Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vasaros pabaigoje vilkai jau išbadėję

Turinys:

Pagal ankstesnių šios vasaros išpuolių braižą medžiotojai matydavo, kad žvėrys į medžioklę eina vedini instinkto mokyti to meno savo vaikus. Dabar gi jau pilkiai be jokių ceremonijų savo aukas suėda iki paskutinio, palieka tik nagelius. Antpuoliai vis kartojasi

Anykščių krašte, Andrioniškio seniūnijoje, vilkai vėl paliko kruviną pėdsaką.
Prieš kelias dienas netoli Kupiškio ir Anykščių rajonų ribos esančiame Mikierių kaime buvo papjauta ėriavedė avis.
Pamiškėje gyvenantys kaimiečiai prie namų esančioje ganykloje nakčiai buvo palikę 4 avis.

Medžiotojai mano, kad šįsyk pilkiai nemokė jaunų vilkiukų, tiesiog traukė į medžioklę. Iš papjautos avies buvo belikę, anot jų, tik nageliai.

Pilkiai atsliūkino iš šalia esančios Šimonių girios.
Anykščių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Virmantas Velikonis sakė, kad tai jau devintas vilkų antpuolis rajone. Iš viso jų krašte papjautos 28 avys. Ūkininkai nurodė patyrę 2,9 tūkst. eurų nuostolių.

Jau rašėme, kad prieš dvi savaites gretimos Svėdasų seniūnijos apylinkėse, irgi besiribojančiose su Šimonių giria, buvo išguldyta 16 avių.

Visur vien nuostoliai
Vilkai siautėjo ir kituose rajonuose.
Kupiškio savivaldybės Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Beleckienė sakė, kad per du mėnesius buvo papjauti du veršiai.

Birželio pradžioje vieną gyvulį vilkai sudorojo Skapiškio seniūnijos Mirabelėlio kaime, o antrąjį prieš savaitę sudraskė Šimonių seniūnijos Adomynės kaime.

Čia irgi pilkiai aiškiai atklydo iš Šimonių girios. Juk ne veltui sakoma, kad vilką peni kojos. Jam vienas juokas per dieną įveikti 50 kilometrų.

Rokiškio savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė irgi apgailestavo, kad vilkai jų kraštui pridarė nemažų nuostolių. Trys ūkininkai Kamajų, Kriaunų ir Panemunėlio seniūnijose neteko 16 avių ir dviejų ožkų.

Tik viename rajone žvėrys nepasidarbavo
Pasvalio savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Justas Zabėla sakė, kad prieš 3 savaites Daujėnų seniūnijoje, Girsūdų kaime, vilkai sudraskė veršiuką.

Plėšrūnai buvo alkani, tad beveik iš karto surijo pusę grobio.
J.Zabėla pats yra medžiotojas, tada jis bandė sekti žvėrių pėdsakais. Žemėje gerai buvo įsispaudusios dviejų stambių vilkų ir kelių smulkesnių pėdos.

Taip medžiotojas išsiaiškino, kad gauja buvo atklydusi iš netoli esančio Žoliškių miško. Ten kiek anksčiau jis buvo užtikęs vilkų irštvą.
Biržų savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo Stepono Staškevičiaus žiniomis, prieš mėnesį Vabalninko seniūnijoje buvo papjauta telyčaitė, o prieš dvi savaites Parovėjos seniūnijoje vilkai sudraskė aviną.

Panevėžio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis džiaugėsi, kad bent jau jų krašte vilkai ūkininkams nuostolių nepridarė.


Šaltinis žurnalas “Panskliautas.lt
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą