Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vietoje šerno krito briedis

Turinys:

Rietavo savivaldybėje, „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės plote, praėjusią savaitę neteisėtai nušautas briedis.

Neteisėtas šūvis į briedį paleistas per „Daugėdų“ medžiotojų klubo organizuotą medžioklę, kuri vyko šio klubo medžioklės teritorijoje. Kaip paaiškėjo, į briedį šovė medžioklės vadovas, kuris medžiojo iš bokštelio, esančio netoli ribos, kur susikerta „Daugėdų“ ir kito medžiotojų būrelio – „Rietavas“ – medžioklės plotai.

Šūvis paleistas maždaug 22 val. 30 min., kai „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės vadovas, sėdėdamas bokštelyje, pastebėjo, kaip pats teigė, pamiškės grioviu einanti šerną. Tačiau po šūvio asmuo pamatė iš griovio iššokantį sužeistą briedžio patiną, o ne šerną. Asmens teigimu, nusprendęs sužeistą briedžio patiną pribaigti, kad šis nesikankintų, jis šovė dar kartą.

Savo ruožtu, „Rietavo“ medžiotojų būrelio medžiotojai, kurie tuo metu taip pat medžiojo savo teritorijoje, per žiūronus pamatė, kaip iš bokštelio išlipęs žmogus nuėjo šūvio link. Tai medžiotojams sukėlė įtarimą, tad jie nutarė nueiti pasižiūrėti, kas vyksta ties medžioklės plotų riba. Priėję „Rietavo“ medžiotojų būrelio medžiotojai pamatė nušautą briedžio patiną, o šalia jo – „Daugėdų“ medžiotojų būrelio medžioklės vadovą, kuris prisipažino nušovęs briedį.

Nieko nelaukdami „Rietavo“ medžiotojų būrelio medžiotojai apie įvykį pranešė aplinkos apsaugos pareigūnams. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai apklausė medžiotojus ir surašė patikrinimo aktą.

Nušautas briedis laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes šiuo metu tai daryti draudžiama. Už neteisėtą medžioklę pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų kartu pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų. Be to, teks atlyginti ir laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia beveik 6000 eurų. Sprendimą šioje byloje priims Plungės apylinkės teismas.

Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, briedžių patinus leidžiama medžioti tik medžiotojams selekcininkams nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 15 d., o antramečius patinus – nuo rugsėjo 1d. iki vasario 1 d.

Medžioklė „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės teritorijoje vyko liepos 11 d. Iš viso joje dalyvavo 5 medžiotojai. Medžioklės vadovas „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės lapą turėjo.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

10 Komentarai

 • Kostas
  Posted 2019.09.01 at 21:36

  Briedžio sumedžiojimo istorija baigėsi tuo, kad tam medžiotojui, po teismo, buvo gražintas leidimas laikyti ginklą. žodžiu ir toliau „neatskirk“ briedžio nuo šerno – svarbu turėti pinigų, kad išsisuktum.

  • Mindaugas
   Posted 2019.09.05 at 10:23

   iš kur tokia informacija ?

 • Ogis
  Posted 2019.07.22 at 15:46

  Jeigu taip neatskiria briedžio nuo šerno tai galvoji atskirą su naktiniu

  7
  1
 • Teisybė
  Posted 2019.07.22 at 13:18

  MISKE.LT Manau,iš jūsų pusės lb nekorektiška riboti laisvę į tiesą,jūs ne ką geresni už ,,medžiotojo'”komentarą,netik neberašysiu,bet ir jūsų nebeskaitysiu…

  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.07.22 at 14:23

   Sveiki, nereikia spaminti ir viskas bus gerai. Kiekvieno pasirinkimo laisvė ką skaityti ir ko ne, tad viskas priklauso nuo jūsų. Sėkmės!

   6
   5
 • Medziotojas
  Posted 2019.07.22 at 12:04

  Bet ir durnas tu Teisybe, idomu kas tau svetimuose plotose bokstelius statys ir priziures, kad atvaziuotum su elektroniniu zvejo bilietu ir sedetum savo platciu uzpakaliu ne savo bokste

  7
  4
  • Teisybė
   Posted 2019.07.22 at 20:44

   Medžiotojau,nepagalvojau,kad tavo subinė siauresnė už manąją,o bokštelis ne bėda, parduotuvėje yra metalinių…

   3
   1
 • Tomas
  Posted 2019.07.22 at 10:09

  Briedį su šernų sumaišyti reikia sugebėti, bet kaip sako visko būna. Paprasčiausia reikėtų įsitikinti prieš šūvį į ką šauni. Šitoje situacijoje būtų pavertęs naktinio matymo taikiklis ir gal briedis būtų likęs gyvas 😁

  28
  10
  • Teisybė
   Posted 2019.07.22 at 10:26

   Va ,kad pasigyrė dirbam ale tipo,o kad aplinkosauga save pasigautų neteko girdėti, kiek žinau pav,:kada turi pažįstamą, tai net praneša bureliui ,kad bus reidas, po to net iki tokio dalyko žinau, duoda atsarginių už antspauduotų atsarginių medžioklės lapų,taip taip teisingai mane supratot !,ir jūs galvojat čia tik vienam rajone ,tai atspindi kokia yra visa Lietuvos medžioklės virtuvė,tradicija. Čia lašas vandens, ką paviešina ,o ištikro kiekvieną dieną legalūs medžiotojai brakonieriauja ,nes jie jaučiasi ale jų plotai ir su gamtosaugininkų palaiminimu. Ir kol nebus atsisakyta būrelių,klubų tol jie legaliai brakonieriaus ,daba tiek licencijuotų davė raguočių iš šaudyti, blefas kažkoks ,jų tų pačių būrelių išgalvotas ,šaudys kitų būrelių saskaita ir iš Latvijos,Baltarusijos,Lenkijos užklydusius elnius,briedžius.Nebus tvarkos ,tol kol nebus naujos tvarkos,medžioklių lapų atsisakymo,laisvo medžiotojo, taip kaip žvejys nusipirko leidimą ir žvejoja, taip ir medžiotojas,patys pagalvokit nuvažiavęs į medžioklę ,per programėlę prisiregistravęs į gamtosaugą svetimam rajone ar ryžtusi brakonieriauti?Manau,kad ne ,nes svetimas miestas,o ir nepažįstamas medžiotojas gal už kampo sėdi…

   16
   63
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.07.22 at 10:58

   Teisybė: kiek dar kartų rašysi tą patį komentarą po skirtingais straipsniais?

   31
   8

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą