Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vėl siūloma leisti medžioti su naktiniais taikikliais ir duslintuvais

Turinys:

Šią savaitę tokias numatančias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas įregistravo įvairioms Seimo frakcijoms priklausančių parlamentarų grupė, kurioje – Jonas Jarutis, Andriejus Stančikas, Valentinas Bukauskas, Sergejus Jovaiša, Viktoras Rinkevičius, Remigijus Žemaitaitis, Alfredas Stasys Nausėda, Rimantas Sinkevičius, Juozas Imbrasas, Artūras Skardžius ir kiti.

Įstatyme siūloma įteisinti, kad medžioklei duslintuvus ir naktinius taikiklius gali įsigyti ir turėti teisę medžioti turintys asmenys. Pagal siūlomą projektą, fizinis asmuo jam priklausantį duslintuvą, naktinį taikiklį kartu su B ar C kategorijos ginklu jam dalyvaujant gali laikinai perleisti naudoti kitam asmeniui medžioklės metu. Taip pat siūloma numatyti, kad subjektas, turintis licenciją nuomoti ginklus, turi teisę medžioklei nuomoti ne tik B ir C kategorijų medžioklinius ginklus, bet ir duslintuvus bei naktinius taikiklius.

Pasak parlamentarų, parengti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas paskatino pavojingos šernų platinamos užkrečiamos ligos – afrikinio kiaulių maro – suvaldymo sunkumai. „Šernų populiacijos gausos sumažinimas būtų lengvesnis, jeigu šiuos didžiąja dalimi naktinius gyvūnus būtų leidžiama medžioti su naktiniais taikikliais ir duslintuvais, kurie pagal dabar galiojančias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatas yra draudžiami civilinėje apyvartoje, taigi ir medžioklėje“, – sako projekto autoriai.

Aplinkos ministerijos sudaryta Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba šių metų rugsėjį svarstė naktinių taikiklių ir duslintuvų naudojimo medžioklėje klausimus, ypač galimybes juos panaudoti valdant šernų populiaciją, taip pat reguliuojant invazinių ir kitų plėšriųjų žvėrių, kurių medžioklė naudojant tokias priemones nėra uždrausta tarptautiniais susitarimais, gausą. Didžioji dalis posėdžio dalyvių pasisakė už tai, kad būtų svarstomos galimybės pakeisti įstatymais nustatytą reguliavimą, kad naktiniai taikikliai ir duslintuvai būtų leidžiami naudoti medžioklėje apibrėžtomis, ribotomis sąlygomis.

„Europos Sąjungos afrikinio kiaulių maro valdymo strategijoje valstybėms narėms rekomenduojama kaip papildomą šios ligos valdymo priemonę taikyti šernų populiacijos gausos reguliavimą naudojant naktinius taikiklius ir duslintuvus. Tai turi būti atliekama, atsižvelgiant į nacionalinę teisę. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pateiktais duomenimis, Latvija, Lenkija, Estija, Čekija, Prancūzija, Belgija ir Vengrija leidžia naudoti naktinius taikiklius ir duslintuvus reguliuojant šernų gausą“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Galiojantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas naktinius taikiklius ir duslintuvus priskiria A kategorijos ginklų priedėliams ir draudžia jų civilinę apyvartą, o išimtis suteikta tik siauros, specifinės specializacijos subjektams. Įsigyti naktinius taikiklius ir duslintuvus suteikiama teisė šaulio tarnybai.

Respublika.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • Eilinis
  Posted 2019.10.27 at 08:08

  Gaila kad valdžios vyrai jau medžioja su šitais prietaisais ir medžioklė tampama žvėrių skerdimu o aplinkosauga visai nieko nedaro ne taip kaip buvo prie Mazuronio. Mažeika tai visiškai netinka šiam postui jam tik eilėraščius rašyti apie varpas.

  12
  8
 • ROMAS
  Posted 2019.10.25 at 19:13

  KODEL DELSIAMA ITEISINTI TAI KA IR TAIP PUSE MEDZIOTOJU TURI IR NAUDOJA NAKTINIS TAIKIKLIS UZTIKRINA KOKYBISKA MEDZIOKLE ZINOMA SIO YSTATYMO PRIEMIMAS LABAI PAPLONINS AA INSPEKTORIU PINIGINES

  28
  9
 • Giedrius
  Posted 2019.10.25 at 15:41

  Tai vėl gryšim į tuos laikus kai nebebus ką medžioti. Ponai nebesugeba sumedžioti šernų- nejuokinkit. Kas valdo pinigus tas daro ir įstatymus kokių kam reikia. Pasižiūrėkit kas vyksta medziokles srityje buvo Patikrinta per akciją medziokle apie 100 medžiotojų iš jų 20 pažeidimų ir kokie pažeidimai šiurkštus. Kas daro pažeidimus ponai ponai ponai. Ponai ministrai ir kiti patarėjai visi gudruciai medžioja su nenaudeliais. Nori pasidaryti ir viską įsiteisinti. Sėkmės ir skanaus.

  11
  51

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą