Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Užregistruotas svarbus ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projektas

Turinys:

Šiandien dvidešimt devyni Seimo nariai užregistravo Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Pakeitimų tikslas legalizuoti naktinio matymo taikiklių naudojimą civilinėje apyvartoje. Stebint pastaruosius įvykius Europos pasienyje, tokios iniciatyvos yra sveikintinos ir savalaikės. Belieka tikėti, kad didžioji dalis Seimo narių supranta šių pataisų svarbą ir reikalingumą.

Teikia Seimo nariai: Arvydas Pocius, Laurynas Kasčiūnas, Valdas Rakutis, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus, Audrius Petrošius, Andrius Kupčinskas, Jonas Gudauskas, Justinas Urbanavičius, Algirdas Stončaitis, Juozas Varžgalys,Remigijus Žemaitaitis, Andrius Palionis, Tomas Bičiūnas, Jonas Pinskus, Andrius Mazuronis, Valentinas Bukauskas,Artūras Skardžius, Edmundas Pupinis, Valdemaras Valkiūnas, Kazys Starkevičius, Jurgita Sejonienė, Paulė Kuzmickienė,Sergejus Jovaiša, Irena Haase, Dalia Asanavičiūtė, Paulius Saudargas, Vytautas Juozapaitis, Algis Strelčiūnas.

Nuoroda į Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą.

Nuoroda į lyginamajį variantą.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 73

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

13 Komentarai

 • Ūkininkas
  Posted 2022.04.19 at 09:15

  Negali padaryti viską iš karto, vaidina ,kad jie dirba .Pirmiausiai duslintuvai reikalingai nes tai sveikata.Gavau vidinės ausies uždegima tai nuo triukšmo tai dabar net vaikščioti negaliu.Diletantai pusiau dirba, ar matėt ukrainos kovotoja be ausinių?

 • Kostas
  Posted 2022.03.31 at 10:55

  Visi kalbame apie medžioklę su naktinio matymo optika – seniai reikėjo leisti ir optiką, ir būtini garso slopintuvai. Gi kaimo žmogus miega, o vidurnaktį jį pažadina trenksmas. Tas įstatymo pakeitimas būtinas ne tik dėl medžioklės, bet ir dėl valstybės saugumo. Su naktinio matymo optika ir solidžiame amžiuje esantis medžiotojas bus naudingas, jei į mūsų šalį įkels koją koks neprietelius.

  18
  1
 • Vytautas
  Posted 2022.03.21 at 19:15

  Naktinių prietaisų įteisinimas, panaikintų laukinių gyvūnų galimybę pasislėpti tamsos priedangoje ir atimtų iš medžiotojo azartą ir tykojimo džiaugsmą, o gyvūnams tai butų 100% mirtis. Prisiminkime, kai buvo medžiojama tik lygiavamzdžiais šautuvais, bet medžiotojai laimikiais nesiguodė. Dabartiniu metu ginklai tobulėja, šaudymo atstumai didėja ir žmogui niekada nėra gana, manau, kad čia tiktų posakis “Dievas davė žmogui protą, bet nedavė suvokimo, kada gana.

  6
  46
  • Egis
   Posted 2022.03.21 at 19:55

   Matau,kad tamsta esate visiškas diletantas medžioklės sritį. Tie taikikliai reikalingi visai ne dėl mėsos gausos o tam, kad medžioklė taptų humaniška. Kad kuo mažiau būtų žalojami žvėrys.Pats medžioju nuo 1987m. ir puikiai žinau kaip medžiojome su tais lygiavamzdžiais, nes graižtvų turėti neleido. Tai diena ir naktis. Atsirado graižtviniai,bet žvėrių tik pagausėjo.Reiškia ne priemonės reguliuoja žvėrių gausą o medžiotojų sąmoningumas. Priemonės tik padeda tą procesą padaryti kiek įmanoma humaniškesnį. To medžiotojai ir siekia. Tik tiek.

   56
   2
  • Petras
   Posted 2022.04.20 at 18:50

   Kai buvo medžiojama tik lygiavamzdžiais, visa žvėrina turėjo būti pristatoma valstybei ir žvėrių buvo žymiai mažiau, todėl ir sumedžiojama buvo nedaug, be to ir medžiotojų buvo perpus mažiau. Dabar žvėrių žymiai daugiau turime, nors medžiojame su graižtiniais šautuvais.

 • Saulius
  Posted 2022.03.17 at 11:38

  Naudojant naktinio matymo priemones medžioklėje, padidėtu galimybė geriau apžiūrėti žverį, įvertinti, atlikti taiklų šuvį. Matau tik pliusus.
  Šiandien Naudojant prožektorius, dažnai (praktiškai visada) apšviečiamas žvėris bėga. O šaudant bėgantį žverį mažai šansu pataikyti jo nesužeidus, kas padidina tikimybę žveriui kankintis nuo sužeidimu. Matau labai tvirtus medžioklės etikos prieštaravimus. Ko tikrai nebūtų suteikus leidimus įsigyti ir naudoti naktinio matymo taikiklius. Mano tokia nuomonė.

  58
  1
 • Paulius
  Posted 2022.03.16 at 17:39

  Kodėl daryti pusinį veiksmą? Vienu kartu braukite iš draudimų ir duslintuvus! Sutaupysime pinigų, laiko, bus mažiau erzelynės visuomenėje. Gal politikai-populistai ir praras kovos lauką, bet tai jau jų problema.

  29
  2
 • Kodis
  Posted 2022.03.16 at 13:22

  Jeigu leidžiama tam tikrų medžiojamųjų žvėrių medžioklė pašviečiant prožektoriumi, tai nematau priežasties, kodėl reikia drausti naktinio matymo taikiklius būtent tų pačių žvėrių medžioklei. Šaunat žvėrį prožektoriaus šviesoje yra nemaža tikimybė jį sužeisti – išsigandęs šviesos šaltinio žvėris (šernas) dažniausiai juda. Naudojant gi naktinio matymo taikiklį išrenkamas tinkamas sumedžioti žvėris (vykdoma teisinga selekcija) ir be streso nuspaudžiamas nuleistukas, ko pasekoje žvėris dažniausiai krinta vietoje arba netoli nubėga. Jei kažką gąsdina mintis, kad padidės brakonieriavimas, tai galiu patikinti, kad “sėkmingai” brakonieriauti galima ir prožektoriaus pagalba….

  47
  2
  • Valdas
   Posted 2022.03.17 at 14:27

   O ir dabar kas brakonieriauja tai juos turi

   23
   3
 • valdas
  Posted 2022.03.16 at 11:26

  Medžioklei to nereikia. Turi būt tai, kad žvėris turėtų irgi galimybę išsigelbėti…

  6
  59
 • Jonas
  Posted 2022.03.15 at 21:45

  Sveiki, pakomentuokit kas išmanot ką tai keistų mums medžiotojams?

  4
  4
  • Egidijus
   Posted 2022.03.16 at 13:38

   Ką tai keistu? Keistas klausimas iš medžiotojo. Elementaru. Medžioklė taptu humaniškesnė. Normaliam medžiotojui tai labai svarbus aspektas.

   50
   3
  • Valdas
   Posted 2022.03.17 at 14:29

   Nesuklyskit, dabar tik siūlomi pakeitimai ginklu ir šaudmenų kontrolės įstatyme, apie medžioklę bus galima diskutuot kai bus svarstomi MT pakeitimai

   13
   1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą