Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

V.Mazuronis: medžiotojai – didžiausi gamtos ir gyvūnijos draugai

Turinys:

Penktadienį GRYNAS.lt vaizdo konferencijoje viešėjo Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Jis jau pagarsėjo griežtais sprendimais kovojant prieš brakonierius: baudos už žalą gamtai neteisėtai medžiojant žvėris ar gaudant žuvis padidintos iki 10-ies kartų, aplinkosaugininkams pavesta konfiskuoti ir pažeidėjų valtis.

Kokiomis dar bausmėmis numatoma gąsdinti brakonierius? Ar tūkstantinės baudos duos rezultatų, kai dalis pažeidėjų gyvena suklypusiose kaimo sodybose ir niekur nedirba?

Tokius klausimus ministrui uždavė skaitytojai.

Uolūs aplinkosaugininkai uždirbs daug
Vienas iš jų svarstė, jog po išaugusių baudų brakonieriai tiesiog pradės aktyviau siūlyti kyšius aplinkosaugininkams.

„Baudų padidinimas tai tik pirmas žingsnis. Toliau kursime sistemą, kurioje kontroliuojantiems žmonėms bus ekonomiškai nenaudinga imti kyšius. Dabar diskutuojam apie materialinės žalos atlyginimo formas, tiems, kurie gaudo brakonierius, panaudojant už baudas ir ateityje už konfiskuojamas transporto priemones gautas lėšas. Manau tai bus išeitis“, – svarstė Aplinkos ministras.

Kitas skaitytojas nekantraudamas teiravosi, kada gi pagaliau bus pradėti konfiskuoti prabangūs brakonierių automobiliai.

Medžiotojus laikau didžiausiais gamtos ir gyvūnijos draugais, kurie ne tik medžioja, bet globoja, maitina ir prižiūri gyvūnus.
V. Mazuronis

„Ministerijoje jau baigiami ruošti atitinkamų įstatymų pakeitimai apie privalomą konfiskavimą tiek brakonieriavimo įrankių, tiek automobilių, su kuriais vykstama į brakonieriavimo vietą. Seimui (šiuos įstatymų projektus, – red. past.) pateiksime kovo mėnesį. Noriu tikėti, kad Seimas greitai ir be trukdžių tas pataisas priims,“ – vylėsi V. Mazuronis.

Brakonieriai sulauks baudžiamosios atsakomybės?
Paklaustas, kokie dar veiksmai planuojami kovojant su brakonieriais jis teigė, jog būtina tobulinti aplinkosaugos kontrolės mechanizmą ir kontroliuojančių darbuotojų atsakomybę.

„Tikrai būtų gerai didinti ir žmogiškuosius resursus, tačiau čia atsiranda pinigų problema. Darom ir darysim viską ką galime ir visomis kryptimis“, – žadėjo ministras.

Konferencijoje jis sulaukė klausimų ir iš aplinkosaugos pareigūnų. Vienas jų skundėsi, jog baudžiant pažeidėjus tenka užpildyti gausybę blankų, kas erzina ir brakonierius, ir aplinkosaugininkus verčia gaišti sulaikymo vietoje.

V. Mazuronis žadėjo, jog bus siekiama suvienodinti baudimo tvarką kelių eismo taisyklių ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidėjams. Tuomet biurokratizmo likti neturėtų.

Dar vienas skaitytojas prisiminė pajamų ir turto neturinčių brakonierių problemą. Tokie žmonės tiesiog gyvena iš brakonieriavimo ir į eilę besirikiuojančios administracinės baudos jiems – nė motais. Net jei jos – tūkstantinės.

Skaitytojas Antanas siūlė ne pirmą kartą sugaunamiems brakonieriams taikyti baudžiamąją atsakomybę.

V. Mazuronis tikino jau davęs ministerijos teisininkams užduotį peržiūrėti teisės aktus ir įvertinti galimybę pakeisti baudžiamąjį kodeksą. Jis pritarė nuomonei, jog susikaupus didesniam kiekiui nesumokėtų baudų pažeidėjas turėtų būti baudžiamas laisvės atėmimu.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą