Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

V. Mazuronis baudas brakonieriams siūlo didinti dešimt kartų

Turinys:

Suįžūlėjus brakonieriams, baudas už neteisėtą žvėrių medžioklę reikia didinti ne mažiau kaip dešimt kartų, sako naujasis aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Pasak jo, nuskambėjęs įžūlaus brakonieriavimo atvejis, kai per vieną vakarą Šiaulių rajone nušauta dešimt elnių ir trys stirnos, verčia imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant apsaugoti mūsų šalies laukinės gyvūnijos išteklius.

„Toks barbariškas elgesys jokiu būdu negali būti toleruojamas. Jei brakonieriai taip suįžūlėjo, vadinasi, jų negąsdina dabar galiojančios baudos. Todėl jas būtina didinti. Ir ne kartais, o dešimtimis kartų. Kito kelio nėra, nes šiandien nelegaliai sumedžioti žvėrį ir sumokėti už tai baudą kainuoja pigiau, nei nusipirkti mėsos turguje“, – Aplinkos ministerijos pranešime cituojamas V. Mazuronis.

Ministras atsakingiems Aplinkos ministerijos darbuotojams nurodė skubiai parengti reikiamus teisės aktų pakeitimus, numatančius, kad tarifai už neteisėtai sunaikintus gyvūnus būtų padidinti ne mažiau kaip dešimt kartų.

Bazinis tarifas už nelegaliai sumedžiotą briedžio patiną bei taurųjį elnią siekia 1750 litų. Už šerną bei stirną – 500 litų, už vilką – 300 litų, už bebrą – 100 litų.

Aplinkos ministerijos vadovas pareikalavo pateikti visą informaciją apie praėjusį penktadienį Vinkšnėnų kaimo laukuose įvykusią medžioklę – apie joje dalyvavusius asmenis, aplinkybes, tyrimo eigą, o taip pat apie brakonieriavimą tiriančių Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnų veiksmus.

Gruodžio viduryje Šiaulių policija sulaikė ir į areštinę uždarė tris brakonierius, kurie per vieną naktį nušovė dešimt elnių ir tris stirnas.

Demaskuoti brakonierius padėjo vienas Vinkšnėnų kaimo ūkininkas. Pastebėjęs lauke gulintį nušautą elnią, ūkininkas paskambino Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnams.

lrytas
Šaltinis: Lrytas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

6 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą