Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vieneriais metais „per senas“ elnias medžiotojui uždirbo beveik 20 tūkst. litų baudą

Turinys:

Panevėžio regiono Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusių metų lapkričio pabaigoje gavo pranešimą, kad netoli Naujamiesčio miestelio Berželių miške Panevėžio rajone vykstant medžioklei su varovais nušautas taurusis elnias. Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės reglamentuoja, kad varant leidžiama medžioti tauriųjų elnių antramečius patinus. Dėl šio įvykio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko specialų patikrinimą.

Nuvykę į įvykio vietą, pareigūnai vizualiai įvertino nušauto tauriojo elnio ragų struktūrą, kuri rodė, kad žvėris nėra antrametis. Tačiau aplinkosaugininkams reikėjo daugiau nei mėnesio tam įrodyti.

Paruošus apžiūrai tauriojo elnio patino galvos ir apatinio žandikaulio trofėjų buvo kreiptasi į Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą dėl gyvūno amžiaus nustatymo. Universiteto specialistai ekspertizės išvadoje nurodė, kad tai – trečiametis tauriojo elnio patinas.

Už Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą medžiotojui selekcininkui A.L. skirta 500 Lt administracinė nuobauda ir pateikta žala padaryta laukinei gyvūnijai 19 110 Lt.

Tai – skaudi bauda už legalioje medžioklėje sumedžiotą laimikį, tačiau aplinkosaugininkai primena, jog medžiotojai privalo saugoti aplinką, tausoti gamtos išteklius ir nepažeisti Lietuvos Medžioklės įstatymo reikalavimų.
Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą