Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vietoj elnio pamiškėje pašovė karvę

Turinys:

Pamiškės ganykloje brakonieriai į galvą pašovė karvę. Specialistai neabejoja, kad nelegalūs medžiotojai ragų neturintį rudą galviją supainiojo su elniu – elnių patelės taip pat yra rudos ir be ragų.

Įtarė vilkus

[ad id=”19955″]Apie 7 valandą ryto į pievą savo karvės atėjęs pamelžti Godlaukio (Raseinių raj.) kaimo gyventojas Juozas Malinauskas jau iš tolo atkreipė dėmesį, kad galvijas lyg nesavas – baugštus, virpančiomis kojomis, galva – ištinusi. Priėjęs arčiau pamatė kraujo. Abejonių neliko – karvė stipriai sužeista.

„Iš karto pagalvojome, kad ją vilkas apdraskė, bet kai pamačiau po akimi žaizdą, supratau, kad karvę sužeidė kulka“, – sakė J. Malinauskas.

Apie keistą įvykį jis iš karto pranešė vietos veterinarui ir policijai. Kulką išpjovęs ir policininkams ją perdavęs veterinaras Alfonsas Dirmeikis prisipažino: „Trisdešimt metų dirbu veterinaru, bet pirmą kartą tenka gydyti pašautą karvę.“ Pasak veterinaro, kulka pataikė maždaug 5 centimetrus žemiau akies ir įstrigo sprande.

Skyrė gydymą

Sužeistam galvijui paskirtas gydymas antibiotikais ir tepalais. Priemonės pasirodė veiksmingos. J. Malinauskas džiaugiasi, kad karvė po truputį taisosi, nors dar tebėra labai baikšti.

„Triname sprandą tepalais, leidžiame antibiotikus. Tikiuosi, kad karvytė atsigaus. Ji jau šiek tiek duoda pienelio“, – sakė J. Malinausko sutuoktinė Bronė. Per du tūkstančius litų kainuojanti trejų metų karvė kasdien duodavo apie 20 litrų pieno, kurį iš Malinauskų paimdavo supirkėjai.

„Pieno kainos dabar labai kritusios, tačiau vis tiek gaudavome šiek tiek pajamų. Dabar patiriame ir nuostolių – gydomasis tepalas kainavo 44 litus, antibiotikai – 22 litus“, – guodėsi J. Malinauskas.

Įtaria vietinius

Sužeisto galvijo šeimininkas neabejoja, kad bėdų pridarė naktiniai brakonieriai.

„Dabar vyksta elnių vestuvės. Jie staugia per naktis ir poruojasi. Manau, kad brakonieriai ieškojo elnių. Bet tie brakonieriai buvo tikri skystapročiai. Jie turėjo suprasti, kad pateko į ganyklą – teritorija aptverta elektriniu piemeniu, netoli karvės stovėjo didžiulė metalinė statinė“, – sakė J. Malinauskas.

Jis pabrėžė neblogai pažįstantis šiose apylinkėse besilankančius medžiotojus ir įtaria, kas konkrečiai galėjo šaudyti ganykloje: „Pamiškėse čia visur stovi medžiotojų bokšteliai. Visi medžiotojai atvažiuoja į bokštelius ir po laukus jie niekada nesivažinėja. O mano karvę sužeidę brakonieriai išvažinėjo visus laukus. Įtariu, kas jie, ir apie tai pranešiau policininkams. Pasakiau jiems konkrečias pavardes. Mano įtarimus patvirtino ir medžiotojai – tai gali būti apylinkėse pagarsėję brakonieriai. Tikiuosi, kad policija juos išaiškins“, – vylėsi J. Malinauskas.

Žinia apie aptvertoje ganykloje pašautą karvę sukėlė šurmulį visoje apylinkėje. Į redakciją skambinę žmonės sakė, kad dėl nuolatinių medžioklių jaučiasi nesaugūs.

„Netoli Godlaukio dažnai aidi šūviai. Kartais net baisu darosi. Ar jie nepataikys vieną kartą į žmogų“, – nerimavo į redakciją paskambinusi skaitytoja. Sužeistos karvės šeimininko įsitikinimu, legalūs medžiotojai yra patikimi ir kvailysčių tikrai nepadarys, tačiau iš brakonierių galima laukti bet ko.

Beragių veislė

J. Malinauskas neabejojo, kad brakonieriai jo karvę palaikė elnio patele. „Rujojantys elniai dabar nuolat laksto po laukus. Matyt, todėl brakonieriai naktį po laukus ir važinėjo. Jie turbūt pašvietė ir pamatė pievoje gulintį gyvulį. Gyvulio akys naktį blizga taip pat kaip ir laukinio. Karvė – be ragų, ruda, tai jie turbūt ir palaikė ją elniu. Elnių patelės juk irgi be ragų. Bet brakonieriai daug nemąsto, jie nekreipia dėmesio į taisyklę – neįsitikinęs nešauk“, – neslėpė apmaudo J. Malinauskas.

J. Malinausko prielaidoms linkęs pritarti ir karvės gydymu besirūpinantis veterinaras A. Dirmeikis.
„J. Malinausko karvė yra vadinamosios limuzinų veislės – jos yra be ragų, rudos, tad labai tikėtina, kad tamsoje šiuos gyvulius galima supainioti su elniais“, – svarstė veterinaras.

Policijos pareigūnai pabrėžė, kad šiuo metu tikslinamos įvykio aplinkybės.
„Kol kas dar neaišku, kaip šį įvykį vertinti – kaip turto sugadinimą ar kaip medžioklės taisyklių pažeidimą“, – sakė Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Kęstutis Užemeckas.

www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą