Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Varovą nušovęs medžiotojas iš Kėdainių nuteistas lygtinai

Turinys:

Per medžioklę varovą nušovęs kėdainietis medžiotojas nuteistas ketverių metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams, pranešė prokuratūra.

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį baigė nagrinėti prieš dvejus metus Josvainių miške įvykusią nelaimę, kai dėl neatsargiai paleisto šūvio mirė varovas.

Už tai nuteistam 47 metų kėdainiečiui K.G. taip pat skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – dvejus metus uždrausta laikyti ir nešioti ginklą bei medžioti, nutarta konfiskuoti graižtvinį medžioklinį šautuvą ir šaudmenis. Jie bus perduoti Ginklų fondui.

Anot prokuroro Aurelijaus Navicko, kėdainiškis paleido šūvį, prieš tai neįsitikinęs, ar jis nebus pavojingas kitiems asmenims.

Neatsargiai medžiotojo paleista kulka kliudė varovą ir atėmė žmogaus gyvybę, todėl ši nusikalstama veika kvalifikuota ir patvirtinta teismo verdiktu kaip neatsargus žmogaus gyvybės atėmimas.

Medžioklės taisyklės leidžia šauti į varovų pusėje esantį žvėrį ar paukštį tik įsitikinus, kad šūvis bus nepavojingas varovams.

Tuo metu, K.G., bylos duomenimis, iš graižtvinio medžioklinio ginklo tris kartus šovė į iš miško, už varovų nugarų, išbėgusius žvėris. Vieno šūvio kulka įskriejo į mišką ir pataikė varovui į pakaušį.

Nuteistajam priteisti ieškiniai nukentėjusiesiems – nužudytojo motinai teks atlyginti 10 tūkst. 517 litų turtinės ir 30 tūkst. litų neturtinės žalos, seseriai – 1260 litų turtinės ir 7 tūkst. litų neturtinės, trejų metų sūnui iki pilnametystės – 46 tūkst. 305 litų turtinės ir 20 tūkst. litų neturtinės žalos.

Šaltinis: www.kaunodiena.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą