Praeitą savaitę paskelbėme apklausą “Už kurią partiją planuojate balsuoti šių metų rinkimuose į Lietuvos Respublikos seimą?” kur medžiotojai galėjo pareikšti savo nuomonę, už ką planuoja balsuoti rinkimuose į Lietuvos Respublikos seimą, kurie įvyks 2020 spalio 11 dieną.
Balsavime sudalyvavo daugiau respondentų nei reikėjo pagal imtį nuo 30 tūks. medžiotojų. Kaip matote iš gautų rezultatų, didžioji dalis respondentų nėra apsisprendę už ką atiduos savo balsą. Šioje vietoje politinės partijos galėtų parodyti daugiau iniciatyvos, kad atkreipti į save dėmesį.
Antroje vietoje matome “Lietuvos socialdemokratų partija”. Jei pasižiūrėsime į šios partijos kandidatų sąrašą, trečiu numeriu eina Linas Jonauskas. Šis kandidatas į seimo narius ne kartą neigiamai yra pasisakęs apie medžiotojus, aktyviai palaiko “žaliuosius” ir greičiausiai taiko į aplinkos ministro kėdę. Medžiotojų, o gal reikėtų sakyti ūkininkų atstovas, Jonas Talmantas sąraše tik šešiasdešimt penktas. Jei žiūrėti iš medžiotojo pusės, reikėtų rimtai pagalvoti ar atiduoti savo balsą už šią partiją.
Trečioje vietoje “Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai”. Šios partijos atstovė ir Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė, jau spėjo sužibėti medžiotojų padangėje. Po plačiai nuskambėjusios istorijos su neteisėtai sumedžiotu stumbru, ji užregistravo Medžioklės įstatymo IX-966 5 ir 14 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo medžiotojai turėjo būti įpareigojami ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos, pateikti informaciją apie medžioklę, kurioje, be kita ko, nurodyti medžioklėje dalyvavusio medžiotojo duomenys, o Aplinkos ministerija turėjo užtikrinti informacijos apie medžioklę paskelbimą viešai per 5 darbo dienas.
Ketvirtoje vietoje “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga”. Čia manau komentarų nereikia, viską ir patys puikiai žinote. Noriu paraginti politines partijas padirbėti prie savo rinkimų programų, bei nepamiršti medžiotojų kurie yra didelė visuomenės dalis.
[totalpoll id=”34632″ screen=”results”]
6 Komentarų
Pasirinkimas padarytas
Išrinkti Lietuvos Respublikos Seimo nariais 2020-2024
https://rezultatai.vrk.lt/?srcUrl=/rinkimai/1104/2/1744/rezultatai/lt/rezultataiIsrinktiNariai_rus-P.html
Ramutis
Mano manymu neigemam medziotoju ivaizdziui padejo sajungu Gamta Suduva ir kt. sukurimas .jos skaldo LMZD.
stebėtojas
Kaip galima suskaldyti tai, kas realiai savaime suįro, subyrėjo dėl stagnacijos ir nesugebėjimo įsiklausyti, išgirsti, suprasti, įvertinti bei pasidaryti išvadas apie dabartį, iššūkius bei laiko diktuojamas užduotis? Nustebinote, kaip kadaise vienas iš prezidentų pareiškęs: “aš nekaltas, kalta- aplinka”. Jūs gal dar ir savo kaimynus kada nors apkaltinkite dėl savo asmeniškų nesutarimų darbe arba šeimoje 😀
strielčius
Pasižiūrėjus į politinių partijų priešrinkiminį išreitingavimą medžiotojų tarpe norisi paklausti, o ką konkretaus ir veiksmingo kolektyviai padarė medžiotojų naudai visos tos partijos, gavusios apklausoje daugiau negu 5 % medžiotojų ir jiems prijaučiančiųjų balsų?
Lietuvos socialdemokratų partija 16.30%
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai 13.48%
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 11.70%
Darbo partija 5.48%
Už ką konkrečiai? Kokius įstatymus jos iniciavo medžiotojų naudai? Kokius įstatymus priėmė? Kokiais veiksmais jos gynė ir ar apgynė medžiotojus?
Kol kas už medžiotojų interesus kartas nuo karto viešai pasisako liberalas Simonas Gentvilas. Už tai jam asmeniškai jaučiu pagarba. Tačiau ką tokio medžiotojų labui naudingo padarė visa Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcija ir partija? Kol kas nesimato ir nesigirdi.
Jeigu būtų klausimas kokio reitingo už savo asmenines pastangas apginti medžiotojų teises nusipelnė seimo narys Simonas Gentvilas, tai 5.78%, turint omenyje, kad jis bene vienintelis nuosekliai kovoja, – pasityčiojamai žemas įvertinimas.
O gal šios apklausos rezultatas kaip sykis ir parodo tokį
medžiotojų bendruomenės nesusivokimo ir susiskaldymo lygį, kuris suteikia politikams teisę nevertinti mūsų rinkiminio potencialo?
Kaip atrodo kitiems?
adv. Arūnas Marcinkevičius
Įdėmiai stebint pastarosios Seimo kadencijos įstatymdavystės procesą bei atskirų parlamentinių partijų frakcijų, o taip pat individualių politikų konkrečius veiksmus teisės aktų leidyboje, skelbiami apklausos rezultatai suponuoja esminį reikšminį klausimą: ką būtent atspindi tokio pasirinkimo rezultatai?
Ar jie tikrai atspindi kažkurių parlamentinių partijų skirtą dėmesį, veiksmingas pastangas ir/ar konkrečius teisės aktus, priimtus kokioms nors, konkrečioms medžiotojų teisės apginti ar teisėtiems medžiotojų interesams ir lūkesčiams racionaliai apsaugoti?
Jei taip, tai kieno gi ir kokius būtent, konkrečiai paėmus, būtų galima viešai įvardinti rezultatyviu, siektinu pavyzdžiu?
Kuri konkreti politinė jėga, pretenduojanti valdyti Valstybę kitoje Seimo kadencijoje pagrįstai ir pelnytai galėtų tikėtis visų Lietuvos medžiotojų bendruomenės bei jiems prijaučiančių asmenų rinkėjų balsų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, bei konkrečiai- už ką?
Ar galime atsakingai ir pagrįstai išskirti bei įvardinti kažkurią vieną parlamentinę partijos frakciją?
Jei ne, tuomet natūraliai kyla papildomi klausimai:
1. Kokie konkretūs kriterijai, atmetus partines ir asmenines simpatijas / antipatijas bei kitus, galbūt reikšmingus, tačiau individualiai subjektyvius, veiksnius, lėmė eksponuojamą nuomonių pasiskirstymą?
2. Kuris iš pasirinkimą nulėmusių kriterijų ir ką bendro turi su Lietuvos medžiotojų bendruomenės teisių, interesų ir lūkesčių garantijomis ir jų teisinės apsaugos realiu stiprinimu?
3. Ar toks pasirinkimas atskleidžia veiksmingą Bendruomenės rinkiminį potencialą, įpareigojantį gerbti jį ir su juo deramai skaitytis?
Pagarbiai,
advokatas Arūnas Marcinkevičius,
Lietuvos ginklų savininkų asociacijos (LiGSA)
valdybos pirmininkas
Linad
Nu va. Uz komunistus daugiausia. Tai parodo musu medziokles struktura, medziotoju supratima,kuris taip sunkiai transformuojasi is tarybu lietuvos