Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

V.Jukna: kiaulių maro klausimas bus keliamas Briuselyje, Lietuva prašys apie 20 mln. eurų

Turinys:

Lietuva Europos Komisijai (EK) iki vasario vidurio pateiks duomenis, kokie galimi Lietuvoje užfiksuoto afrikinio kiaulių maro nuostoliai. Lietuva prašys EK beveik 70 mln. litų finansinės paramos kovai su maro užkratu.
„Esame suderinę, kad šį klausimą kelsime Europos Tarybos (žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje – BNS) metu, kur dalyvaus abu komisarai – žemės ūkio Čološas (Europos Sąjungos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dacianas Ciolosas ir veterinariją kuruojantis Borgas (ES sveikatos komisaras Tonio Borgas – BNS), įvertinant galimus kompensavimo mechanizmus ir patirtus nuostolius“, – antradienį susitikime su Konservatorių frakcija Seime pranešė V.Jukna.

Pasak ministro, iki vasario 15 dienos Lietuva EK pateiks visus skaičiavimus, kiek reikia lėšų, sprendžiant kiaulių maro problemą, bei galimų nuostolių kompensavimo sumą. Susitikimas Briuselyje turėtų įvyks vasario 17 dieną.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius Seime žurnalistams sakė, kad Briuselio bus prašoma skirti apie 20 mln. eurų – lėšos būtų skirtos ne tik apsauginei tvorai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kuri kliudytų gyvūnams kirsti sieną, bet ir kitoms priemonėms.

„Vėl grįžtame prie dėl tvoros – tas įtraukta, dabar tokia tvirtesnė tvora, gaunasi didesnė suma. Dėl angaro statybos, kad būtų galima atlikti tokią stacionarinę visų sieną kertančių mašinų dezinfekciją, dėl kritusių gyvūnų deginimo krosnių. Laboratorinių įrengimų padidinimas, veterinarinėms išlaidoms“, – po susitikimo su konservatorių frakcija teigė J.Milius.

Pasak jo, tvorą statyti dar nėra vėlu.

„Tas judėjimas yra nuolat ir mes negauname informacijos apie situaciją kaimyninėje valstybėje (Baltarusijoje – BNS). Pavyzdžiui, mūsų žmonės jau trys metai matydavo laužus, gyvūnų naikinimus, bet oficialios informacijos mes niekada neturėjome“, – teigė J.Milius, prognozuojantis, kad tvora padėtų apsisaugoti ir nuo Rusijoje plintančios galvijų snukio nagų ligos.

Apie galimybę pasienyje įrengti tvorą buvo kalbama dar pernai, tačiau EK atmetė brangiausią Lietuvos pasiūlytą projektą. Skaičiuota, kad tvora su Baltarusija kainuotų apie 10 mln. eurų (34,5 mln. litų).

Aptikus afrikinį kiaulių marą, sausio pabaigoje ekstremali situacija paskelbta Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų ir Druskininkų savivaldybėse.

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nurodyta pakartotinai kreiptis į EK dėl finansavimo žvėrių migraciją stabdančiai tvorai prie sienos su Baltarusija. Manoma, kad būtent iš šios šalies šernai pernešė maro užkratą.

BNS

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą