Išėjus apsidairyt jis nieko negirdėjo. Tikriausiai tuo metu ir puotavo pilkieji.

Mano šeimoje tai jau antras vilkų sudraskytas gyvulys. Prieš pora metų iš kiemo dingo dukrytes ožka, kurią laikėm dėl pieno sergančiai mažylei. Ožkos likučius (dvi kanopas ir kailio gabaliuką) radom netoli laukuose.

Suaugusiems nėra taip sunku išgyventi tokius įvykius, bet vaikams, kurie kasdien glosto savo auginamus gyvulius, tokios šokiruojančios akimirkos liks ilgam. Dukros visa diena kalbėdamos ašarojo ir nuo šiol bijo net į sodą nueiti.

Mūsų valdžia kiaules naikina, už pieną nieko gero nemoka, o prieauglį, kurį auginam papildyt melžiamu karvių būrelį dar ir vilkai papjauna. Kitiems gali pasirodyt, kad trijų mėnesių veršelio praradimas mažas nuostolis, bet musu gausiai šeimai – tai didelė netektis.

Esame gausi šeima, bet iš valstybės jokių pašalpų neprašome, o stengiamės viską patys užsidirbti. Bet po tokių įvykių norėtųsi, kad atsakingi ponai išgirstų paprastų žmonių prašymą mažinti vilkų skaičių, nes jų jau tikrai per daug! Per paskutinę savaitę 3km. spinduliu papjautos 6 avys ir mano telyčaitė, o kiek dar nežinom?


MISKE.LT
Parengė: DEIVIDAS STAPONKUS
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

 • Virgis
  Posted 2018.08.12 at 14:18

  Nera atsakingo zmogaus o yra tik algos emejas.

 • D
  Posted 2018.08.12 at 07:15

  Na tai padekojam gaidamaviciui is baltijos vilko, ir pasiulom jam pasivaiksciot gerai zinoma kryptim, atriskit medziotojam rankas ir pagelbesim, ka mes galim padaryt kai uz ta vilka ir sautuva ir masina paims dabar GA, kam man to reik

 • Piktas
  Posted 2018.08.11 at 13:20

  Šaudyti tuos bjaurybes !!!!! Ar laukiama kol sudraskys žmogų ir tik tada valdžia imsis priemonių?

  • Deividas Staponkus
   Posted 2018.08.11 at 13:31

   Sveiki, aš taip griežtai, kad reikia iššaudyti visus vilkus nesakyčiau. Problema tame, kad Lietuvoje šiai dienai vilkų populiacija yra per didelė ir ja reikia mažinti. Problema, kad mūsų valdžia šiai dienai yra impotentinė šiuo klausimu ir nieko nedaro. Pirmas dalykas ką reikia padaryti tai 2018-2019 vilkų medžioklės sezonui padidinti limitus tris kartus ir rezultatai kalbės patys už save.

 • Deividas Staponkus
  Posted 2018.08.11 at 11:05

  Su kiekvienais metais situacija blogėja…

  • Arvydas Neverauskas
   Posted 2018.08.13 at 09:28

   👌

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now