Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vilioklio stirninams pasirinkimas

Artėja stirninų rujos metas, todėl noriu pasidalinti savo patirtimi apie stirninų vilioklius. Pradėsiu nuo to, kad aš remiuosi tik savo patirtimi, o ne pasakojimais ką girdėjau ir kalbėsiu apie tuos vilioklius kuriuos pats išbandžiau.

Visų pirma noriu pastebėti, kad reikiamu metu ir tinkamoje vietoje stirniną galima prisivilioti su elementariausiai viliokliais ar net su žole suspausta tarp rankų, bet tokie sutapimai nėra labai dažni, todėl ir yra gaminami viliokliai sėkmės šansui pakelti.

Taigi trumpai apie mano manymu prieinamuosius ir populiariausius vilioklius:

  1. Elementariausias medinis vilioklis su varžteliu iš viršaus. Garas išgaunamas pučiant orą ir reguliuojant liežuvėlio prispaudimą varžto pagalba, taip išgaunamas skirtingas cypsėjimo tonas. Galima įimituoti jauniklio ir patelės cypsėjimą, tinkamas variantas pradedantiesiems, bet ateityje norėsite kažko rimčiau. Preliminari kaina parduotuvėje 17€.
  2. Guminis spaudžiamas vilioklis „Buttolo“. Puikus vilioklis tiek pradedantiesiems ir pažengusiems. Garsas išgaunamas spaudžiant viliokli pirštu ir reguliuojant garso angos išėjimo uždangalo atitraukimo lygį. Galima išgauti jauniklio ir patelės cypsėjimo garsus ir patelės streso garsą. Preliminari kaina parduotuvėje 40€.
  3. „Nordic Roe“ vilioklis stirninams labiau skirtas pažengusiems naudotojams. Garsas išgaunamas pučiant orą į vilioklį reguliuojant gumų pozicijomis ir lupų suspaudimo lygiu. Šio vilioklio nerekomenduočiau pradedantiesiems naudotojams, nes bus sunkoka išgauti garsus. Preliminari kaina parduotuvėje 25€.

Nesiplečiant į smulkius niuansus mano pasirinkimas yra „Buttolo“ vilioklis. Su juo lengvai galima išgauti pagrindinius garsus ir nereikia ilgai krapštytis tuo metu kaip dėmesys turi būti sutelktas į aplinkos stebėjimą. Taip „Nordic Roe“ universalesnis vilioklis ir su juo galima atlikti daugiau manipuliacijų, bet dėl vilioklio techninių niuansų ne visada yra noro ir laiko.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 15

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą