Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išleido precedento neturintį įsakymą

Turinys:

Isakymas-1
Isakymas-2

296Eugenijus Tijušas
Gerbiami kolegos, vakar Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išleido precedento neturintį įsakymą B1-132 (prisegta), kurio nuostatos grubiai pažeidžia mūsų, teisėtų medžioklės plotų naudotojų, mokančių valstybei mokesčius ir vykdančių visus medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo leidimų reikalavimus, teises.
Šis įsakymas numato prievolę bet kokiam žemės sklypo savininkui, uždraudusiam jame medžioti, be jokių apribojimų naikinti šernus, nederinant to su teisėtais medžioklės plotų naudotojais.
Iki šiol VMTV kvietė mūsų Draugiją bendradarbiauti ir konsultuodavosi, prieš priimdama sprendimus. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija irgi ragino savo narius bendradarbiauti. Įsakymas B1 – 132 priimtas, ne tik nesikonsultavus su mumis, bet ir nesuderinus jo su Aplinkos ministerija. Vakar paviešintas įsakymas jau sulaukė ne tik mūsų, medžiotojų bendruomenės ir gamtosaugininkų neigiamos reakcijos, bet ir rajoninių VMVT tarnybų darbuotojų kritikos.
Visiškai voluntaristinis VMVT valdininkų įsakymas, neparemtas jokiais argumentais, kaip gali prisidėti prie Afrikinio kiaulių maro prevencijos, ne tik pažeidžia medžioklės plotų naudotojų teises, bet ir skelbia visuomenei (Lietuvoje yra apie 900 000 žemės savininkų) beprecedentį kvietimą – naikinti šernus. VMVT įsakymo nuostatos prieštarauja ir Laukinės gyvūnijos, ir Medžioklės įstatymams, skatinantiems visuomenę atsakingai valdyti laukinių gyvūnų populiacijas ir naudoti jų išteklius. Akivaizdu, kad už šio įsakymo kyšo kelių dešimčių žemės savininkų, svajojančių savo žemėje laisvai medžioti, ausys.
Vienintelis būdas pasipriešinti tokiems VMVT valdininkų veiksmams – viešinti jų absurdiškumą ir nekompetenciją. Paraginkite savo draugijų medžiotojus, kuo aktyviau ginti savo interesus.

Taip pat skaitykite: Lietuvos miško savininkų asociacijos pareiškimas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą