Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilkai jau puola ir dieną: žmonių akivaizdoje paskerstas būrys avių

Turinys:

Raseinių rajone esančiuose Akstinų apylinkėse avių skerdynes surengę vilkai medžiotojų nebijojo. „Buvo jau šviesu. Vilkai lakstė po ganyklą ir mūsų akyse skerdė avis. Nekreipė dėmesio į šūksnius ir automobilių signalus“, – „Naujam rytui“ pasakojo medžiotojas Edmundas Mockus.

Praėjusio sekmadienio rytą, apie 6.30 val., jis su sūnumi Egidijumi važiavo iš miško ir atkreipė dėmesį į keistai gulinčias avis – kojomis į viršų.

„Buvo pradėję švisti ir ne iš karto supratome, ką pamatėme. Tai buvo paskerstos avys“, – sakė E. Mockus.

Tačiau netrukus medžiotojų laukė dar didesnis netikėtumas. Perlipę per ganyklos užtvaras jie pamatė siautėjančius apie dešimt vilkų.

„Jie buvo tiek įsisiautėję, kad visai nekreipė dėmesio į mūsų bandymus juos nuvyti. Vaikėsi avis ir skerdė jas vieną po kitos. Nors turėjome šautuvus ir matėme, kad siaubiamas ūkininko turtas, buvome kaip beginkliai – vilkus leidžiama šaudyti nuo spalio 15 dienos“, – pasakojo E. Mockus.

Avių bandos savininkas Jaroslavas Benevičius sakė, kad praėjusį sekmadienį jo ganykloje buvo sudraskyta apie 70 avių.

„Tikslaus skaičiaus dar nežinau. Ganykloje vaizdas yra baisus – kraujas ir visa kita…“ – pergyveno iš viso apie 1500 avių auginantis ūkininkas. Viena avis vidutiniškai kainuoja apie 150 Eur.

J. Banevičius sakė, jog banda nėra apdrausta. Anot jo, draudimo kainos tokios didelės, kad drausti avių neapsimoka.

Ūkininko nuomone, buvo padaryta didžiulė klaida, nusprendus Lietuvoje riboti sumedžiotų vilkų skaičių.

2016 metais J. Banevičiaus ganykloje vilkai išpjovė apie 40 avių. Ūkininkas stebėjosi, jog gudrūs plėšrūnai nekreipia dėmesio į ganyklą juosiančias blyksinčias lemputes ir garsinius signalus.

„Suįžūlėję vilkai jau kelia grėsmę ne tik gyvuliams, bet, manau, ir žmonėms. Baisu net pagalvoti, kas būtų, jei tokiai agresyviai vilkų gaujai miške pasipainiotų grybautojas“, – svarstė nukentėjęs ūkininkas.


Šaltinis

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą